Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Pastiprinātas rotaļlietu drošuma prasības

Ministru kabinets ceturtdien lēma noteikt stingrākas prasības atsevišķu ķīmisko vielu izmantošanai rotaļlietu ražošanā, lai nodrošinātu bērnu augsta līmeņa aizsardzību pret riskiem, ko rada ķīmisko vielu klātbūtne rotaļlietās.

Galvu augšā un jādara! © DIENA(2)

"Latvijas jauniešiem noteikti iesaku paceļot, uzkrāt sevī piedzīvojumus un pieredzi, jo tā nav tikai pieredze noteiktā amatā. Tie ir arī kontakti, jaunas pazīšanās un tad tu atgriezies mājās ar iekšēju drošības sajūtu: tur – citur – bez tevis arī viss ir kārtībā. Te nav slikti, vienkārši jāiet ar galvu augšā un jādara. Ja ir pieredze, iekšējā miera sajūta, tad arī viss saslēdzas," saka Liepājas uzņēmuma SIA Divi Naži līdzīpašnieks, viņš arī pavārs, miesnieks Elviss Sproģis.

Uz vietējiem autoceļiem īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi(1)

Šodien lietus, sniegs un atkala daudzviet apgrūtina braukšanas apstākļus, ceļi apledo. Īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi visā valsts teritorijā patlaban ir uz mazākas nozīmes autoceļiem – uz vietējiem autoceļiem ar grants segumu, kā arī citiem ceļiem, kuriem ir C un D uzturēšanas klases, vēsta Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Rada bumeranga efektu © DIENA(3)

Aizvadītā gada nogalē Saeima pieņēma grozījumus Akcīzes likumā, ar kuriem pavisam nedaudz tika paaugstināts akcīzes nodoklis cigaretēm, bet ļoti būtiski tika kāpināts nodoklis dažādām mazāk kaitīgām bezdūmu alternatīvām, tostarp e-cigarešu šķidrumiem līdz pat 1100%, karsējamai tabakai – 113%. Tāpat ieviests akcīzes nodoklis nikotīna spilventiņiem, kas jau uzreiz tika noteikts augstāks nekā, piemēram, Zviedrijā, Igaunijā un Ungārijā, turklāt daudzas valstis nikotīna spilventiņus ar nodokli vispār vēl neapliek. Savukārt šā gada janvārī ar jaunu ierobežojumu iniciatīvu nāca klajā Veselības ministrija, rosinot aizliegt mentola aromāta karsējamo tabaku un aromatizētos e-cigarešu šķidrumus.

Skolu direktori jūtas kā ienaidnieki © DIENA(8)

Iespēja nodrošināt jaunā mācību satura (tas šogad ienāk 1., 4., 7. un 10. klasē) kvalitāti attālināto mācību procesā ir apgrūtināta, satraukumu pauž daudzi skolu direktori. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē, kurā tika skatīts šis jautājums, tās dalībnieki nosacīti sadalījās divās grupās.

Jābalstās uz profesionāļiem © DIENA(12)

Privātie veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji, kuri jau 20 gadu profesionāli nodarbojas ar vakcināciju visas valsts mērogā (gan pret gripu, gan ērču encefalītu), tostarp veicot mobilos izbraukumus, ir pilnībā apmierināti ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) piedāvāto tarifu vakcinācijai pret Covid-19 un ir gatavi saskaņā ar to strādāt, Dienai uzsver Veselības aprūpes darba devēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds, kurš vienlaikus ir arī Veselības centra 4 valdes priekšsēdētājs.

Vēl ir robi tempa kāpināšanā © DIENA(3)

Mediķi, kas pirmie vakcinējās, jo ticēja, ka tā ir vienīgā iespēja sevi pasargāt no Covid-19 un stiprināt savu imunitāti, jau sākuši saņemt otru vakcīnas devu. Tam jānotiek pēc 21 dienas, lai iespējami ātrāk iegūtu maksimālu organisma aizsargreakciju. Tiem, kas sākumā neuzdrošinājās vai bija inficējušies un atradās izolācijā, pierakstu uz savu pirmo vakcīnu nāksies gaidīt, kad Latvija saņems nākamās piegādes.

Sarukusi inficēšanās ar Covid-19 privātos pasākumos un ārstniecības iestādēs, bet pieaugusi darbā un izglītības iestādēs(1)

Pagājušajā nedēļā sarucis mājsaimniecībās, ārstniecības iestādēs un privātajos pasākumos ar Covid-19 inficēto skaits, bet palielinājusies saslimšana sociālās aprūpes iestādēs, darbā un izglītības iestādēs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologa Jurija Perevoščikova demonstrētie materiāli Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.