Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Dienestu NBS sāks vairāk nekā 60 karavīru

Rīt, 21. augustā, vairāk nekā 60 karavīri, kuri sekmīgi pabeiguši Rekrutēšanas un atlases centra veikto atlasi, sāks dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS). Šogad profesionālajā dienestā plānots pieņemt līdz 710 karavīru, un viņu apmācībai ieplānoti 14 militārās pamatapmācības kursi.

Lūdz palīdzību Kaspara Āfelda meklēšanā

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknis meklē bezvēsts prombūtnē esošo Kasparu Āfeldu. 1983. gadā dzimušais vīrietis naktī no 17. augusta uz 18. augustu izgāja no savas dzīvesvietas Ventspilī, Inženieru ielā. Šobrīd viņa atrašanās vieta nav zināma.

Padomei neuzticas, bet neatlaidīs © DIENA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) dažu mēnešu laikā sakrājusi vēstules no Latvijas Radio (LR) Ziņu dienesta, LR2, Latvijas Radio arodbiedrības un Latvijas Žurnālistu asociācijas par trūkumiem mediju jomas pārraudzībā. Tāpat pirmdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē pārmetumus NEPLP veltīja arī Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas vadītājs Ilmārs Muuls, paužot, ka padome neveicina Latvijas jurisdikcijā esošo plašsaziņas līdzekļu attīstību.

Pamazām dodamies e-rēķinu virzienā © DIENA(12)

Nākamgad publiskajos iepirkumos plānots pāriet uz elektronisku rēķinu apriti, sarunā ar Guntaru Gūti pauž Latvijas Informācijas komunikāciju tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Kaimiņiem efektīvāka pārvaldība © DIENA(2)

Maijā un jūnijā notikušās Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanas un to balsojumu pavadīja skandāli un aizdomas par negodīgu cīņu par rektora krēslu. Par līdzšinējā LU rektora Indriķa Muižnieka apstiprināšanu amatā Ministru kabinets (MK) varētu lemt otrdienas sēdē. Ja MK neapstiprinās Muižnieku amatā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rektora vietas izpildītāja amatam plāno virzīt augstskolas profesoru Juri Borzovu. Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) skatījumā pēdējā laika notikumi saistībā ar LU rektora vēlēšanām pierāda nepieciešamību pēc būtiskām izmaiņām augstākās izglītības iestāžu pārvaldē. Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aģentūrai LETA norādījis, ka "publiski uzmanība tiek veltīta viena rektora apstiprināšanai amatā, lai gan lielākais izaicinājums ir nodrošināt, lai augstākā izglītība kalpotu studentiem un valstij kopumā". Esot jādomā, kā uzlabot augstskolu sistēmu, sākot ar pārvaldes modeli un beidzot ar finansējuma un mācībspēku piesaisti.

Tiks piemērota 5% atlaide visām vilcienu e-biļetēm(7)

Lai mudinātu pasažierus vēl aktīvāk izmantot iespēju vilcienu biļetes iegādāties elektroniski, visām vilcienu biļetēm, kuras tiks iegādātas internetā un mobilajās lietotnēs sākot no š.g. 20. augusta, tiks piemērota 5% atlaide, informē Pasažieru vilciens.