Laika ziņas
Šodien
Migla

Literatūra

Nāve aukstā klimatā © DIENA

Indes pilināšanu kafijā skandināvu autori ir atstājusi žanra vecmāmiņai Agatai Kristi un viņas epigoņiem mūsdienās – britu mīlīgajiem detektīvseriāliem etnogrāfiskā vidē. Skandināvu detektīvromānu ambīcijas nav tikai izklaide.

Lai nekas netraucē tekstam © DIENA

"Rakstniekiem, kritiķiem un citiem ar literatūru saistītiem cilvēkiem jau kādu laiku bija pietrūcis telpas," saka Latvijas Rakstnieku savienības literatūras laikraksta konTEKSTS galvenā redaktore Sandra Ratniece.

Latvija piedalās Starptautiskajā Boloņas bērnu grāmatu tirgū

No 3. līdz 6. aprīlim Latvija piedalīsies Starptautiskajā Boloņas bērnu grāmatu tirgū (La fiera del libro per ragazzi) ar nacionālo grāmatniecības un literatūras stendu, kurā prezentēs bērniem un pusaudžiem veltītās latviešu autoru grāmatas, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbus, informēja pasākuma pārstāve Anete Konste.

Latvijas literatūras mūža balvu šogad piešķirs Uldim Bērziņam(1)

2017. gada 21. aprīlī plkst. 18 mūzikas namā Daile, tiks pasniegtas Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA). Mūža balvu par par izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā un Latvijas kultūrvides un valodas bagātināšanā ar nozīmīgiem pasaules kultūrtekstiem piešķirs dzejniekam un tulkotājam Uldim Bērziņam, informēja balvas pārstāve Iveta Bērziņa-Bebriša.

Introvertu jautājumi © DIENA

Baltijas rakstnieku, dzejnieku un izdevēju kopkoris gaidāmajos simtgades svētkos ir simboliski nozīmīgs uzdevums, taču ne mērķis.

Anti Sāra grāmata bērniem Tā iet mūsu lietas

Izdevniecībā Liels un mazs izdota grāmata pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem - igauņu rakstnieka Anti Sāra (Anti Saar, 1980) Tā iet mūsu lietas Maimas Grīnbergas tulkojumā, informēja izdevniecības pārstāvis Andrejs Vīksna.

Bibliotēkas aicinātas pieteikties dalībai UNESCO tīklā Stāstu bibliotēkas

Līdz 30. aprīlim Latvijas bibliotēkas aicinātas pieteikties dalībai UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) tīklā Stāstu bibliotēkas, kas ir iespēja pilnveidot ikdienas darbību, izceļot bibliotēkas lomu informācijas kolekcionēšanā, vietējā kultūras mantojuma saglabāšanā un informācijas pieejamības nodrošināšanā, informēja UNESCO LNK konsultante Liene Krīvena.

Narekas Grigora Žēlabu grāmata

Apgāds Jumava laidis klajā armēnijas kultūras pamatvērtību Narekas Grigora svētos rakstus Žēlabu grāmatu, informēja apgāda pārstave Sanda Freimane.

Andris Kolbergs. Bise un kapakmens

Izdevniecība Dienas Grāmata laidusi klajā Andra Kolberga garstāstu Bise un kapakmens, informēja izdevniecības pārstāve Ieva Grabe.

Uz "sarkanā paklāja" – grāmatas © DIENA

Ķīpsalas izstāžu hallē nedēļas nogalē, no 24. februāra līdz 26. februārim, notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – tautā iemīļotā starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde Latvijas Grāmatu izstāde 2017. To rīko starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju un Latvijas Grāmatnieku ģildi.