Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

VID atgādina - par ienākumiem no dabas veltēm līdz 3000 eiro nodoklis nav jāmaksā

Tuvojoties ogu un citu savvaļas velšu lasīšanas sezonai, Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina – ja personas ienākumi no dažādu savvaļas velšu pārdošanas kopā ar ienākumiem no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas gada laikā nepārsniedz 3000 eiro, šīs personas var nereģistrēties VID kā saimnieciskās darbības veicēji, tām nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis no gūtā ienākuma un tirdzniecībā tām arī nav jāizmanto kases aparāts.

Ar likumu saglabās Likteņdārzu nākotnei © DIENA(16)

Likteņdārza izveidē ieguldītie līdzekļi kopā ar Kokneses pašvaldībai piederošo zemi ir liela materiāla vērtība, tādējādi Likteņdārza likums neļaus šo vietu izmanot citādi kā vien atbilstoši tā izveides un attīstības mērķim, Dienai uzsver nodibinājuma Kokneses fonds valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa.

Tuvākajās dienās atgriezīsies karstums

Tuvākajās dienās Latvijā pastiprināsies anticiklona ietekme un pakāpeniski atgriezīsies sauss, saulains un līdz +28 grādiem karsts laiks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Naktī valsts centrālajā un rietumu daļā daudz līs

Tuvākajās stundās Latvijas austrumu un centrālajā daļā turpināsies pamatīgs lietus, savukārt naktī uz pirmdienu nokrišņi gaidāmi galvenokārt valsts centrālajos un rietumu novados, prognozē sinoptiķi.

Četros mēnešos no Latvijas izvests par 4,8% vairāk naftas produktu(2)

Kopumā atliktā akcīzes nodokļa maksāšanas režīmā no Latvijas izvesto naftas produktu apmērs šogad četros mēnešos bija par 7746 tonnām jeb 4,8% lielāks nekā 2017.gada attiecīgajā periodā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.