Laika ziņas
Šodien
Migla

Daugavpilī par dzīvokļu zādzībām aiztur personu grupu

Operatīvās informācijas pārbaudes laikā, Daugavpilī, par dzīvokļu zādzībām Rēzeknē, Jēkabpilī, Salaspilī un Rīgā, tika aizturēta personu grupa, kura ar nozagtajām mantām pārvietojās uz Daugavpili. Saistībā ar katru zādzības faktu tika ierosināts kriminālprocess. Divām no personām ir piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība. Izmeklēšana turpinās, vēsta likumsargi.

VP LRP Kriminālpolicijas biroja darbinieki saņēma informāciju, ka 2019.gada 8. un 11. novembrī dažādos Latvijas punktos – Rēzeknē, Jēkabpilī, Salaspilī un Rīgā, tika veiktas dzīvokļu zādzības. Personas tika aizturētas brīdī, kad tās pēc kārtējās zādzības pārvietojās uz Daugavpili.

11. novembrī tika aizturētas visas četras aizdomās turamās personas – 1991., 1989., 2000. un 1995.gadā dzimuši vīrieši, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzes lokā saistībā ar analoģiskiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Jāpiebilst, ka veicot automašīnas apskati, policijas darbiniekiem izdevās atgūt daļa nozagto mantu. Izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka garnadži dzīvokļos iekļuva atspiežot dzīvokļu logus, kuri atradās daudzdzīvokļu māju pirmajos stāvos. Pašlaik likumsargi turpina izmeklēšanu, un tiek skaidrota vīriešu saistība ar minētajiem noziegumiem.

Saistībā ar šiem notikumiem uzsākti kriminālprocesi pēc KL 175.panta 3.daļas. Atgādinām, ka pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļās, par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pamanot aizdomīgas personas un automašīnas, kurās iekšā esošās personas, iespējams, novēro mājokļus, Valsts policija aicina nekavējoties ziņot likumsargiem pa tālruņa numuru 110.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas