Komunikācijas aģentūra “Alpha” iekļuvusi starptautiskā konkursa “Epica Awards 2025” finālistu sarakstā kategorijā “Public Interest – Health & Safety”, novērtējot Lietuvā radīto sociālo kampaņu “Never Alone!”, kas pievērsa sabiedrības uzmanību bērnu drošībai. Šī nominācija apliecina Baltijas komunikācijas nozares spēju radīt idejas ar patiesu cilvēcisku vērtību un starptautisku rezonansi.
Konkurētspējīgai lauksaimniecības nākotnei ir nepieciešams papildu finansējums un taisnīgi atbalsta nosacījumi visām dalībvalstīm, trešdien, 10. decembrī, Briselē, tiekoties ar Eiropas Parlamenta deputātiem, norādīja zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS).
Autotransporta direkcija (ATD) ceturtdien ar Čehijas personu apvienību "Škoda Transportation - Škoda Vagonka" ("Škoda") parakstīja līgumu par deviņu akumulatoru bateriju elektrovilcienu (BEMU) iegādi 89,409 miljonu eiro apmērā.
Pēc bērna nāves Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS), sajaucot pacientam dodamos medikamentus, tiks veiktas vairākas izmeklēšanas un pārbaudes gan šajā, gan citās slimnīcās, šorīt stāstīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
Otrdien, trešdien un ceturtdien Latvijā kopumā laboti 56 maksimālās gaisa temperatūras rekordi, tai skaitā 10. un 11. decembra nacionālais rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Aizvadītajā nedēļā visās Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa teritorijās un visās iedzīvotāju vecuma grupās novērots straujš saslimstības ar gripu pieaugums, liecina SPKC dati.
Latvijā bāzētā aviokompānija "SmartLynx Airlines" ir iesniegusi maksātnespējas procesa pieteikumu Rīgas rajona tiesā, aģentūrai LETA sacīja "SmartLynx Airlines" līdzšinējais izpilddirektors Edvins Demeņus.
Pneimokoku infekcijai būtiskākās riska grupas ir mazi bērni un seniori, kuriem arī, skatoties no valsts izdevīguma, iespējams, vakcinācija būtu izdevīgāka nekā ārstēšana.
Zemkopības ministrs Armands Krauze pauž bažas par nesamērīgajiem jaunu zvejas liegumu plāniem, ko jūrā gatavojas ieviest Dabas aizsardzības pārvalde (DAP), kas sadarbībā ar vairākām zinātniskajām institūcijām un ekspertiem īsteno LIFE programmas projektu “Jūras aizsargājamo biotopu izpēte un nepieciešamā aizsardzības stāvokļa noteikšana Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā”, kas pēc tam veidos pamatu jaunu noteikumu izstrādei īpaši aizsargājamo dabas teritoriju (ĪADT) plānam.
ASV Baltijas drošības iniciatīva ir būtiska Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanai, uzsvēra Latvijas ārlietu ministre Baiba Braže (JV), šonedēļ darba vizītē apmeklējot ASV.
No ceturtdienas, 11. decembra, Valsts policija (VP) sāks automatizētu lēmumu pieņemšanu par pārkāpumiem, kuri konstatēti ar pārvietojamiem un stacionārajiem fotoradariem, 360 grādu kameru sistēmām un vidējā ātruma kontroles radariem, aģentūru LETA informēja VP.
Satversmes tiesa (ST) trešdien atzina, ka Satversmei neatbilst regulējums par zemes likumiskās lietošanas maksu un likumiskajā lietošanā esošās zemes kadastrālās vērtēšanas kārtību, aģentūru LETA informēja tiesā.
Decembrī tika parakstīts trīspusējs līgums starp kopuzņēmumu RB Rail AS, SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas” un Satiksmes ministriju par Rail Baltica pamattrases Latvijā projektēšanas vadības funkciju nodošanu nacionālajam projekta ieviesējam – SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas” (EDzL), sākot ar 2026. gada 1. janvāri. Minētās funkcijas tiek nodotas saskaņā ar Projekta vadības līgumu (Project Management Agreement), kas stājās spēkā 2024. gada 28. februārī un ir noslēgts starp kopuzņēmumu RB Rail AS, visu trīs Baltijas valstu nacionālajiem projekta ieviesējiem un atbildīgajām ministrijām.
Noslēdzies atklātais konkurss uz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) direktora amatu, un amatam tiek virzīts Māris Krastiņš, kurš patlaban ieņem biedrības “Latvijas Digitālais akselerators” izpilddirektora amatu.
Ierēdņu pārcelšanas gadījumos vairāk būtu jārunā par pozitīvajiem piemēriem, šodien Tiesībsarga biroja rīkotajā diskusijā "Ierēdņu pārcelšana - starp sabiedrības uzticību, efektivitāti un labu pārvaldību!" šādu viedokli pauda Valsts kancelejas direktors Raivis Kronbergs.