Laika ziņas
Šodien
Migla

Veselības aprūpe

Sāk gatavoties streikam

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir sākusi gatavoties streikam saistībā ar jauno ārstniecības personu atalgojuma modeli, jo Veselības ministrija (VM) atteikusies nākamā gada budžeta līdzekļu pieprasījumā iekļaut darba samaksas pieaugumu jaunākajam medicīniskajam personālam (māsu palīgiem) un atbalsta jeb tehniskajam personālam, tajā pašā laikā plānojot darba samaksas pieaugumu ārstiem un māsām aptuveni 9% apmērā.

Atceļ ārkārtējo stāvokli medicīnā

Uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai un mazinoties stacionēto Covid-19 pacientu skaitam slimnīcās, Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) trešdien nolēma atcelt pērn decembrī izsludināto ārkārtējo stāvokli medicīnā, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas (VM) Komunikācijas nodaļas preses sekretāre Sintija Gulbe.

Ārstējam 10 000 pacientu gadā

Par valsts finansējuma politiku un darbu Covid-19 laikā AIWA Clinic direktors Sergejs Ļebedjkovs sarunā ar Rūtu Kesneri.

Vakcinēties vēl nesteidzas

Lieldienu brīvdienās veiktajā vakcinācijā pret Covid-19, kas notika masveida vakcinācijas centros Rīgā un citās lielajās pilsētās, vājā vieta bija tieši nelielais vakcinēties gribētāju skaits, to atzīst gan veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P), gan VC4, viena no vakcinācijas veicējiem, valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds.

Par krūts vēža ārstēšanu jārunā

Pandēmijas apstākļos daudzi procesi mūsu ikdienā ir apstājušies, bet tāda slimība kā vēzis nesnauž. Tā ir ārstējama, ja atklāj un ārstē savlaicīgi. Vēzis nešķiro pēc vecuma, un, piemēram, krūts vēzi diagnosticē arī gados jaunām sievietēm.

Cipule: Jau vairākus mēnešus dzīvojam katastrofu medicīnas režīmā

Saskaroties ar būtiskiem resursu ierobežojumiem palīdzības sniegšanā un prioritizējot pacientus, veselības aprūpes nozare jau vairākus mēnešus strādā katastrofu medicīnas režīmā, uzskata Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide