Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +20 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls

Smēķēšanas ierobežošana

Vai karsējamā tabaka izspiedīs cigaretes?

Tabakas lietošanai ir tūkstošiem gadu sena vēsture. Neskatoties uz to, ka smēķēšanas kaitīgā ietekme ir vispārzināma, daudzi joprojām turpina smēķēt – pasaulē ir vairāk nekā miljards dažādu tabakas produktu patērētāju, no kuriem lielākā daļa smēķē cigaretes. Pasaules veselības organizācija prognozē, ka turpmākajos gados smēķētāju skaits būtiski nemainīsies. Tostarp pasaulē kopumā no smēķēšanas radītām saslimšanām ik gadu mirst aptuveni 8 miljoni cilvēku.

Britu parlaments izskata aizliegumu smēķēt 2009. gadā un vēlāk dzimušajiem

Britu parlamenta Pārstāvju palāta pirmajā lasījumā apstiprinājusi premjerministra Riši Sunaka ierosināto tabakas un elektronisko cigarešu (veipu) likumprojektu, kas paredz aizliegumu Apvienotajā Karalistē iegādāties tabakas izstrādājumus visiem, kuri ir dzimuši 2009. gadā un pēc tā, vēsta The Guardian.

Pētījums: beztabakas produktu apritē ievērojami pieaug pelēkā tirgus apjoms

Aptuveni 22,5% Latvijas iedzīvotāju, kuri lieto nikotīnu saturošus izstrādājumus, patērē beztabakas produktus - vienreiz lietojamās e-cigaretes, atkārtoti lādējamās ierīces ar maināmiem šķidrumu kārtridžiem, atkārtoti lādējamās ierīces ar uzpildāmu tvertni, nikotīna spilventiņus, liecina profesora Arņa Saukas veiktā pētījuma Latvijas beztabakas produktu nozare: ietekme uz ekonomiku, produktu pelēkā tirgus apjoms un lietotāju paradumi rezultāti.

ASV ziņojums: E-cigarešu veicināts tradicionālās smēķēšanas kritums ietaupījis miljardus veselības budžetā

Organizācija The Center for Black Equity (turpmāk - CBE) ir aicinājusi ASV pārtikas un zāļu pārvaldi (Food and Drug Administration - FDA) sniegt plašu atļauju nikotīna tvaicēšanas produktu (e-cigarešu), tai skaitā, aromatizētu, pieejamībai, kā soli pretī nozīmīgai kaitējuma mazināšanai, kas netiek veicināta ar pašreizējo politiku, informē Beztabakas Produktu Asociācija.

Pēc pieciem gadiem tirgū karsējamā tabaka veido 14% no tabakas produktu tirgus

Lai gan pēdējo piecu gadu laikā cigarešu smēķēšana Latvijā ir nedaudz samazinājusies, tomēr bezdūmu karsējamās tabakas produktu tirgus daļa šobrīd ir tikai 14%, un no cigarešu lietošanas ir atteicies katrs desmitais pieaugušais smēķētājs Latvijā, liecina Philip Morris Latvia aplēses.

E-cigarešu lietošana nav "ieejas vārti" smēķēšanā, rāda pētījums

Kā ziņo The Sunday Times, līdz šim apjomīgākais šāda veida pētījums, kas veikts Londonas Queen Mary universitātē, remdē iepriekš izteiktās bažas, ka nikotīna tvaicēšanas produktu (e-cigaretes, veipi) lietotāji vēlāk pārietu uz tabakas cigarešu smēķēšanu, informē Beztabakas Produktu asociācija.

Aicina izvērtēt resursu pietiekamību policijā un VID, lai cīnītos ar sagaidāmo nelegālā tirgus pieaugumu

Paužot bažas par Latvijas tiesībsargājošo iestāžu spējām nodrošināt efektīvu cīņu ar nelegālā tirgus pieaugumu, nodokļu ieņēmumu samazinājumu valsts budžetā un bīstamu produktu nonākšanu tirgū, Bezdūmu nozares asociācija (BNA) ir vērsusies pie Valsts policijas un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadības, aicinot izvērtēt finanšu un cilvēkresursu pietiekamību strauja nelegālā tirgus pieauguma gadījumā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide