Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Atklāta akcija Meklējam sirdsmāsiņu

Laika posmā no 2019. gada 12. novembra līdz 31.decembrim Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā norisināsies akcija Meklējam sirdsmāsiņu. Akcijas mērķis ir pievērst uzmanību medmāsu darbam, izteikt novērtējumu, kā arī veicināt māsu profesijas prestižu.

Dzintars pasludināts par maksātnespējīgu(10)

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa šodien pasludināja kosmētikas ražotāju a/s Dzintars par maksātnespējīgu un par maksātnespējas procesa administratoru iecēla Jāni Ozoliņu, aģentūrai LETA pavēstīja tiesas pārstāve Viktorija Mežance.

Saeimas komisija atbalsta Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņa samazināšanu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 12.novembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Bankas likumā, kas paredz Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņu no līdzšinējiem sešiem gadiem saīsināt līdz pieciem gadiem, portālu Diena.lv informēja Saeimas Preses dienestā. Par Latvijas Bankas likuma grozījumiem galīgajā lasījumā Saeimā plānots lemt 21.novembrī.

Tiesībsarga birojs apšauba deinstitucionalizācijas projektā paveikto

Lai arī Labklājības ministrija (LM) pauž, ka deinstitucionalizācijas projekta īstenošana noris veiksmīgi, sociālo dienestu un aprūpes centru iemītnieku aptauja liecina, ka projektā ir daudz trūkumu, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā pauda tiesībsarga vietniece Ineta Piļāne.

Jaunie ārsti un mediķu arodbiedrība iebilst piedāvātajam atalgojuma palielināšanas modelim(5)

Veselības ministrijas (VM) piedāvātais mediķu atalgojuma palielināšanas modelis nav godīgs un iet pretrunā ar iepriekš izteikto vēlmi mediķu atalgojumu celt visiem medicīnas darbiniekiem vienlīdzīgā apjomā, aģentūrai LETA pauda Latvijas Jauno ārstu asociācijas (LJĀA) valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

Laiks meklēt kompromisus © DIENA(4)

Tiek plānots, ka jau drīzumā – 27. novembra plenārsēdē – Eiropas Parlaments (EP) varētu balsot par jaunās Eiropas Komisijas (EK) apstiprināšanu, sacīts EP izplatītajā informācijā.

Eiropieši izbalso Latvijas "zaļos" © DIENA(8)

"Mūs izslēdza par mūsu uzskatiem, tāpēc ka mēs gribam runāt tikai par zaļajām lietām, nevis cilvēku seksuālajiem uzskatiem," tā Dienai Eiropas Zaļās partijas (EZP) lēmumu izslēgt no biedru rindām Latvijas Zaļo partiju (LZP) komentē partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. Viņš arī stāsta, ka pret šo lēmumu bijuši Igaunijas kolēģi, kas mudinājuši šo lēmumu pārsūdzēt, taču LZP to darīt negrasās.

VM rosina rezidentiem atalgojumu palielināt par 20%(2)

Turpinot ārstniecības personu darba samaksas palielināšanas programmu, nākamgad rezidentiem zemākā darba samaksa varētu palielināties par 20%, savukārt pārējām ārstniecības personām zemākās darba samaksas pieaugums varētu sasniegt 10%. To paredz Veselības ministrijas (VM) piedāvājums, ko otrdien, 12.novembrī, izskatīs arī valdībā, informē VM.

Rīdziniekiem neparocīgie tilti © DIENA(6)

Dažāda veida satiksmes infrastruktūras problēmas Rīgu piemeklē laiku pa laikam – vai tie būtu aizkavējušies ielu remontdarbi, vai sliktā stāvoklī esoši tilti un ceļu pārvadi –, un rīdziniekiem pēdējo gadu laikā nācies saskarties ar daudzām neērtībām. Šogad pavasarī galvaspilsētā sava veida vietēja mēroga apokalipsi radīja Augusta Deglava tilta aizvēršana satiksmei un gandrīz vienlaicīgi sāktie remontdarbi uz Brasas pārvada. Deglava tilts pēc kāda laika satiksmei tika atvērts, bet remontdarbi tur vēl turpināsies arī nākamajā būvdarbu sezonā.

Levits: 11.novembris ir mūsu valstsgribas apstiprinājuma diena(21)

Uzvara pār Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī deva ticību Latvijai un pārliecību par saviem spēkiem, pirmdien, 11.novembra krastmalā uzrunājot Lāčplēša dienas militārās parādes un tautas gājiena dalībniekus, sacīja Valsts prezidents Egils Levits.