Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Smēķēšanas ierobežošana

Igaunijā stāsies spēkā būtiski tabakas izstrādājumu tirgošanas ierobežojumi

Igaunijā 1. jūlijā stāsies spēkā likuma grozījumi, kas nosaka, ka veikalos vairs nedrīkstēs izlikt apskatei tabakas izstrādājumus. Vienlaikus noteikts arī aizliegums tirgot tabakas izstrādājumus, elektroniskās cigaretes un tām paredzētos šķidrumus internetā un lietot elektronisko cigarešu šķidrumos dažādus saldinātājus un aromatizētājus. Grozījumu mērķis ir atturēt jauniešus no smēķēšanas uzsākšanas un atbalstīt cilvēkus, kuri grib smēķēšanu atmest.

PVO: Pasaulē dara pārāk maz smēķēšanas ierobežošanai

Atzīmējot Pasaules dienu bez tabakas, kārtējo reizi aktualizēta nepietiekamā cīņa ar tabakas izstrādājumu izplatību. Ķīnā un Indijā, kurās dzīvo ap 38% visas pasaules smēķētāju, trūkst informācijas par smēķēšanas kaitīgo iedarbību, uzsvērusi Pasaules Veselības organizācija (PVO). Vienlaikus izteikta atzinība par smēķētāju skaita samazināšanos ilgākā laika periodā.

Motivē mainīt paradumus

Uzraksts uz tabakas izstrādājumiem par iespēju saņemt atbalstu, lai atmestu smēķēšanu, jau vairākus gadus ir obligāts. Tas nozīmē, ka Latvijai ir jānodrošina šāds pakalpojums. Konkrētajā gadījumā tas ir speciāls tālrunis, uz kuru ik mēnesi zvana gandrīz 200 cilvēku. Pārsvarā palīdzību lūdz vīrieši, kas smēķējuši ilgstoši. Konsultāciju efektivitāti gan ir grūti izmērīt, bet šāda pakalpojuma nepieciešamība apšaubīta netiek.

Plāno cigaretes veikalos izvietot nost no pircēju acīm

Drīzumā cigaretes veikalos varētu vairs nebūt pircējiem redzamās vietās, bet to piedāvājumu varētu aplūkot tikai speciālās cenu lapās. Šādu priekšlikumu atbalstījusi Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, norādot, ka tas vērsts uz jauniešu auditoriju un cilvēkiem, kuri ir atmetuši vai vēlas atmest smēķēšanu, lasāms ceturtdienas laikrakstā Diena.

Vāc parakstus par maksimālās pārdošanas cenas atcelšanu cigaretēm

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par maksimālās pārdošanas cenas atcelšanu cigaretēm. Kā iniciatīvs pieteicējs norādīts Kristaps Lūsis. Iniciatīvas pieteikumā norādīts, ka patlaban visām cigarešu paciņām ir noteikta cigarešu maksimālā pārdošana cena, ko nosaka lieli cigarešu ražošanas uzņēmumi. Lūša ieskatā uzņēmumiem "šāds regulējums ir diezgan patīkams, jo var diktēt pārdošanas cenu tirgū un diktēt peļņu mazumtirgotājam". Viņš skaidroja, ka tādēļ mazumtirgotāju uzcenojums tiek noteikts no 3% mazajiem tirgotājiem pat līdz 13% lielajiem tirdzniecību tīkliem.

Krievijā apsver iespēju nākamajām paaudzēm aizliegt smēķēt pavisam

Krievijas Veselības ministrija apsver iespēju ieviest pastāvīgu smēķēšanas aizliegumu jaunajai un arī nākamajām paaudzēm, proti, visiem, kuri dzimuši pēc 2014.gada arī tad, kad viņi jau būs pieauguši., vēsta BBC. Šis lēmums ir daļa no pretsmēķēšanas stratēģijas, ko daļa Krievijas politiķu cer padarīt par realitāti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide