Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Par Muzikālās Bankas vērtīgākās dziesmas titulu cīnīsies 15 dziesmas

Zināmas 15 fināla kompozīcijas, kuras cīnīsies par gada vērtīgākās popa un roka dziesmas nosaukumu Latvijas Radio 2 aptaujā Muzikālā Banka 2018. Otrās kārtas balsojums turpinās līdz 31. janvārim.

Apkopojot klausītāju balsojumu un žūrijas vērtējumu, Muzikālās Bankas fināla balsojuma otrajā kārtā iekļuvusi Double Faced Eels izpildītā dziesma "Atspulgs", Aijas Andrejevas "Blēņas", The Sound Poets "Ceļš",  Astro'n'out "Dejot trakāk", Jauno Jāņu Orķestra "Ieviņa", MARTAS "Manās rokās visi ziedi novīst", Markus Rivas "Nevaru tā",  Prāta Vētras "Ogles", Very Cool People feat. Edavārdi, anša & Kristīnes Prauliņas izpildītā "Pa apli", Bermudu divstūra "Roku okeāns", Triana Park "Rozā brille",  grupas Tautumeitas "Sadziedami", Dona & Ozola "Salauzta sirds", Ivo Fomina "Vēlreiz un vēlreiz", kā arī Intara Busuļa "Viegli".

"Redzot 15 fināldziesmas, varam būt pārliecināti, ka finālšovs būs krāsains un interesants, te būs sastopami gan jauni un daudzsološi mūziķi, gan mākslinieki, kurus varam saukt par Muzikālās Bankas veterāniem un kuri jau gadu no gada bauda Latvijas Radio 2 klausītāju  atzinību. Visas fināla dziesmas savā veidā ir uzvarētājas, jo gada laikā ir saņēmušas klausītāju vislielāko mīlestību un atbalstu.  Tā nav tikai  sacensība par gada vērtīgāko dziemu, bet  satikšanās ar labu  mūziku, kas sniedz baudu gan māksliniekiem, gan klausītājiem gada garumā un īpašas emocijas noslēguma pasākumā," stāsta Latvijas Radio 2 raidījuma Muzikālā Banka vadītāja Baiba Palkavniece.

Balsojums turpinās, un līdz 31. janvārim klausītāji aizvien ir aicināti atdot savu balsi par sev mīļāko dziesmu, lai noteiktu vietu secību, kādā sarindosies gada labākās dziesmas. Visas šīs dziesmas būs dzirdamas arī 9. februāra finālšovā.

Izvēlēties un nobalsot par savu gada vērtīgāko dziesmu iespējams aptaujas mājas lapā – www.muzikalabanka.lv.    

Biļetes uz noslēguma ceremoniju ir pilnībā izpārdotas, tāpēc organizatori aicina interesentus nākt uz šova ģenerālmēģinājumu plkst.14, kas būs identisks noslēguma ceremonijai ar visu mākslinieku dalību. Vienīgā atšķirība – ģenerālmēģinājumā, saglabājot intrigu vakara fināla šovam, netiks paziņota gada vērtīgākā dziesma un vietu secība. Biļetes uz šova ģenerālmēģinājumu pieejamas par 5 EUR.

Fināla balsojuma rezultātus proporcionāli 50:50 noteiks klausītāju balsojuma un ekspertu  vērtējuma kopsumma. Kopā ar klausītājiem arī šogad dziesmas vērtē profesionāla un neatkarīga Muzikālās Bankas ekspertu padome, kurā piedalās komponists Zigmars Liepiņš, etnomuzikologs un komponists Valdis Muktupāvels, ģitārists, komponists, aranžētājs Mārcis Auziņš, mūziķis, kordiriģents Jānis Ozols, diriģents un Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags, mūziķis Aigars Grauba, Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele un Jānis Apeinis, dziedātāja Aija Vītoliņa, mūzikas apskatnieks un mūziķis Jānis Žilde.

Jau ziņots, ka Muzikālā Banka 2018 finālšovs notks 9. februārī plkst.19 Daugavpils olimpiskajā centrā, kad arī tik noskaidrota gada vērtīgākā dziesma. Tiešraidē finālšovu varēs dzirdēt LR2 un redzēt LTV1 kanālā. Visi aptaujas Muzikālā banka 2018 finālisti saņems mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātās piemiņas veltes.

Muzikālā Banka ir Latvijas Radio 2 radio šovs, kurā jau 18 gadus ar klausītāju balsojumu tiek noteiktas vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā Muzikālā Banka skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās plkst. 14:05 un sestdienās no plkst. 12:10. Ar klausītāju balsojumu tīmekļa vietnē www.muzikalabanka.lv tiek noskaidrotas nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Lielais fināla balsojums, kurā piedalīsies katra mēneša aptaujas populārākās dziesmas ilgs līdz 31. janvārim.

Muzikālās Bankas aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radio klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk. Pateicoties Daugavpils pilsētas finansiālam atbalstam, Muzikālās Bankas noslēguma ceremonija notiks Daugavpils Olimpiskajā centrā 2019. gada 9. februārī. Uz apbalvošanas ceremoniju atlikušas vien dažas biļetes, bet uz tās ģenerālmēģinājumu vēl pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko