Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs

Dāvanā Latvijai simtgadē jaunieši rada dziesmu par vēju

Liepājas Pop/Rok skolas jaunieši radījuši jaundarbu Vēja dziesma kā dāvanu Latvijas valsts simtgadē.

Dziesma tapusi kopā ar jauniešu kori Reverberācija, vārdus sarakstījusi dzejniece Kristīne Austere, mūziku komponējis Gints Purgailis, aranžiju veidojis Jānis Driksna, bet dziesmu producējis Kaspars Ansons.

Vēja dziesma ir mūzikas skolas kopdarbs ar Jāni Driksnu (My Radiant You) un daudzu citu skolas projektu skaņdarbu autori Kristīni Austeri. Kā jau dziesmas nosaukums to liek nojaust, galvenā loma atvēlēta vējam, un kā gan citādāk, ja skaņdarbs radies tieši vēju pilsētā.

"Šis ir bijis brīnišķīgs projekts. Dziesma tapa nupat izskanējušā simtgades lielkoncerta Liepāja izAicina ietvaros, kur tā piedzīvoja savu pirmatskaņojumu. Kopā ar jauniešiem vēlējāmies radīt kaut ko īpašu un pamatīgu kā dāvanu valsts simtgadē un reizē Liepājas 393. dzimšanas dienā. Dziesmā cenšamies izstāstīt īpašo vēja fenomenu – kā mēs to redzam un sajūtam mums visapkārt un kā tas spēj ietekmēt mūsu domas un rīcību. Vējš ir stihija. Tas simbolizē intelektu un garu, bet vēji mēdz būt dažādi – no mierīgākām brāzmām līdz varenām viesuļvētrām. Kad sajūtat vēja dvesmu, tad apstājieties un mēģiniet saklausīt vēstījumu. Domājot par simtgadi, noteikti novēlētu visiem lielāku ticību saviem mērķiem, neprātīgiem un šķietami neiespējamiem sapņiem, jo iespējams ir viss!" par dziesmas tapšanu un vēstījumu stāsta mūzikas autors Gints Purgailis.

Simtgades lielkoncertā Liepāja izAicina dziesmas izpildīšanā piedalījās arī Liepājas Bērnu un jaunatnes centra koris Reverberācija, kas 30 cilvēku sastāvā kopā ar Pop/Rok skolas audzēkņiem un Jāni Driksnu kāpa uz koncerta lielās skatuves, lai saviļņotu vairākus tūkstošus skatītāju.

"Paldies Liepājas Pop/Rok skolai par iespēju piedalīties Vēja dziesmas tapšanā. Darbs ar jauniešiem dziesmas rakstīšanā un ierakstīšanā studijā bija ļoti interesants un pieredzi bagātinošs. Vislielākais prieks, protams, bija un ir par pašiem jauniešiem un viņu degsmi muzicēt. Izpildot dziesmu uz lielās skatuves, bija pacilājoši redzēt to aizrautību un sajūsmu, ar kādu jaunieši dziesmu pirmatskaņoja. Dziesmas tapšanā tika ieguldīts daudz laika un darba un šķiet, ka tas vainagojās ar panākumu," atzīst Jānis Driksna.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Kariņam izveidot valdību un nodrošināt tai Saeimas atbalstu:

Kopā nobalsojuši: 2769

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko