Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Publikācijas

Trampu kritizē par talibu uzaicināšanu uz ASV © DIENA(1)

Radikālais grupējums Taliban piedraudējis ar jauniem uzbrukumiem Afganistānā dislocētajiem amerikāņu karavīriem pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps atcēla aizvadītajā svētdienā ieplānotās slepenās sarunas ar teroristu līderiem viņa ārpilsētas rezidencē Kempdeividā. Kongresa locekļi no prezidenta pārstāvētās Republikāņu partijas un opozīcijā esošās Demokrātu partijas kritizējuši Trampa administrāciju par ideju uzņemt talibus ASV teritorijā, turklāt īsi pirms 2001. gada 11. septembra terora aktu gadadienas.

Lai varētu vēlēt jebkurā iecirknī © DIENA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) plāno rosināt, lai arī pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varētu balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī pašvaldības robežās. Pašlaik attiecīgi likuma grozījumi tiek saskaņoti ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP), kā arī pašvaldību vēlēšanu komisijām, bet izskatīšanai Saeimā tos varētu iesniegt oktobrī, Dienai atzina CVK Informācijas nodaļas vadītāja Laura Zaharova.

Skrejriteņu dēļ augustā noticis 21 satiksmes negadījums, būs ierobežojumi © DIENA(27)

No nākamā gada ceļu satiksmes likumā paredzēts noteikt, ka pārvietoties ar elektrisko skrejriteni varēs no 14 gadu vecuma, vienojušies Satiksmes ministrijas (SM) Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcas eksperti. Ekspertu diskusijas laikā pirmdien arī izskanēja priekšlikums, ka ar elektrisko skrejriteni varētu atļaut piedalīties ceļu satiksmē arī no 12 gadu vecuma pieaugušo uzraudzībā. SM Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns Dienai uzsver, ka jaunākiem bērniem ar šiem transportlīdzekļiem nevar atļaut braukt, ņemot vērā nevienlīdzīgo paātrinājuma attiecību pret cilvēka masu.

Otra lielākā pilsēta grib turpmāk iet savu ceļu © DIENA(24)

Vairs neesot iespējams argumentēt, kāpēc pārskaitīt ikgadējās iemaksas par dalību Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS), kas nemākot pārstāvēt visu pašvaldību vai pat visas Latgales intereses. Tāpēc Daugavpils novada domes darba kārtībā ceturtdien paredzēts jautājums par otras lielākās pilsētas pašvaldības izstāšanos no LPS, Dienai apliecināja Daugavpils novada domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (Saskaņa). "Ir acīmredzami, ka netiek atbalstīta Latgales ekonomiskās zonas attīstība, haotiska ir pozīcija administratīvi teritoriālās reformas sakarā un nevēlēšanās samazināt pašvaldību deputātu skaitu, nespēja pat bērnu pusdienas skolās aizstāvēt. Ja jau kuluāros cīņa par valsts finansējumu notiek pēc principa "katrs pats par sevi", tad darīšu to atklāti," ierakstā savā Facebook kontā paudis Elksniņš.

Kalendārs

Septembris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.