Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +12 °C
Skaidrs
Svētdiena, 4. jūnijs
Sindija, Sintija, Elfrīda

Teātris

Varbūt vaļi dzied, jo nespēj nedziedāt. Režisors Rūdolfs Apse radījis jauniestudējumu pusaudžiem © DIENA

"Gribējās. Tieši tik vienkārši. Es neesmu no tiem, kas mēģina trāpīt sociālu, politisku vai citu aktuālu notikumu virpulī. Jutu, kas tas ir kaut kas tāds, kas vajadzīgs man pašam," – par ieceri iestudēt izrādi Vaļa dziesma sarunā ar laikrakstu Diena saka tās autors Rūdolfs Apse, kuram šis ir jau otrais režijas darbs Latvijas Leļļu teātrī (iestudējums ir paredzēts jauniešiem no divpadsmit gadu vecuma – I. A.).

Aicina pieteikties dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā

Valmieras vasaras teātra festivāls aicina pieteikties dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā - festivāla ietvaros notiks nedēļu ilga, intensīva apmācību programma par bērnu un jauniešu tiesībām, vecuma posmu raksturīgākajām iezīmēm, kā arī skatuves mākslu tieši šai auditorijai.

Pasniegs Teātra dienas izcilības balvas

LKA E. Smiļģa Teātra muzeja dārzā piektdien, 2. jūnijā, plkst. 15 norisināsies Teātra dienas izcilības balvu pasniegšanas ceremonija, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāvis Ričards Vorobjovs.

Liepājas teātrī top Elmāra Seņkova triloģijas noslēdzošā daļa – Grieķi

Liepājas teātrī ar savu radošo komandu ieradies režisors Elmārs Seņkovs – jau mēnesi viņa vadībā notiek darbs pie izrādes Grieķi tapšanas. Šī ir iecerētās triloģijas noslēdzošā daļa – pirmizrāde mītiskajai spēlei, kā to žanriski nodēvējis režisors, paredzēta 10. jūnijā, informēja teātra pārstāvji.

Notiks Ritas Lūriņas monogrāfijas Latviešu modernisma teātris un žests atvēršanas svētki

Trešdien, 31. maijā, plkst. 17.00 LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā (E. Smiļģa ielā 37, Rīgā) notiks Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) docentes, skatuves kustības pedagoģes Ritas Lūriņas monogrāfijas Latviešu modernisma teātris un žests atvēršanas pasākums. Grāmatas atvēršanas svētkus papildinās fotogrāfes Aijas Melbārdes speciāli grāmatai radīto fotogrāfiju izstāde muzeja Ertneres zālē.

Pagarina pieteikšanās termiņu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu

Ņemot vērā zemo pretendentu aktivitāti izsludinātajā atklātajā konkursā uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību Latvijas Nacionālais teātris (LNT) valdes locekļa amata vietu, Kultūras ministrija (KM) lēmusi pagarināt pieteikšanās termiņu konkursā līdz 9. jūnijam, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.