Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Auļi un Tautumeitas nodod klausītāju vērtējumam jaunā albuma dziesmu Aulejas klezmers

Sestdien, 26. augustā, Latgales vēstniecībā GORS notiks bungu un dūdu grupas Auļi un etno mūzikas grupas Tautumeitas koncerts. Gaidot sestdienas koncertu, abu grupu apvienība piedāvā iepazīties ar vēl vienu jaunā albuma Lai māsiņa rotājās! dziesmu – Aulejas klezmers, kurā savijusies latgaliešu un ebreju tautas mūzika.

Dūdu un bungu grupa Auļi un etno mūzikas grupa Tautumeitas apvienojušās kopīgā projektā, lai radītu krāšņu un unikālu mūzikas programmu Lai māsiņa rotājās!, kurā, 17 mūziķiem kāpjot uz skatuves, tiek izspēlēts un izdziedāts cilvēka dzīvē nozīmīgais precību un kāzu posms. Mūzikas grupu Auļi un Tautumeitas sadarbībai gluži likumsakarīga ir kāzu tēma. Auļu dūdu un bungu spēcīgais skanējums visnotaļ pārstāv vīrišķo elementu, bet Tautumeitas (pats grupas nosaukums jau ietver sevī kāzu tematiku - tautās iešanu), ar izteikti maigāku skanējumu, tomēr gana jaudīgu daudzbalsīgo dziedāšanu, pārstāv sievišķo. Tāpat kā dzīvē jaunajam pārim pēc kāzām ir jāiemācās sadzīvot, lai viens nenomāktu otru, arī mūzikā Auļi un Tautumeitas meklē saskaņu, viens otru papildinot.

Aulejas klezmers ir skaņdarbs, kurā savijusies Aulejas (Latgale) vokālā daudzbalsība un Austrumeiropas ebreju tautas mūzikas tradīcija. Savulaik dziesmu, studiju vajadzībām pētot Aulejas dziedātāju repertuāru, atrada Tautumeitu vadītāja Asnate Rancāne. Dziesma Aulejas sievu repertuārā esot bijusi viena no vismazāk dziedātajām, bet topošajai etnomuzikoloģei ļoti iepatikusies, pieliekot savu aranžiju, dziedāta kopā ar Tautumeitām, bet nu ir viena no Lai māsiņa rotājās! stāstiem.

Grupu Tautumeitas Latgales vēstniecības GORS apmeklētāji jau iepazinuši gan caur latgaliešu kultūras gada balvu Boņuks, gan apbalvojumu Laiks Ziedonim, bet Auļiem sestdien gaidāmais koncerts būs pirmā uzstāšanās koncertzālē. Koncerts Rēzeknē būs pirmais no apvienības trīs koncertu rudens sērijas Latvijas koncertvietās – 29.septembrī koncertprogramma „Lai māsiņa rotājās!” izskanēs Vidzemes koncertzālē „Cēsis”, bet 13. oktobrī Jelgavas kultūras namā.

Biļetes uz 26.augustā gaidāmo koncertu pieejamas Latgales vēstniecības GORS un Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās, kā arī Latgales vēstniecības GORS mājaslapā. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 126

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Zirnis joko - 21.06.2018.

Sieva saka, ka man esot divi lieli trūkumi – es neklausoties, ko viņa saka, un vēl kaut kas...

Interesanti

Vairāk Interesanti

Receptes

Vairāk Receptes

Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki

Notikumi

Vairāk Notikumi

Cits

Vairāk Cits

Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma

Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas

Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko