Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Mājas karantīna jāievēro arī vakcinētajiem © DIENA

Latvija ir pirmajā vietā Eiropā Covid-19 saslimstības ziņā, arī mirstības rādītājs ir viens no augstākajiem. Ņemot vērā šo situāciju un apstākli, ka arī vakcinēto vidū slimo ar šo bīstamo vīrusu, līdz 11. janvārim Covid-19 slimnieku kontaktpersonām arī tad, ja tām ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un nav Covid-19 infekcijas simptomu, ir jāievēro karantīna 14 dienu. Līdz šim vakcinētās kontaktpersonas no šādas prasības bija atbrīvotas – vien septiņu dienu laikā bija jāveic Covid-19 tests, un pašizolācija bija jāievēro tikai tad, ja tests ir pozitīvs.

Trešajam vilnim slimnīcas sāka gatavot daudz par vēlu © DIENA

Par to, kādēļ slimnīcas pārāk vēlu varēja sākt gatavošanos Covid-19 pacientu pieplūdumam un cik ļoti politiķu vārdi atšķiras no patiesi plānotā veselības aprūpes budžeta pat krīzes apstākļos, Latvijas Slimnīcu biedrības vadītāju Jevgeņiju Kalēju intervē Agnese Margēviča

Viens no izšķirtajiem lāčiem atsācis meklēt barību lauku viensētās(4)

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk - Pārvalde) ir saņēmusi iedzīvotāju ziņojumus, ka viens no izšķirtajiem un uz nomaļākām dabas teritorijām aizgādātais lācis ir atsācis meklēt barību vienas viensētas pagalmā Valkas novadā. Jau šovakar, 22.oktobrī, Pārvalde uzsāks atkārtotu lāča iemidzināšanu un pārvietošanu.

Piektdien saglabāsies vējains laiks, uzspīdēs saule un daudzviet līs

Ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu Latvijas lielākajā daļā dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprinājās līdz 15-20 metriem sekundē (m/s), lai gan tika prognozētas brāzmas virs 20 m/s, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati. Piektdien Latvijā rietumu, dienvidrietumu vējš brāzmās pūtīs ar ātrumu līdz 15-20 metriem sekundē, nedaudz stiprākas brāzmas iespējamas vietām piekrastē, prognozē sinoptiķi.

Obligātajai vakcinācijai 50 gadus sasniegušajiem jābūt zinātniski pamatotai © DIENA(26)

Latvijā ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19 Eiropas Savienībā (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) rosinājis noteikt visiem 50 gadus sasniegušajiem cilvēkiem obligātu vakcināciju pret Covid-19, pret to iebilda vairāki ministri, sakot, ka nepieciešama juridiska analīze par šādas prasības ieviešanu.