Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Māksla

Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināts mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks

Pēc nedēļas vienpadsmito reizi tiks pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks, kur līdzās pērnā gada svarīgākajiem latgaliešu kultūras notikumiem, personām un aktivitātēm ar balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināts mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks, aģentūru LETA informēja Latgales vēstniecības Gors Mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare.

Eiropas avangards oranžās nokrāsās © DIENA

"Revolucionārs saturs meklē revolucionāru formu!" uzsvērusi režisore, aktrise, teorētiķe un pedagoģe Asja Lācis. Kas ir viņas īpašais fenomens, kurš mirdz līdzās Rietumu kultūras un filosofijas zvaigznēm?

FOTO: Mākslinieki Neiburga un Eglītis radījuši laikmetīgās mākslas objektu no kūdras

Turpinot pērn aizsākto purva tēmu, kas atspoguļojās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennālei radītajā instalācijā Ligzda un netradicionālajā izstādē Mazsālīti garie gurķi, mākslinieki - Katrīna Neiburga un Andris Eglītis šogad radījuši 130 m2 plašu mākslas objektu no kūdras. Tas februāra beigās nesīs Latvijas vārdu pasaules vadošajā mobilo tehnoloģiju izstādē Mobile World Congress (MWC) Barselonā, informēja projekta pārstāve Marta Lagzdiņa.

Tev viss ir jāzina pirmajam © DIENA

"Vienmēr esmu bijis pārliecināts, ka to, kas ienāk man prātā, ir iespējams realizēt. Neesmu šaubījies ne par vienu savu ideju," uzsver viens no pašmāju kinētiskās mākslas pionieriem Andulis Krūmiņš