Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -6 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 30. novembris
Andrejs, Andrievs, Andris

Reforma

IZM ir gatava strādāt pie jaunas Augstākās izglītības padomes koncepcijas

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir gatava strādāt pie jauna Augstākās izglītības padomes (AIP) modeļa izveides, izriet no IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora Dmitrija Stepanova šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijā sacītā.

Izglītības un zinātnes ministrija nesniedz atbildes

Viedokļi par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto augstākās izglītības iestāžu (AII) pārvaldības modeli dalās – izglītības nozares un augstskolu pārstāvji pauduši bažas, ka piedāvātā koncepta kritēriji ir balstīti uz kvantitatīvām izglītības vērtībām un šādām izmaiņām būs tālejošas un negatīvas sekas.

Lielbritānijas Lordu palātas reformu sagaida sīva pretestība

Lielbritānijas valdība gatavojas trešdien nodot atklātībai likumprojektu, kas paredz parlamenta augšpalātu pārveidot par pamatā vēlētu institūciju, taču sagaidāms, ka tas sastapsies ar sīvu pretestību no daudzu valdošās koalīcijas locekļu puses.

Skolām došot vairāk brīvības

Skola var būt gan makdonalds, gan izsmalcināts restorāns. «Makdonalda skola» skolēnus apmāca pēc vienas šnites un koncentrējas uz ātru novērtējumu - rezultātiem eksāmenos. Skolās, kurām tuvāki restorāna darba principi, pedagogi atļaujas eksperimentēt, izmantot inovatīvākas pedagoģiskās pieejas, pat ja tas var neatspoguļoties eksāmenu rezultātos.

Vilks: Latvijā valda pārāk liela vēlme izpatikt vēlētājiem

Nepieciešamu reformu veikšanu Latvijā kavē politķu vēlme izpatikt sabiedrībai, tautai un vēlētājiem, intervijā laikrakstam Diena atklāj finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība).Ministrs Latvijai pretstata Igaunijas situāciju: “Igaunijā nekad nekur nav bijušas sarkanās līnijas. Ne vien premjera Ansipa laikā, bet arī pirms tam bijusi daudz konstruktīvāka sadarbība.

Jaunzeme-Grende: mēs ļoti vēlētos reformu ministru

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) nostāja ir tāda, ka mēs ļoti vēlētos reformu ministru, komentārā laikrakstam Diena sacīja LTRK valdes priekšsēdētāja Žanete Jaunzeme-Grende."Vēlamies tādu, kurš horizontāli var veikt reformas citās ministrijās, jo pašām ministrijām ir emocionāli grūti reformēties.

Vilks: reformas izglītībā un veselības aprūpē būs jāveic agri vai vēlu

Reformas augstākajā izglītībā un veselības aprūpē Latvijā būs jāveic agri vai vēlu, trešdien intervijā Latvijas Radio atzina finanšu ministrs Andris Vilks.Viņš stāstīja, ka gatavojot priekšlikumus, 2011.gada papildus budžeta konsolidācijai 50 miljonu latu apjomā, Latvijai ir jāturpina īstenot reformas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide