Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Viedās tehnoloģijas

Tehnoloģijas var aizstāt cilvēku darbu, bet ne prātu

"Bez cilvēka prāta iztikt arī nevar, un, manuprāt, tehnoloģijas nekad pilnībā neaizstās cilvēku smadzenes," intervijā Magdai Riekstiņai pauž Samsung Electronics Baltics telekomunikāciju vadītājs Baltijas valstīs Māris Ķikāns.

BITE: Savienoto ierīču tirgus izaugsmi veicinās gudrās mājas, drošības un virtuālās realitātes risinājumi

Ja līdz šim tā dēvēto savienoto ierīču skaits uz vienu cilvēku palielinājās uz viedtālruņu, datoru, planšetdatoru un fitnesa aproču rēķina, turpmāk segmenta izaugsmes dzinējspēks ilgtermiņā būs gudrās mājas, GPS izsekošanas ierīces bērnu un senioru drošībai, virtuālās realitātes risinājumi uzņēmumiem, secinājis mobilo sakaru operators BITE, analizējot pērnā gada pārdošanas rezultātus un starptautiskās tendences.

Viedās pilsētas aizvien vairāk ienāk arī Latvijā

Latvijā virzība uz dažādu viedo tehnoloģiju un risinājumu ieviešanu ikdienā patlaban vērojama vairākās pašvaldībās, kurās notiek tā dēvēto viedo pilsētu (no jēdziena "smart cities" angļu valodā) veidošana.

Eksperti: Roboti vēl vismaz 20 gadus neizraisīs bezdarbu

“Daudzi uzsver, ka tehnoloģiju ienākšana izraisīs bezdarbu, taču vismaz vēl 20 gadus tas nenotiks lielos apmēros. Situācija ar bezdarba pieaugumu varētu kļūt aktuāla ap 2040. gadu,” uzskata pētnieks Dr. Rejs Hamonds. Drosmīgas nākotnes prognozes un uzņēmējdarbības attīstības virzieni tiks pārrunāti nākotnes biznesa konferencē LMT Smart Future 2017, kas 29. novembrī, portālam Diena.lv pavēstīja konferences pārstāvji.

Ir iespējas kļūt par modernu Eiropas valsti

Viedās specializācijas stratēģijas īstenošana Latvijā ir paredzēta pašreizējās, Māra Kučinska (ZZS) vadītās valdības deklarācijā. Inovatīvi viedie risinājumi un moderno tehnoloģiju varianti aizvien biežāk tiek pieminēti saistībā ar dažādām mūsu valsts tautsaimniecības nozarēm, kā arī ar daudzām ikdienas dzīves jomām. Tiek arī uzsvērts, ka mēs šodien jau dzīvojam jaunā – viedo produktu un pakalpojumu – laikmetā.

Esam ceļā uz viedo tehnoloģiju laikmetu

"Domājot par 5G internetu, mēs domājam par to, kā mūsu dzīve tiks automatizēta un kā savstarpēji sadarbosies dažādas tehnoloģijas un iekārtas," intervijā Magdai Riekstiņai norāda telekomunikāciju uzņēmuma Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Tehnoloģiju gigants Alphabet Toronto būvēs "nākotnes pilsētu"

Alphabet, kuras meitas uzņēmums ir arī IT milzis Google, Kanādas visapdzīvotākajā pilsētā Toronto būvēs "digitālo pilsētu", kas funkcionēs kā sava veida izmēģinājumu "poligons" urbānajai videi paredzētajām modernajām tehnoloģijām, vēsta Financial Times. Tas būšot pirmais šāda veida projekts pasaulē, un to realizēs vēl viena Alphabet meitaskompānija Sidewalk Labs.

Digitālā bērnība

Lai lietotu viedās tehnoloģijas, nav jāprot pat runāt – zīdainis pie planšetes vai ar viedtālruni rokās mūsdienās jau ir ikdiena. Taču kādus gan paradumus iemācās bērns, ja vecākiem – starpniekiem starp ierīci un atvasi – pašiem trūkst tehnoloģiju lietošanas pieredzes? Uz šo un līdzīgiem jautājumiem jau labu laiku mēģina atbildēt Eiropas pētnieki. Viņu vidū arī Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Zanda Rubene.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide