Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +10 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita

Šiauliai

Šauļos – ielu "zooloģiskais dārzs"

Šauļu plānos noteikti nav izveidot zooloģisko dārzu. Tāda plāna nekad arī nav bijis. No otras puses – pilsētā savā vaļā dzīvo daudz dzīvnieku. Divi zvēri rotā ģerboni, bet visā pilsētā pavisam izkaisīti vairāk nekā 20 ar dzīvniekiem saistīti akcenti.

Nedēļas nogale Lietuvā: ko piedāvā Šauļi

No Rīgas līdz Šauļiem ir vien 130 kilometri, tāpēc šis ir pavisam piemērots galamērķis īsai atpūtai tuvajās ārzemēs. Ko tur apskatīt un izbaudīt?

Kur Šauļos dzīvo mode un stils?

Tūrisms nav tikai objektu apmeklēšana, savas vai svešas valsts un kultūras iepazīšana. Par to, ka mikro nišas pastāv arī tūrismā, tiek runāts aizvien skaļāk. Tā populāri kļūst gastronomiskais, kodoltūrisms, fotografēšanas, aktīvais un citi tūrisma veidi. Vai Lietuvā, konkrēti – Šauļos – ir iespējams modes tūrisms?

Šauļi ar mīlestību pret ģimeni

Jūsu ģimenes ceļojuma mērķis ir Šauļi? Pat tad, ja iegriežaties Šauļos uz vienu dienu, būsiet patiesi pārsteigti, cik šeit daudz interesantu lietu, izklaižu un iespēju, lai saturīgi un patīkami pavadītu ilgāku laiku ar bērniem. Tad uz priekšu!

Šauļi ļoti labi izskatās naktī

Šauļi, lai attaisnotu savu saules pilsētas vārdu, atrod visdažādākos veidus. Kad saule noriet, pilsētā iedegas daudzi gaismekļi. Sniedzam Top 7 vietas, kuras naktī izskatās tikpat iespaidīgas, kādas tās ir dienā. P.S. Gaismas tiek iedegtas, kad noriet saule.

Gluži kā laika mašīnā pa Šauļiem aicina ceļot ielas māksla

Ielas māksla var būt iemesls apmeklēt vienu vai otru pilsētu. Ne viens vien tūrists ceļojumā dodas tikai ielas mākslas galeriju dēļ vai savus fotoalbumus papildina, iemūžinoties uz negaidīta lieluma un satura zīmējumu fona. Šajos laikos, šķiet, ka maz kas vairs var pārsteigt! Tomēr, ierodoties Šauļos, tūristi pamana mākslas darbus, kas radušies gan krietni pirms Neatkarības atgūšanas, gan mūsu dienās.

Ja apmeklējat Šauļus – noteikti iegriezieties muzejos!

Šauļu Aušras muzejs, kas pastāvīgi mainās un kļūst aizvien modernāks, patlaban ir viens no lielākajiem muzejiem Lietuvā. Visā pilsētā atrodamās Aušras muzeja struktūrvienības – Haima Frenkeļa villa, Fotogrāfijas muzejs, Velosipēdu muzejs, Radio un televīzijas muzejs, Žaļūķu dzirnavnieka saimniecība un Venclausku nams – ekspozīcijās un izstādēs apmeklētājiem atklāj vēl nezināmus notikumus, mākslas, zinātnes un tehnikas pasauli, aicina piedalīties pasākumos, brīvo laiku pavadīt netradicionālās vietās – lasītavās, parkā, rožu dārzā, bērnu rotaļlaukumos vai terasē uz jumta.

Dabas bagātības Šauļu pilsētā pārsteigs pat tos, kas redzējuši visu!

Ja jau esat redzējuši Alpus, peldējušies dzidrās jūrās, ir īstais laiks salikt mugursomas, paņemt personas identitātes dokumentus (visādam gadījumam, jo šķērsosiet robežu) un apceļot Šauļu pilsētu. Esam atlasījuši lietuviešu visvairāk apmeklētos objektus, kuri liks teikt "ak, Dievs" un palikt šeit ne vienu dienu vien, lai baudītu izjūtas, garšas, atpūtu un prieku.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide