Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kino/TV

Foto: Nosvinēta režisora Aika Karapetjana filmas Bezkaunīgie pirmizrāde

Vakar, 17. oktobrī, sirsnīgā gaisotnē kinoteātrī Splendid Palace, pulcējot aktierus, kino draugus un režisora talanta cienītājus, notika režisora Aika Karapetjana jaunās filmas Bezkaunīgie pirmizrāde. Mistiskais psiholoģiskais trilleris no šodienas skatāms kinoteātros visā Latvijā.

Riga IFF turpinās. Ko redzēt festivāla otrajā nedēļā

Ar izpārdotiem seansiem, spožākajiem aktuālās sezonas darbiem un neskaitāmiem kino piedzīvojumiem aizvadīta Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) desmitās sezonas pirmā nedēļa. Vēl septiņas dienas, līdz pat festivāla noslēgumam 22. oktobra vakarā, uz Riga IFF ekrāniem tiks izrādītas vairākas starptautiski godalgotas un kritiķu novērtētas filmas, pavērtas kino vēstures lappuses, godināti nozīmīgi autori un atklāti jauno filmdaru kolorītie rokraksti.

Uz kinoekrāniem nonāk režisora Aika Karapetjana filma Bezkaunīgie

Aika Karapetjana filma Bezkaunīgie ir mistisks psiholoģisks trilleris, kura nospriegotajā noskaņā atklājas ģimenes emocionālo saišu un savstarpējās mijiedarbības sarežģītā un satraucošā daba. Filmas pirmizrāde Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF) notiks 17. oktobra vakarā kinoteātrī Splendid Palace, kinoteātros filma skatāma no 18. oktobra.

Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps

Latvijas Kinematogrāfistu savienība (LKS) aicina Latvijas filmu producentus un autorus līdz šī gada 31. oktobrim pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps. Balva ir īpašs notikums gan filmu veidotājiem, gan skatītājiem. Tā katru gadu pulcē nozari, lai atzīmētu izcilākos sasniegumus filmu jomā. Vietnē lielaiskristaps.lv var iepazīties ar balvas nolikumu un tiešsaistē pieteikt filmas.

Izrādīs Ukrainas dokumentālās īsfilmas

Otrdien, 10. oktobrī, plkst. 18.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālajā filmu skolā (Elijas ielā 17) notiks Ukrainas dokumentālo īsfilmu seanss. Seansā tiks izrādītas dokumentālās īsfilmas – laikmeta liecības par skolas gaitu atsākšanu Ukrainā par spīti karam, aizbraucēju portreti un cilvēcīgas ainas no pagaidu apmešanās vietām.

LTV pirmizrādīs dokumentālo filmu par latviešu spiedzēm

Latvijas Televīzijā (LTV) ceturtdien, 5. oktobrī, pulksten 21.10 LTV1 pirmizrādīs dokumentālo filmu Latviešu spiedzes (2023), kuras režisore ir Aiga Gramste, scenārija autore – Ligita Lukstraupe. Filma ir par latviešu izcelsmes sievietēm, kuras spiegojušas dažādu lielvalstu labā 20. gs. 20.–70. gados, būtiski ietekmējot pasaules vēstures gaitu.

Festivālā Riga IFF tiks atklātas Bernardo Bertoluči un Žila Delēza grāmatas par kino

Desmitajā pastāvēšanas gadā Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) sadarbībā ar izdevniecību Aminori aicina uz divu ievērojamu kino veltītu literāru darbu tulkojumu atvēršanas svinībām. 13. oktobrī plkst. 17.00 interesenti ir lūgti uz provokatīvā itāļu kinorežisora Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci) grāmatas Mana brīnišķīgā apsēstība (La mia magnifica ossessione) atvēršanas svētkiem, savukārt 16. oktobrī plkst. 17.00 gaidāma franču filozofa Žila Delēza (Gilles Deleuze) hrestomātiskā divdaļīgā darba Kino (Cinéma) pirmās daļas prezentācija.

Priekšstatus kliedējot. Ziemeļvalstu kino sasniegumi Riga IFF programmā

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) programmas sadaļā Nordic Highlights arī šogad tiks izrādīti Ziemeļvalstu ekrāna sasniegumi, kas atklāj baltiešiem tuvu izpratni par kino tempu, kolorītu, noskaņu, un, protams, humoru. Šīs filmas tiecas kliedēt jau radušos priekšstatus par "tipisku Ziemeļu filmu", parādot ietekmīgās Eiropas kino sastāvdaļas niansētību un naratīvo daudzveidību. Filmu izlase, kas tiek veidota sadarbībā ar Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas un Somijas vēstniecībām, kā arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, Riga IFF būs skatāma no 12. līdz 22. oktobrim.

Septembrī un oktobrī Latvijas filmas aktīvi piedalās pasaules festivālos

Septembrī un oktobrī Latvijas filmas rosīgi piedalās kinopasaules norisēs. Aktīvā starptautiskā apritē šobrīd ir gan Latvijas animācija, gan spēlfilmas – Lindas Oltes Māsas un Ināras Kolmanes Mātes piens –, gan dokumentālais kino no Atmodas laikmeta, bet kinoindustrijas pasākumam Lietuvā izvēlētas jaunu autoru topošās īsfilmas.