Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ko latvieši meklē Šauļos

Pirms došanās ceļā noteikti daudz izmantojat meklēšanas sistēmas – ko apmeklēt pilsētā vai valstī, kur paēst, bet kam apiet ar līkumu. Ko, dodoties uz Šauļiem, meklē latvieši?

Kur ir Šauļu tirgus?

Šauļos ilgus gadus popularitāti nezaudējušo Pabaļu tirgu katru sestdienu apmeklē daudz viesu no Latvijas. Varbūt tikai apskatīties, bet varbūt arī nopirkt jaunu apģērbu, automašīnu vai kādu senu priekšmetu. Šajā tirgū piedāvājums ir plašs, uzrunātie latvieši priecājas gan par patīkamām cenām, gan jaukiem tirgotājiem. Ja vēl tajā neesat bijuši, tad tirgus adrese ir Serbentų g. 92.

Pabaļu tirgus nav vienīgā tirdzniecības vieta Šauļos. Dvaro (muižas) jeb zemnieku tirgus atdzīvojas sestdien, kad pilsētnieki dodas iegādāties svaigus dārzeņus, puķes māju uzpošanai vai cālīšus... Šeit atrodamie skābētie dārzeņi un vecmāmiņu senlietas tiek īpaši novērtētas, tirgū var iegādāties arī rūpniecības preces un svaigu gaļu. Dvaro tirgū darbojas ēdnīca, kas piedāvā nobaudīt lietuviešu ēdienus. Dvaro tirgus atrodams bulvāra otrā galā – Vilniaus g. 212. 

Vēl viena populāra tirgus vieta atrodama – pilsētas dienvidu rajonā. Lyros tirgus pārsteidz ar preču pārpilnību, interjeru un bērnu atrakcijām. Pirms nepilna gada uzceltajam jaunajam tirgu jau ir savi uzticami klienti un tiek gaidīti jauni. Arī šeit sortiments ir plašs – no svaigiem produktiem līdz pat rūpniecības precēm un pakalpojumiem. Lyros tirgus atrodas Lyros g. 5A.

Kur atrodami gardākie cepelīni?

Galvenais Latvijas tūristu jautājums – kur pilsētā gardākie cepelīni? Šis Lietuvas virtuves pelēkais lepnums tiek pasniegts praktiski visās kafejnīcās. Iesakām Presto kafejnīcas (cepelīnu diena – ceturtdiena), restorāna Žemaitis un kafejnīcas Viržija gatavotos cepelīnus. Ja vēlaties nobaudīt cepelīnus ar pat lietuviešiem neierastu pildījumu – aunazirņiem, tad iegriezieties tējnīcā Valerijonas

Ja vēlaties iemācīties gatavot cepelīnus, iespējams pasūtīt izglītojošo programmu Presto kafejnīcā. Saimnieces pamācīs, kā pagatavot gardu mīklu, kādu pildījumu izvēlēties un kā maisīt cepelīnus katlā, lai tie nepiedegtu. 

Kur atrast Dzelzs lapsu?

Ja tūristi ierodas ne tikai iepirkties un pamieloties, viņi meklē arī tūrisma objektus. Populārākie aizvien ir gājēju bulvāris, Lietuvā lielākā dzīvnieku skulptūra Dzelzs lapsa, Rūta šokolādes muzejs un Vandas Kavaļauskienes kaķu muzejs. Tie viesi no Latvijas, kas iegriežas Tūrisma informācijas centrā, saņem arī spēli Šauļi, kura paredzēta bērniem, bet ir lieliska arī pieaugušajiem. Centrā ir plaša suvenīru izvēle, daudz dzintara izstrādājumu un, protams, visdažādāko magnētu. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli

Kam pievērst uzmanību, izvēloties viedpulksteni?

Viedpulksteņi ir modē! Viedo ierīču, īpaši viedpulksteņu piedāvājums kļūst arvien plašāks, ierīces kļūst arvien modernākas, līdz ar to ir sarežģīti saprast, kura no visām ierīcēm ir labākā un p...

Drošs un ērts izbrauciens ar auto - Kā sagatavoties?

Plānojot izbraucienu ar auto, jāņem vērā vairākas nianses, lai droši un ērti nokļūtu galamērķī. Ikviens garāks ceļojums ir jāplāno iepriekš, un tas nenozīmē tikai visu vajadzīgo lietu ievietošanu aut...

Reklāmraksti

Vairāk Reklāmraksti