Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +1 °C
Viegls lietus
Svētdiena, 15. decembris
Jana, Johanna, Hanna

Kino/TV

Green Book un Roma iegūst katra trīs Oskarus(1)

ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars pasniegšanas ceremonijā, kas svētdien (pirmdien pēc Latvijas laika) norisinājās Losandželosā, režisora Pītera Farellija kinolente Green Book (Ceļvedis) un meksikāņu režisora Alfonso Kuarona drāma Roma katra ieguvusi trīs Oskarus, tostarp Green Book atzīta par labāko filmu.

Visiem labs prāts © DIENA

Starptautiskais Berlīnes kinofestivāls noslēdzies bez pārmetumiem aktrises Žiljetas Binošas vadītajai žūrijai

Festivāls ZagrebDox demonstrēs Ivara Selecka un Sergeja Lozņicas darbus

Šonedēļ, 24. februārī, Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā sāksies 15. starptautiskais dokumentālo filmu festivāls ZagrebDox, kas programmā iekļāvis divas studijā Mistrus Media tapušas filmas – Ivara Selecka un Sergeja Lozņicas darbus, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

FOTO: Daudzsēriju filmas Sarkanais mežs aizkadrā

2. martā, pie Latvijas Televīzijas (LTV) skatītājiem nonāks viens no pēdējo gadu vērienīgākajiem televīzijas projektiem Latvijā – daudzsēriju filma Sarkanais mežs, informēja televīzijas pārstāve Krista Luīze Priedīte.

Pašmāju kino nozares "uzplaukuma" uzturēšanai 2021.gadā NKC vēlas vismaz 7 miljonus(2)

Lai nodrošinātu pašmāju kino nozares kvalitāti arī pēc Latvijas valsts simtgades filmu programmas beigām, Nacionālā kino centra (NKC) mērķprogrammai 2021.gadā būtu nepieciešams finansējums vismaz septiņu miljonu eiro apmērā, kas ir par diviem miljoniem vairāk nekā plānots šobrīd, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā sacīja centra vadītāja Dita Rietuma.

Kinoteātros nonāk jaunākā filma par suņu meiteni Loti

Ar Latvijas pirmizrādi 22. februārī plkst. 19 kinoteātrī Splendid Palace repertuārā nonāk pilnmetrāžas animācijas filma Lote un pazudušie pūķi – jau trešais Latvijas un Igaunijas sadarbībā tapušais stāsts par populārās suņumeitenes Lotes piedzīvojumiem, šoreiz tā ir Igaunijas simtgades filma, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

"Ja iespējas nāk, tās ir jāizmanto" © DIENA(1)

Uzmanību, spoilers! Animācijas īsfilma Trakā lapsa iesākas ar epizodi, kurā ir rudaste, kas ieklīdusi mazdārziņā. Tieši tādu skatu pirms vairākiem gadiem tās režisore, scenāriste un māksliniece Agnese Aizpuriete ir ieraudzījusi savas mājas pagalmā.

Paglaudi karalienes trušus © DIENA

Grieķu režisora Jorga Lantima filma Favorīte ir traģikomiska, ironiska drāma, kurā notiek cīņa par varu, ietekmi un stāvokli sabiedrībā. Filma pamatoti ir kļuvusi par vienu no Oskara sacensības favorītēm

Latvija Berlinālē īpaši izcels animāciju

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē šodien, 7. februārī sākas 69. starptautiskais kinofestivāls, kas desmit dienu garumā tradicionāli ir aktīvs darba cēliens arī Latvijas kinoprofesionāļiem. Šogad Latvijas dalība Berlināles notikumos ir īpaši fokusēta uz animāciju, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.