Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Šauļi ar mīlestību pret ģimeni

Jūsu ģimenes ceļojuma mērķis ir Šauļi? Pat tad, ja iegriežaties Šauļos uz vienu dienu, būsiet patiesi pārsteigti, cik šeit daudz interesantu lietu, izklaižu un iespēju, lai saturīgi un patīkami pavadītu ilgāku laiku ar bērniem. Tad uz priekšu!

Kad gribas pastaigāties saules staros 

Skulptūra Hameleons 

Zaļš, bet nav zāle, ar asti, bet nav pele. Un nemaz nav gurķis. Kas tas ir? Šauļu bulvārī, lielā kokā pie spēļu laukuma, varat ieraudzīt hameleonu. Atgāziet galvu un aplūkojiet šo eksotisko rāpuli! Padomājiet, kā tas te nokļuva? 

Skulptūra Trīs rūķīši 

Šie trīs rūķīši ir labākie bērnu draugi! Kāpēc? Tie vienmēr smaida, spēlējas ar bērniem un ļoti gaida, ka ar tiem nofotografēsieties!

Skulptūra Mātišķums un strūklaka ar "sēnītēm"

Kamēr vecāki priecāsies par sievietes un viņai uz ceļiem sēdošā bērna mieru, bērni varēs atsvaidzināties un pašļakstināties ar ūdeni, iemērcot rokas blakus esošajās strūklakās "sēnītēs".

Skulptūra Manas kurpes

Vai zināt, ka apavus var piemērīt ne tikai veikalā, bet arī pašā Šauļu bulvārī?! Šie simboliskie apavi var nozīmēt gan ceļojumu, gan izziņas ceļu, gan laiku... Uz vienas kurpes redzami Šauļu ģerboņa elementi – vērsis, lācis un acis, bet uz otras – Šauļu simbols "Strēlnieks", uzraksts Šauļi un ģerboņa augu ornamenti – lauru lapas. Piemēriet! 

Strūklaka Pelikāni 

Kā vēsta leģenda, reiz divi iemīlējušies pelikāni atpalikuši no sava bara. Tā vietā, lai lidotu uz dienvidiem, pagriezušies uz ziemeļiem. Lidojot pāri Šauļiem, tie nolaidušies lāmā remdēt slāpes. Te ļaunā burve tos pārvērtusi par akmeņiem. 

Šauļu universitātes Botāniskais dārzs 

Ja vēlaties nonākt valdzinošā augu karalistē, noteikti jāapmeklē Botāniskais dārzs. Šeit ieraudzīsiet vairāk nekā 4 tūkstošus dažādu sugu un šķirņu augu ne tikai no Lietuvas, bet arī no visas pasaules. Varēsiet paskraidīt pa dekoratīviem tiltiņiem, kas ved uz mazu saliņu, aplūkot ar dažādiem augiem apstādīto kalniņu, papriecāties par šo harmonisko dabas stūrīti.


Kad ārā līst...

Rūtas šokolādes muzejs 

Saldumi ir katra bērna prieks, tāpēc noteikti apmeklējiet Rūta šokolādes muzeju. Jūs ienirsiet gandrīz 4 gadus tūkstošus garajā šokolādes vēsturē, uzzināsiet, kur aug "šokolādes koki", varēsiet novērtēt, kā mainījušies konfekšu papīriņi un uzzīmēt savējo. Ja iepriekš pasūtīsiet izglītojošu nodarbību, kļūsiet par īstiem šokolādes meistariem. Pēc šokolādes muzeja apmeklēšanas ir patīkami iegriezties muzeja kafejnīcā un nobaudīt kūstošā šokolādes burbulī paslēpto saldējumu vai izdzert augstas kvalitātes kafiju un, protams, fabrikas veikalā nopirkt ciemakukuļus.

Vandas Kavaļauskienes kaķu muzejs un Dzīvais stūrītis

Kaut kaķiem patīk staigāt pa vienam, šajā muzejā to ir 4 tūkstoši, bet pieci murrā un ļauj sevi noglaudīt. Viens runcis ir direktors. Aplūkojiet bagāto, no visas pasaules atvesto kaķu ekspozīciju, uzziniet, kā vārds "kaķis" skan dažādās valodās, nofotografējieties pie speciālās Kaķu muzeja sienas.

Muzeja telpās izveidots Dzīvās dabas stūrītis, kurā dzīvo dažādi eksotiski dzīvnieki. Varēsiet aplūkot pitonu, Taivānas zalkšus, ķirzakas, krokodilus, dažādus papagaiļus un pat mazu, mīļu pērtiķīti.

Dzelzceļa muzejs

Gandrīz kā pasakā – jūs gaida sena tvaika lokomotīve, šaursliežu dzelzceļa vagons un reta iespēja iesēsties mašīnista vietā. Muzejā redzēsiet, kā dzelzceļa stacija izskatījās 19. gs., dzirdēsiet interesantus stāstus par dzelzceļnieku ikdienu, to, kā viņi pavadīja brīvo laiku. Blakus bagātam eksponātu krājumam, kas stāsta par pagātni, te daudz faktu un aplūkojamā arī par mūsdienām. Savukārt milzīgais dzelzceļa makets parasti izraisa daudz sajūsmas spiedzienu.

Centu istaba 

Vai zināt, kur Šauļos ir pašas dārgākās tapetes? Centu istabas sienas noklātas ar 157 130 monētām, kuras sanesuši radoši noskaņotie pilsētas iedzīvotāji. 2014. gadā, tuvojoties eiro ieviešanai, radās ideja par pieminekli Lietuvas valūtai – Centu istabu. Apsēdušies varenajā tronī, naudas ieskauti, varēsiet paši justies kā īsti valdnieki.

Aptieka Valerijonas

Saskaitiet, cik kaķu, saoduši baldriāna smaržu, apmetušies uz aptiekas jumta. Aptieka īpaša ar to, ka pastāv jau kopš 1870. gada. Šeit atrodas arī tējnīca, kur var nobaudīt zāļu tēju, veģetārus ēdienus un desertus. Notiek dažādas izglītojošas nodarbības: var uzzināt par veselīgu dzīvesveidu, ādas kopšanu, vērtīgiem ārstniecības augiem, iemācīties izgatavot darbīgu krēmu vai veselīgu desertu.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli

Uzbekistānas penitenciārais dienests uz reformu sliekšņa

Uzbekistāna īsteno secīgus un pakāpeniskus pasākumus savu starptautisko pienākumu izpildes organizācijas sistēmas pilnveidošanai cilvēktiesību un brīvību aizsardzības jomā, tajā skaitā spīdzināš...

Reklāmraksti

Vairāk Reklāmraksti