Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Ziņas

Ceļā uz SKS startē NASA un SpaceX četru astronautu misija

No Kanaveralas raga kosmodroma piektdien startējusi Īlona Maska komerciālā kosmosa uzņēmuma SpaceX nesējraķete Falcon 9, kam Zemes orbītā jānogādā kosmosa kuģis Crew Dragon, kurā atrodas četru astronautu komanda, kas dodas uz Starptautisko komisko staciju (SKS), ziņo ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).

Arēna Rīga apgrozījums pērn samazinājies 2,6 reizes

Multifunkcionālā halle Arēna Rīga pērn strādāja ar 2,009 miljona eiro apgrozījumu, kas ir 2,6 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī ar 1,15 miljonu eiro zaudējumiem pretēji peļņai gadu iepriekš, liecina Firmas.lv informācija.

Latvijai otrs zemākais pret Covid-19 vakcinēto rādītājs ES un EEZ valstu vidū

Līdz šim pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu Latvijā ir saņēmuši 10,4% pieaugušo populācijas, kas joprojām ir otrais zemākais rādītājs Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati par laika periodu līdz 18.aprīlim.

Tirdzniecības centri aicina valdību atcelt ierobežojumus tirdzniecībā(1)

Latvijā strādājošie tirdzniecības centri aicina Ministru kabinetu ņemt vērā mērījuma rezultātus par gaisa kvalitāti tirdzniecības centros un pilnībā atcelt ierobežojumus tirdzniecībā, lai nediskriminētu atsevišķus tirgotājus, teikts Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses (NĪAA) un tirdzniecības centru vēstulē valdībai.

Pirmais signāls muzejiem © DIENA

Šonedēļ durvis vēris Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar pilotprojektu – izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā. Tā mērķis ir pēc iepriekš izstrādātām vadlīnijām pārbaudīt epidemioloģiski drošu kultūras pasākumu norises iespējamību gan kultūrvietu apmeklētājiem, gan to darbiniekiem. Tam zaļo gaismu devis arī Ministru kabinets.

Brīdina par ceļu apledošanu brīvdienās

Brīvdienās daudzviet gaidāms lietus, slapjš sniegs un gaisa temperatūra vietām var noslīdēt līdz 0 grādiem, kā dēļ ceļi var būt slideni, bet lietus un sniega dēļ var būt apgrūtināta redzamība, brīdināja VSIA Latvijas Valsts ceļi.

Kā skudras sanesa slēptuvē © DIENA

8. aprīļa rītā pirms muitnieku nomaiņas Terehovas muitas kontroles punktā sākās kratīšanas un aizturēts apkaunojoši liels korupcijas shēmā iesaistītu muitnieku skaits – 29. Kopš tās dienas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme vairākās intervijās ir centusies marginalizēt notikušā nozīmi, pretojoties muitas vadības atstādināšanai un Terehovā pieķerto kukuļdošanu saucot par "piecīšu ņemšanas tradīciju". Patiesībā Terehovas muitnieku organizētajam grupējumam bijis pakalpojumu izcenojums, izstrādāta shēma kukuļu slēpšanai un sadalei, kas katram muitniekam mēnesī pie algas nodrošināja 2000 līdz 3000 eiro no "obščaka", kas pārmaiņus slēpts muitas punkta virtuvē, tualetē vai garderobēs, naudu sametot cepurē vai kastē, Diena uzzināja no oficiāla avota, kas ieņemamā amata dēļ ir informēts par izmeklēšanas detaļām.