Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Pirmdiena, 15. aprīlis
Gastons, Aelita

Sirdsmāsa

Godina medicīnas māsas

Apbalvotas enerģiskākās, laipnākās un atsaucīgākās pacientu aprūpētājas.

Turpinās akcija Meklējam sirdsmāsu

Turpinās Nākotnes atbalsta fonda un laikraksta Diena akcija Meklējam sirdsmāsu, tādēļ aicinām piedalīties balsošanā, akcijai piesakot māsas, kuras ar savu darbu ir palīdzējušas grūtākā brīdī!

Atklāj akciju Meklējam sirdsmāsu

Turpinot ilggadēju tradīciju, akcijas patronesei, Valsts prezidenta kundzei A.Levitei, viesojoties Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, tika atklāta akcija Meklējam sirdsmāsu.

Jau vēsturiski īpaša loma sabiedrībā

"Šo noteikti var saukt par sirdsdarbu," akcijas Meklējam sirdsmāsiņu noslēgumā Dienai saka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Neonatoloģijas klīnikas medmāsa Lāsma Gūtmane. Viņa ir viena no 20 BKUS medmāsām, kura Rīgas pilī tika godināta Rietumu bankas Labdarības fonda rīkotajā akcijā. Tajā, balsojot par 2019. gada sirsnīgākajām bērnu slimnīcas medmāsām, saņemti 2816 pašreizējo un agrāko pacientu, kā arī viņu tuvinieku pieteikumi. Šoreiz jo īpaši daudz pieteicēji rakstījuši arī komentārus un vēlējumus, pamatojot, kāpēc tieši šī medmāsa godājama kā gada sirdsmāsiņa.

FOTO: Valsts prezidenta pilī godinātas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas medmāsas

Rietumu Bankas labdarības fonda un laikraksta Diena veidotajā akcijā Meklējam sirdsmāsiņu noskaidrotas 20 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas medmāsas, kuras Valsts prezidenta pilī, klātesot Valsts prezidentam Egilam Levitam un Valsts prezidenta kundzei, Meklējam sirsmāsiņu akcijas patronesei Andrai Levitei, saņēma pateicību un atzinību par izcili veikto darbu.

Palīdzību jāiemācās novērtēt

Ikvienam no mums ir apzināti jāmācās novērtēt un uzslavēt to labo, pozitīvo attieksmi un palīdzību, ko esam saņēmuši no citiem cilvēkiem, arī no medicīnas māsām, noslēgumam tuvojoties kārtējai Meklējam sirdsmāsiņu akcijai, Dienai pauž tās organizatora – Rietumu Bankas Labdarības fonda – valdes priekšsēdētāja Inga Šīna. Pagājušā gada nogalē tika sākta jau septītā Meklējam sirdsmāsiņu akciju, kurā RB Labdarības fonds kopā ar galveno informatīvo partneri – laikraksta Diena izdevēju SIA Izdevniecība Dienas mediji – akcentē medicīnas māsu svarīgo nozīmi rūpēs par pacientu.

Empātijas lielā nozīme darbā

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Paliatīvā dienesta vecākajai māsai Sofjai Tomasei ir ļoti patīkams balss tembrs – tas ir pieklusināts un mierīgs, ļaujot saglabāt mieru ikvienam, kas Sofjā klausās. Pirmā doma ir tāda, ka šāds tembrs viņai pilnīgi dabiski izveidojies, astoņus gadus strādājot bērnu paliatīvajā aprūpē. Viņas pacienti ir bērni un jaunieši ar speciālām vajadzībām un dažāda veida smagām saslimšanām, kuri savu ikdienu aizvada pārsvarā mājās, bet kuriem ik pa laikam ir nepieciešama BKUS Paliatīvā dienesta speciālistu palīdzība.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide