Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Viedās tehnoloģijas

TIEŠRAIDE: Diskusija Jēgpilna viedierīču lietošana skolā

Viedierīces ir ienākušas mūsu ikdienā uz palikšanu. Tās ir klātesošas mājās, skolā, darbā un atpūtas brīžos. Ir skolas, kurās ieviesta prakse pirms stundu sākuma viedtelefonus novietot drošā vietā prom no acīm, lai tie netraucē mācību procesam. Tomēr, ja spēj prasmīgi tehnoloģijas iesaistīt mācību procesā, ieguvēji ir gan bērni, gan skolotāji. Vai mācību procesā protam izmantot viedierīču sniegtās iespējas? Vai skolās būtu jāierobežo viedierīču lietošana starpbrīžos? Kā skolēnam palīdzēt veidot viedierīču lietošanas kultūru? Par šiem un citiem jautājumiem, kas skar jēgpilnu interneta lietošanu skolā, diskutēs datorikas pasniedzējs Mareks Ignatjevs, Pusaudžu resursu centra klīniskais psihologs Jānis Lapa un Tele2 zīmola vadītāja Ilze Žukova. Diskusiju vadīs vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Lai radītu pēcnācējus, ar telefonu būs par maz

Kampaņām ir būtiska nozīme cilvēku brīdināšanā no viedierīču atkarībām, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver klīniskā psiholoģe, krīžu un konsultāciju centra Skalbes direktore Zane Avotiņa.

LIKTA: E-pakalpojumus izmanto 70% Latvijas iedzīvotāju

E-pakalpojumus šogad izmanto 70% Latvijas iedzīvotāju, kas ir par 49% vairāk nekā 2008.gadā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) gadskārtējā konferencē pauda tās prezidente Signe Bāliņa.

Tiešraide: LMT tehnoloģiju diena

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šodien, 17. novembrī no plkst. 10.00 tiešraidē vērot LMT tehnoloģiju dienu ar aktuālāko tehnoloģiju jaunumu apskatu.

Viedās pilsētas aizvien vairāk ienāk arī Latvijā

Latvijā virzība uz dažādu viedo tehnoloģiju un risinājumu ieviešanu ikdienā patlaban vērojama vairākās pašvaldībās, kurās notiek tā dēvēto viedo pilsētu (no jēdziena "smart cities" angļu valodā) veidošana.

Eksperti: Roboti vēl vismaz 20 gadus neizraisīs bezdarbu

“Daudzi uzsver, ka tehnoloģiju ienākšana izraisīs bezdarbu, taču vismaz vēl 20 gadus tas nenotiks lielos apmēros. Situācija ar bezdarba pieaugumu varētu kļūt aktuāla ap 2040. gadu,” uzskata pētnieks Dr. Rejs Hamonds. Drosmīgas nākotnes prognozes un uzņēmējdarbības attīstības virzieni tiks pārrunāti nākotnes biznesa konferencē LMT Smart Future 2017, kas 29. novembrī, portālam Diena.lv pavēstīja konferences pārstāvji.

Ir iespējas kļūt par modernu Eiropas valsti

Viedās specializācijas stratēģijas īstenošana Latvijā ir paredzēta pašreizējās, Māra Kučinska (ZZS) vadītās valdības deklarācijā. Inovatīvi viedie risinājumi un moderno tehnoloģiju varianti aizvien biežāk tiek pieminēti saistībā ar dažādām mūsu valsts tautsaimniecības nozarēm, kā arī ar daudzām ikdienas dzīves jomām. Tiek arī uzsvērts, ka mēs šodien jau dzīvojam jaunā – viedo produktu un pakalpojumu – laikmetā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide