Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 9. februāris
Simona, Apolonija

Smēķēšanas ierobežošana

Jaunzēlande lemj pilnībā izskaust cigarešu smēķēšanu

Jaunzēlandes Nesmēķēšanas, vides un regulēto produktu (smēķējamās tabakas) likumā ir veikti vairāki būtiski grozījumi, ar kuriem faktiski jau tuvākajā nākotnē valstī tiks izskausta legāla cigarešu smēķēšana – tādējādi amatpersonas cer radīt jaunu nesmēķētāju paaudzi.

Smēķētāju skaits Zviedrijā samazinājies līdz 5,6%

Ar aktīvu valsts politiku un zinātniski pamatotām metodēm Zviedrijai izdevies samazināt cigarešu lietotāju skaitu līdz 5,6%. Tādejādi valsts ir būtiski apsteigusi parējās valstis smēķēšanas novēršanas jomā un visātrāk pietuvojusies Eiropas vēža apkarošanas plānā izvirzītajam mērķim līdz 2040. gadam samazināt smēķētāju skaitu līdz 5%.

Kur atrodamies un kurp dodamies tabakas kontroles politikā?

Pēc Pasaules Veselības Organizācijas (PVO) aprēķiniem katru gadu tabakas produktu izraisītu slimību dēļ pasaulē mirst aptuveni 8 miljoni cilvēku, kas pasaules ekonomikai rada 1,4 triljonus ASV dolāru zaudējumus. Savukārt Latviju jau ilgstoši varam uzskatīt par vienu no pasaules smēķēšanas lielvalstīm ar sliktākajiem rādītājiem reģionā.

Eksperti: smēķēšanas mazināšanai jāizmanto efektīvākas un modernākas metodes

Smēķētāju skaita nemazināšanās, augstie veselības un pāragras nāves riski, ko izraisa smēķēšana, rada likumsakarīgu steidzamu nepieciešamību Latvijā veikt izmaiņas smēķēšanas mazināšanas politikā. Šādi secinājumi izskanēja Bezdūmu nozares asociācijas rīkotajā starptautiskajā seminārā Virzība uz bezdūmu sabiedrību, kurā piedalījās gan tabakas nozares, gan veselības eksperti, diskutējot par nepieciešamajām izmaiņām un uzlabojumiem cīņā ar smēķēšanu.

Pilnīgs aizliegums sekmē apkārtceļu meklēšanu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijā jau ilgāku laiku notiek diskusijas par Veselības ministrijas (VM) iesniegtajiem grozījumiem Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, kas paredz būtībā pilnīgu tā saukto e-cigarešu tirdzniecības aizliegumu Latvijā.

Aizliegs cigaretes pēc 2008. gada dzimušajiem

Jaunzēlandes valdība paziņojusi, ka ar ļoti būtisku cigarešu pārdošanas aizliegumu ieviešanu centīsies panākt, lai nākamās paaudzes vispār atteiktos no smēķēšanas, vēsta BBC.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide