Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +7 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 21. aprīlis
Marģers, Anastasija

2012. gada stāsti

Latvijas lepnums: Operatīva un lietišķa glābējkomanda dodas palīgā, ja pazūd cilvēks(5)

Izgājis no mājas un … nav atgriezies - sludinājums, kas izlīmēts mikrorajonā, ziņa, kas ceļo e-pastos. Ko darīt, kur meklēt, kam ziņot? Radinieku un draugu rīcība, meklējot pazudušo, pirmajā brīdī ir ļoti nervoza. Tiek zvanīts gan policijai, gan uz slimnīcām, morgiem. Bet jau trešo gadu ir iespēja sazināties ar glābējkomandu - tā gribētos nosaukt biedrību Bezvests.lv, kuru vada Aleksandrs Faminskis.

Latvijas lepnums: Līvāniešu dambretistu jaunajai paaudzei ir lielisks skolotājs(8)

Latgales pusē, Līvānu pilsētā dzīvo un strādā unikāls cilvēks, latviešu leģionārs, Līvānu Goda pilsonis, vecākais praktizējošais dambretes treneris Latvijā Jānis Auzāns. Nākamgad viņam būs 90 gadu, raksta Vineta Štolcere. Viņš ir pratis ar dambretes spēli aizraut daudzus, un līvānieši ir ļoti nopietni konkurenti citām Latvijas bērnu un jauniešu komandām. Vēstules autores dēls Ilmārs Štolcers ir viens no talantīgākajiem Jāņa Auzāna skolniekiem, un savā vecuma grupā pasaulē viņš ir 8. vietā, bet Eiropā - 4.

Latvijas lepnums: Agras Jēgeres adītās zeķes tiek dāvinātas mazturīgajiem un panstionāta iemītniekiem(9)

«Kura lauku sieva tad zeķes neada?» par pieteikumu Latvijas lepnumam ir izbrīnīta Agra Jēgere. Ja nu vienīgi, viņa pieļauj, varētu pretendēt uz iekļūšanu Ginesa rekordu grāmatā. Novembra vidū reģistrēto zeķu skaits sasniedzis 1604 pārus. Bet cik tad vēl ir nesaskaitīto! «Laikam jau uzmanību man piesaistījis tas, ka neesmu zeķu biznesā. Cits varbūt ada un nelaiž no rokām nevienu zeķi ārā, sak, labāk, lai kodes sagrauž. Bet es tās dāvinu,» sirsnīgi pasmaida Agra Jēgere.

Latvijas lepnums: Juris un Aigars no jauna uzceļ nodegušu māju © DIENA(25)

Tas notika šopavasar 21. martā. Zeltīte Kaviere saka - pie vainas elektrība. «Nodega mūsu mājas Silkalni Vaidavas pagastā. Bet - paldies Dieviņam un daudziem labiem ļaudīm! Kad izsūtīju ziņu par mūsu zaudējumu, daudzi ziedoja gan naudu, gan materiālus,» raksta Silkalnu saimniece. Latvijas lepnumam viņa pieteikusi puišus, kuri, samaksu neprasot, no jauna uzcēla viņas nodegušo māju, - Juri Koldunu un Aigaru Krūskopu.

Latvijas lepnums: Kad ziedojums ir kā investīcija

Ziedot mērķtiecīgi, regulāri, kampaņveidīgi, epizodiski, vispārīgi, konkrēti? Uzņēmējs Andris Ramoliņš sākumā par šo tēmu nemaz negrib gari runāt, jo viņš dara, un viss. Veiksmīgajam jāpalīdz tam, kuram šobrīd nav tik viegli. Tas ir gluži tāpat kā Stipro skrējienā, kurā A. Ramoliņš ar komandu piedalījās, - bija jāuzmundrina vājākie. Viņa māsa Ilze, kura pieteica Andri Latvijas lepnumam, to bija uzzinājusi tikai pagājušajos Ziemassvētkos. Bet Andris ziedo jau vismaz sešus gadus.

Latvijas lepnums: Uzņēmējs Andris Ramoliņš ziedo skolēniem © DIENA(42)

Ziedot mērķtiecīgi, regulāri, kampaņveidīgi, epizodiski, vispārīgi, konkrēti? Uzņēmējs Andris Ramoliņš sākumā par šo tēmu nemaz negrib gari runāt, jo viņš dara, un viss. Veiksmīgajam jāpalīdz tam, kuram šobrīd nav tik viegli. Tas ir gluži tāpat kā Stipro skrējienā, kurā A. Ramoliņš ar komandu piedalījās, - bija jāuzmundrina vājākie. Viņa māsa Ilze, kura pieteica Andri Latvijas lepnumam, to bija uzzinājusi tikai pagājušajos Ziemassvētkos. Bet Andris ziedo jau vismaz sešus gadus.

Latvijas lepnums: Jaunas mājas atradusi 287 kaķiem un citiem dzīvniekiem © DIENA(51)

Apbrīnoju un cienu Ingvildu, kaut būtu vairāk tādu kā viņa! Arī manās mājās, pateicoties Ingvildai, tagad ir superīgākais Rūdis pasaulē, raksta Iveta Liepa no Siguldas, viena no pārdesmit dzīvnieku draugiem, kas Latvijas lepnumam pieteica Ingvildu Aumeisteri. Ingvilda pati gan bilst - pārāka nejūtoties, jo tādu kā viņa ir daudz.

Latvijas lepnums: Sportisti uz izglābšanos vairs necerēja(103)

Šovasar Cesvaines pusē notikušajā rallijsprintā Gulbis 2012 ātrumposms pie Oļiem viltīgs arī profesionāļiem. «Jau pirms igauņiem trīs četras mašīnas nostreipuļoja,» atceras madonieši un cesvainieši, kuri trases malā vēroja sacīkstes. Tad nācis igauņu BMW. Un... Izlidojis no trases. Apmetis vairākus kūleņus - pāri laukam, akmeņu krāvumam, alkšņu krūmiem.

Latvijas lepnums: Mazsalacas novada dzimtu tracinātāja Nellija Nurmika © DIENA(6)

«Jā, esmu dzimtu tracinātāja,» uzsverot, ka ne jau vienīgā strādājusi pie mazsalaciešu dzimtas koku apzināšanas, saka Nellija Nurmika. Viņas rokasspiediens ir ciešs kā melnā vēža spīles. Bet tieši stingrais rakstura tvēriens bijis tas, kurš pārējos mudinājis iesaistīties un neatmest ar roku Nellijas Nurmikas idejām.

Latvijas lepnums: Reinis Traidās ar akcijas «Lestera granulas» palīdz dzīvnieku patversmei(15)

Uz interviju kafejnīcā Mīts Reinis Traidās ierodas ar savu kompanjonu labradoru Lesteru. Puisis aiz bāra letes pamāj sunim - Lesters te bieži ierodas. Reiņa labradors pārsteidz gan ar savu neparasto zeltaino krāsu, gan ar uzvedību. Lesteram ir tikai pieci mēneši! Reinis Traidās ar savu četrkājaino kompanjonu pirms pāris nedēļām lika sabiedrībai saviļņoties, kopā ar necerēti uzradušos plašo atbalstītāju pulku paveicot neticamo - viņi apgādāja dzīvnieku patversmi Labās mājas ar kurināmo visai ziemai!

Latvijas lepnums: Skolotāja Agra Apsīša hobijs ir viņa darbs(1)

Bariņš puišu Puzes novada Stiklu speciālajā internātskolā mazliet samulst, taujāti, kāds ir labs skolotājs. «Pacietīgs. Nepaceļ balsi. Sirsnīgs. Ļauj mācīties arī no savām kļūdām, jo visiem jau gadās kļūdas,» pirmais ierunājas Ingus. Puiši jau padzirdējuši, ka skolotājs Agris Apsītis, kurš viņiem māca galdnieka amatu, pieteikts nominācijai Latvijas lepnums kā labs cilvēks, kurš nevienam neatsaka palīdzību.