Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Literatūra

Latviešu un britu dzejnieki uzstāsties ar lasījumu Dzeja un @dzeja

Piektdien, 7. jūlijā, plkst. 18 grāmatu un kultūrpreču mājā Nice Place TELPA (Krišjāņa Barona iela 21a) norisināsies lasījums Dzeja un @dzeja, kur Latvijas un Lielbritānijas dzejnieki lasīs viens otra darbus angļu, krievu, velsiešu un lībiešu valodās, informēja pasākuma organizatori platforma Latvian Literature.

Ar domām par Londonas grāmatu tirgu © DIENA

Latvijas Rakstnieku savienība izsludinājusi rezultātus šī gada otrajam konkursam par atbalstu Latvijas literatūras izdošanai un popularizēšanai ārvalstīs. Ar Kultūras ministrijas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu šogad piešķirts līdzfinansējums jau 29 latviešu autoru daiļdarbu tulkojumu publicēšanai, laikrakstu Diena informēja Latvijas literatūras eksporta platforma Latvian Literature.

Svešiniece ciemā © DIENA

Viļakas novada Žīguru pagasta bibliotekāre Anastasija Plačinda ieraksta lugai vēja skaņu, palīdz internetbankā samaksāt rēķinus, uzklausa stāstus "kā bērniem pa Rīgu" un, aci nepamirkšķinot, izsniedz gan Apškrūmu, gan Rīgas Laiku

Rakstniece Nora Ikstena ar lasījumiem uzstāsies Lielbritānijā

No 1. līdz 3. jūnijam sešas Baltijas literātes dosies uz Lielbritāniju, lai uzstātos ar savu darbu lasījumiem un piedalītos diskusijās Londonā un Oksfordā. Latviju šajā vizītē pārstāvēs rakstniece Nora Ikstena un tulkotāja Kaija Straumanis, informēja platformas Latvian Literature pārstāvji.

Aicina uz sezonas noslēgumu lasījumu ciklā Process

Latvijas Rakstnieku savienībā, Aleksandra Čaka ielā 37-1, 30. maijā plkst. 19 notiks septītais, šīs sezonas pēdējais lasījums un saruna ciklā Process, kurā piedalīsie autori - Vilis Kasims, Arvis Kolmanis un Kristīne Želve, informēja pasākuma rīkotāji.

Jūnijā notiks festivāls Dzeja bez robežām

No 2. līdz 4. jūnijam plkst. 19 Kaņepes Kultūras centrā notiks starptautiska dzejas festivāla Dzeja bez robežām pasākumi – dzejas lasījumi, dzejnieku un mūziķu performances, kā arī jaunās literārās balvas pasniegšanas ceremonija, informēja festivāla organizatore Jeļena Glazova.

LNB atklās Mārim Melgalvim un Pēteram Brūverim veltītu izstādi(2)

17. maijā, plkst. 18 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā (2. stāvā) tiks atklāta izstāde Klasesbiedri, kas veltīta dzejnieku Māra Melgalva (1957–2005) un Pētera Brūvera (1957–2011) sešdesmitgadēm, informēja bibliotēkas pārstāvis Augusts Zilberts.