Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Politika

Krauze: ZZS premjera amata kandidāts būs Kučinskis(7)

Nākamajās Saeimas vēlēšanās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts būs pašreizējais Ministru prezidents, Liepājas partiju pārstāvošais Māris Kučinskis, piektdienas rītā Latvijas Radio stāstīja ZZS ietilpstošās Latvijas Zemnieku savienības (LZS) politiķis Armands Krauze.

Mitrofanovs: Latvijas Krievu savienības un Saskaņas prioritātes atšķiras(13)

Latvijas Krievu savienības (LKS) un partijas Saskaņa prioritātes atšķiras, intervijā aģentūrai LETA apgalvoja LKS līdzpriekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts Miroslavs Mitrofanovs. "[..] Tagad, ja vaicāsim cilvēkiem uz ielām, kurš ir krievu politiķis Latvijā, deviņi no desmit cilvēkiem atbildēs, ka tas ir Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa). Un citi krievu politiķi it kā neeksistē," sacīja Mitrofanovs, paužot pārliecību, ka Saskaņa nav viendabīga partija.

Referendumu likums finiša taisnē © DIENA(2)

Vietējo pašvaldību referendumu likumu, kas Saeimas darba kārtībā ir kopš 2013. gada, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir sagatavojusi pieņemšanai galīgajā lasījumā. Taču trešdien komisija vēl nevarēja lemt par tā virzīšanu izskatīšanai Saeimā, jo nebija iespējams vienoties par likuma spēkā stāšanās termiņu. Lai rīkotu vietējos referendumus, ir nepieciešams pastāvīgs vēlētāju reģistrs, kam šā gada valsts budžetā tika atteikta finansējuma piešķiršana.

Kopā ejot, cer kļūt stiprāki © DIENA(15)

Izveidot pirms Saeimas vēlēšanām liberālu, modernu, uz Rietumu vērtībām orientētu politisko spēku apvienību. Ar tādu mērķi Latvijas attīstībai sestdien kongresā nolēma startēt vēlēšanās kopā ar partiju Kustība Par! un partiju Izaugsme – arī tā sestdien savā kongresā atbalstīja iekļaušanos šajā apvienībā.

KNAB: Par Ušakovu slavinošo filmu Pārgājiens pirms vēlēšanām maksāja Saskaņa(13)

"Pilsoniskās sabiedrības aktīvistu brīvprātīgi veidota filma ar mērķi veicināt jauniešu polisko atbildību laikā, kad krītas vēlētāju aktivitāte." Tā pirms nepilna gada tika reklamēta kustības Ghetto Games līdera Raimonda Elbakjana un režisora Māra Martinsona dokumentālā filma Pārgājiens, kuras galvenais varonis bija Nils Ušakovs ar stāstu par viņa ceļu "no Imantas puikas līdz Rīgas mēram". Tomēr, kā ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto, Ušakova vadītā partija Saskaņa neapstrīdēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) secinājumu – filma bijusi priekšvēlēšanu aģitācija, par kuras ievietošanu Ušakova YouTube kontā un pirmizrādi kinoteātrī divas nedēļas pirms vēlēšanām turklāt maksājusi Saskaņa.

Latvijas attīstībai nobalso par apvienību ar Kustību Par! un partiju Izaugsme(20)

Sestdien partijas Latvijas attīstībai kongresa delegāti nobalsoja par politiskās apvienības dibināšanu un kopīga Saeimas vēlēšanu saraksta veidošanu ar partijām Kustība Par! un Izaugsme, portālu Diena.lv informēja Latvijas attīstībai pārstāvji. Aģentūra LETA ziņo, ka par dalību apvienībā nobalsoja arī Izaugsme, bet nākamnedēļ to, visticamāk, izdarīs arī Kustība Par!.

Vēlēšanu iniciatīvu likums atkal atvērts © DIENA(8)

Dienu pirms 16. marta, kad Rīgā pie Brīvības pieminekļa un Lestenē tiks pieminēti Otrā pasaules kara laikā kritušie latviešu leģiona karavīri, Saeima noraidīja Nacionālās apvienības Visu Latvijai!–TB/LNNK (NA) iesniegtos grozījumus likumā Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām. Tie paredzēja 16. martu noteikt par Latviešu nacionālo karavīru atceres dienu. Taču ar pārliecinošu vairākumu – 77 balsīm – Saeima nodeva komisijai Vienotības ierosinātos grozījumus šajā likumā, kas nosaka, ka 11. novembris – Lāčplēša diena – būs nevis atceres, bet svētku diena.

Rasnačs 16. marta pasākumus neapmeklēs(9)

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) neapmeklēs 16. marta piemiņas gājienu Rīgā, taču kādā dienas brīdī dosies pie Brīvības pieminekļa pieminēt leģionārus, aģentūru LETA noskaidroja pie ministra preses sekretāra Andra Vitenburga.

Partija Ogres novadam pievienojas LRA

Politisko partiju apvienības Latvijas Reģionu Apvienība (LRA) Pārstāvju sapulce, gatavojoties oktobrī gaidāmajām 13. Saeimas vēlēšanām, parakstīja līgumu ar politisko partiju Ogres novadam par pievienošanos LRA. Līdz ar jauna dalībnieka pievienošanos, tiek paplašināts arī LRA valdes un Pārstāvju sapulces dalībnieku sastāvs, vēsta LRA.

Gatavojas Baltijas prezidentu lielajai dienai ar Trampu © DIENA(15)

Baltijas un ASV prezidentu samita sagatavošanas vizīte, trim Baltijas ārlietu ministriem dodoties uz Vašingtonu, ir "tāds žanrs, kas pārāk bieži nenotiek". Tā, nule atgriezies no vizītes, Dienai atzina Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība).