Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Veselības aprūpe

Definēs maksimālo rindā gaidīšanas laiku pie mediķiem

Veselības ministrija (VM) ir uzsākusi darbu, lai nodefinētu maksimālo rindā gaidīšanas laiku pie mediķiem un izstrādātu vienotu metodiku, kā veidot rindu, teikts Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) ikgadējā ziņojumā Saeimai par Ministru kabineta paveikto un iecerēto darbību, ko šodien izskatīja valdības sēdē.

Narkoloģe: E-cigaretes nekādā gadījumā nav smēķēšanas atmešanas līdzeklis

"E-cigaretes nekādā gadījumā nav smēķēšanas atmešanas līdzeklis, kā bieži vien var dzirdēt," portālam Diena.lv uzsver Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra vadītāja Astrīda Stirna. Jāatgādina, ka pēdējā laikā pamatīgu satraukumi izraisījuši vairāki nāves gadījumi ASV, kuri tiek saistīti ar e-cigarešu smēķēšanu. Narkoloģe skaidro, ka aizvien pastāv daudz nezināmo faktoru e-cigarešu šķirdumu ķīmiskajā sastāvā un sabiedrība būtu tikai ieguvēja, ja šādus produktu izplatība tiktu apturēta.

Siguldā zarnu infekcijas skartie saņems pašvaldības atbalstu

Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (Reģionu alianse) ir uzdevis pašvaldības Sociālajam dienestam izvērtēt iespēju sniegt materiālu atbalstu tiem saslimušajiem, kuri ir stacionēti un diagnosticēta saslimšana ar šiga toksīnu veidojošās Escherichia coli (zarnu nūjiņas) izraisīto infekciju, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītājas vietniece Sindija Brikmane.

Asociācija: Anesteziologu trūkums Latvijā ir ļoti jūtams

Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2018. gadā Latvijā bija 299 praktizējoši anesteziologi-reanimatologi, kas, salīdzinot ar ārstiem citās specialitātēs, ir salīdzinoši daudz. Tomēr Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas vadītāja, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Anestezioloģijas un reanimācijas nodaļas vadītāja Iveta Golubovska portālam Diena.lv norāda, ka anesteziologi Latvijā trūkst un it īpaši tas ir jūtams reģionos.

Daugavpilī operācijas jāatliek

Daugavpils reģionālajā slimnīcā šovasar akūti trūkst anesteziologu un reanimatologu, tādēļ pašreizējais iestādes valdes loceklis Grigorijs Semjonovs nolēmis līdz 1. septembrim apturēt plānveida operācijas slimnīcā. Par to viņš nedēļas sākumā ar sociālā tīkla Facebook palīdzību informēja sabiedrību. Jautāts, kas liek domāt, ka līdz septembrim izdosies nodrošināt vajadzīgo speciālistu skaitu, Semjonovs Dienai atzīst, ka pēc ieraksta jau pieteikušies vairāki ārsti, kuri gatavi palīdzēt Daugavpils slimnīcai. Līdz ar slimnīcas iekšējās darbības reorganizāciju neatliekamās palīdzības sniegšanai iestāde iecerējusi piesaistīt speciālistus, kas jau iepriekš strādājuši Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Atbalsts saņemts arī no pašvaldības.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide