Laika ziņas
Šodien
Migla

Dabas bagātības Šauļu pilsētā pārsteigs pat tos, kas redzējuši visu!

Ja jau esat redzējuši Alpus, peldējušies dzidrās jūrās, ir īstais laiks salikt mugursomas, paņemt personas identitātes dokumentus (visādam gadījumam, jo šķērsosiet robežu) un apceļot Šauļu pilsētu. Esam atlasījuši lietuviešu visvairāk apmeklētos objektus, kuri liks teikt "ak, Dievs" un palikt šeit ne vienu dienu vien, lai baudītu izjūtas, garšas, atpūtu un prieku.

1. Šauļu universitātes Botāniskais dārzs. 4600 sugu un šķirņu augu. To ziedēšanas laikā dārza skaistums liek aizrauties elpai. Kaut arī kalnu mums nav, šajā botāniskajā dārzā ir Baltijas valstīs lielākā un bagātākā kalnu augu kolekcija no visas pasaules – pilsētas lepnums! Pikniks zālienā, augu tirgus, izziņa un izklaide, bet varbūt vienkārši rāma atpūta zem kokiem – tas jāizvēlas jums. 

2. Talkšas ezera krastmala. Vienalga, no kuras puses dodas uz šo ezeru pilsētas centrā – visur ir, ko darīt un ko ieraudzīt. Ezera ziemeļu krastmala ērtāk sasniedzama no visu iecienītā un pērn atjaunotā Kaķu muzeja puses. No šejienes redzama pilsētas panorāma, kas, mazliet netipiska, atspoguļojas ezerā. No šejienes var brīnišķīgi nofotografēt Šauļu pilsētas katedrāli otrpus ezeram. Tie, kas grib izkustēties, var to izdarīt nesen ierīkotajā trenažieru zālē. Ezera dienvidu krastmala piemērota gan mierīgai pastaigai, gan ūdens sportam. Še atrodas lielākā dzīvnieka skulptūra Lietuvā Dzelzs lapsa, varenais Saules Pulksteņa laukums, ūdens parks, enerģētiskais labirints, dzīvo pie cilvēkiem pieraduši ūdensputni. 

3. Salduves pilskalns un 2 meža parki pilsētā. Talkšas ezera malā plešas pilsētas parks, kurā līkumo Talkšas ekoloģiskās takas. Pa tām nonāksiet Salduves pilskalnā, kur reiz stāvējusī pils aizturēja ienaidnieku uzbrukumus. Šodien tā ir izcila vieta, kur sagaidīt sauli un izbaudīt panorāmu. Uzskrieniet pašā pilskalna galā pa mazajiem pakāpieniem! Uz priekšu! Un ripojiet sāniski no pilskalna lejā! Pastaigājiet pa mežiem un taciņām. Pilskalna piekājē darbojas arī kafejnīca, tāpēc atrašanos dabā var turpināt.

4. Rēkīvas ezera krastmala. Lietuvas lielākais augstā purva ezers, kuru apņem zemi krasti, ir jaunatklāta atpūtas un miera oāze. Pateicoties tam, ka ezers atrodas "augstu", šeit sastapsiet arī aktīvās atpūtas cienītājus – veikbordam un vējdēļu sportam Rēkīvas ezers ir gandrīz ideāls – šeit vienmēr pūš vējš, tāpēc labvēlīgos laika apstākļos burāt un kaitot var gandrīz katru dienu. Darbojas veseli divi jahtklubi. Piesakoties iepriekš, iespējams burāt pa ezeru un pavadīt sauli uz klāja. Šeit ir smilšaina pludmale, koka tilts un lauka trenažieri. 

5. Pludmales pilsētā. Tas nav sapnis, bet īsta realitāte – Šauļu centrā var gan peldēties, gan sportot, gan vienkārši mierīgi pastaigāties. Prūdeļa ūdenskrātuvē vasarā darbojas strūklaka, makšķernieki izvelk savas makšķeres. Talkšas ezera ziemeļu krastā arī var pagulēt uz smilšaina krasta. Tikai soli no pilsētas robežas atrodas Ginkūnu ezers, kas populārs visos gadalaikos. Izmēģiniet.

Vairāk informācijas atradīsiet Šauļu reģiona mobilajā lietotnē Visit Šiauliai Region, kur pieejama tūrisma informācija četrās valodās! Jūs esiet gaidīti Šauļu un citos reģiona tūrisma informācijas centros, kur pieejams informatīvs materiāls latviešu valodā!

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli


Reklāmraksti

Vairāk Reklāmraksti