Laika ziņas
Šodien
Migla

Kino/TV

Par godu Vijas Artmanes 90 gadu jubilejai top filma un notiks Vijas Artmanes Lielā nakts(5)

2019. gada 21. augustā leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90 gadi. Par godu tam, Latvijas Televīzijā (LTV) top dokumentāla filma par aktrises dzīvi, bet īsi pirms tās pirmizrādes, 17. augustā, notiks _Vijas Artmanes Lielā nakts, kas leģendas dzīvei ļaus pietuvoties Rīgas pilsētvidē, informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Kuldīgā norisināsies Dizaina filmu festivāls

Kuldīgā, 2. un 3. augustā norisināsies Kino Bize veidotais Dizaina filmu festivāls, kas piedāvās noskatīties labāko jauno kino, kas veltīts dizaina, mākslas un apkārtējās vides tēmām, informēja festivāla organizators Māris Prombergs.

Režisors Matīss Kaža uzsāk vesterna Kur vedīs ceļš uzņemšanu

Ar spraigu pakaļdzīšanās un dramatiskas apšaudes epizodi Zviedrijā uzsākta Matīsa Kažas vesterna Kur vedīs ceļš uzņemšana. Filmas darbība risinās 19. gadsimta beigās, kad no baltvācu barona muižas īsi pirms kāzām pazūd topošā līgava, informēja filmas Kur vedīs ceļš producente Dace Siatkovska.

Uzsāk darbu pie Latvijas un Krievijas kopražojuma filmas 47

Studija ROK ar Krievijas Filmu fonda atbalstu, piedaloties Latvijas kino sabiedrībai Mistrus Media, ir uzsākusi darbu pie pilnmetrāžas filmas 47 izveides. Filmēšana notiks Latvijā, Sanktpēterburgā, Kaļiņingradas un Pleskavas apgabalos. 20. jūlijā Latvijā sākta kopražojuma spēlfilmas Latvijas posma filmēšana, kas turpināsies līdz pat augustam Rīgā, Tukumā, Engurē un Kuldīgā.

Sagatavojiet popkornu! © DIENA(1)

Režisore Laila Pakalniņa uzņem spēlfilmu Spogulī pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem par mūsdienu cilvēku aizraušanos ar sevi un selfijiem. Pirmizrāde paredzēta 2020. gadā

Publiskots filmas Tur reklāmas rullītis

Publiskots LMT filmas Tur reklāmas rullītis. Filma tapusi sadarbībā ar režisoru Uldi Cipstu, un būs skatāma kinoteātros visā Latvijā jau no 16. augusta, informēja filmas pārstāve Ligita Mieze.

Noslēgusies filmēšana Ievas Ozoliņas trešajai filmai Mana māte – valsts(2)

Noslēgusies pamata filmēšana režisores Ievas Ozoliņas trešajai dokumentālajai filmai Mana māte – valsts, intriģējošam un emocionālam stāstam par to, kā filmas varone Una meklēja savas četras māsas, kuras bērnībā šķirtas adopcijas rezultātā, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Splendid Palace sezonu atklās ar īpašu pirmizrādi Aktrise un laiks. Vija Artmane(3)

Kinoteātris Splendid Palace 96. sezonu atklās 21. augustā – dienā, kad leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90 gadu. Godinot aktrises piemiņu un ievērojamo ieguldījumu Latvijas teātra un kino dzīvē, kinoteātra Lielajā zālē būs iespējams noskatīties Latvijas Televīzijas jaunāko dokumentālo filmu – režisores Agitas Cānes-Ķīles un scenārija autores Dairas Āboliņas kopdarbu Aktrise un laiks. Vija Artmane, informēja kinoteātra pārstāve Ildze Egliņa.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forumam atlasīti 25 filmu projekti no 20 valstīm

No 3. līdz 8. septembrim Rīgā jau 23. reizi norisināsies Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (Baltic Sea Docs). Foruma projektu tirgum šogad atlasīti 25 topošu dokumentālu filmu pieteikumi no 20 valstīm, to skaitā arī četri Latvijas projekti, informēja Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma projekta vadītāja Zane Balčus.