Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -4 °C
Sniega pārslas
Otrdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs

Evita Goze

Fotogrāfijas aizkulises. Saruna ar mākslinieku Reini Lismani

"Mani uzrunā kolāža kā pieeja mākslinieciskai praksei – fragmentāra un dažkārt iracionāla pieeja darbam, kas veido jaunas formas, nozīmes un kopumus," saka mākslinieks Reinis Lismanis. Rudenī Anglijas pilsētā Braitonā notika viņa trešā personālizstāde.

Kādas pasaules gals. Saruna ar RIBOCA2 kuratori Rebeku Lamaršu-Vadelu(2)

Kuratore Rebeka Lamarša-Vadela, vēl pat nenojaušot par koronavīrusa pandēmiju, otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles izstādi viss reizē zied veidoja, domājot par pasaules galu. "Taču pasaules gals ir tikai tās pasaules gals, kuru mēs pazīstam. Kas ir šī cita pasaule, kurā mēs varētu vēlēties dzīvot?" viņa jautā.

To nevar ielikt vārdos. Intervija ar mākslinieku Ati Jākobsonu

"Līnija ir pieskāriens, kas atstāj zīmi. Krustpunkts, kurā satiekas fiziskā un transcendentālā realitāte, un šis satikšanās punkts mani fascinē," par savu jaunāko personālizstādi stāsta mākslinieks Atis Jākobsons.

Fotomāksla līdz pat vieniem naktī

Viens no Tallinā atklātā centra Fotografiska dibinātājiem Rains Tamms mākslu salīdzina ar kinoteātru biznesu: "Ja atvērsiet kinoteātri ar vienu zāli, naudu, visticamāk, zaudēsiet. Ja atvērsiet daudzzāļu kompleksu, varēsiet uzņemt tik daudz cilvēku, lai nosegtu izmaksas"

Pasūtītāju vēlmes apmierinātas

Izstādē Pasūtījums, kas ir skatāma galerijā ISSP Berga bazārā, māksliniece Diāna Tamane apmierina savas ģimenes vēlmes, veidojot darbus, kādus ģimenes locekļi vēlētos redzēt savās mājās pie sienas

Identitāte ir toksiska

13. Baltijas triennāles mākslinieciskais vadītājs Vensāns Onorē Baltijas valstīs meklē atšķirīgo, nevis kopīgo. Viņš aicina skatīties nākotnē, nevis reflektēt par pagātni

Varbūt Pārdaugava ir jaunā Berlīne

"Rīga var būt svarīgāka par Berlīni, un Bombeja var būt svarīgāka par Parīzi, jo viss ir atkarīgs, no kuras puses tu skaties," saka Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vadītāja un viena no festivāla Survival Kit kuratorēm Solvita Krese

Vēlmju makšķerniece Velnezera krastā

Runā, ka Velnezerā nedzīvo zivis un tā apkārtnē nedzied putni. Māksliniece Vika Eksta savā jaunākajā darbu sērijā Velnezers, kas ir skatāma ISSP galerijā Rīgā, apņēmusies ticēt visam, ko viņai stāsta.