Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

IDB trīs gadu laikā kopš dibināšanas izmeklēšanu veicis ap 450 kriminālprocesos

Iekšējās drošības birojs (IDB) trīs gadu laikā kopš dibināšanas izmeklēšanu veicis aptuveni 450 kriminālprocesos un lielākā daļa lietu ierosinātas par amatpersonu vardarbību un korupciju, aģentūrai LETA pavēstīja IDB.

Pēdējā gada laikā pieaudzis izmeklēto noziedzīgo nodarījumu skaits, kas izdarīti mantiskā nolūkā, tostarp piesavināšanās un zādzības.

Biroja priekšnieks Valters Mūrnieks biroja trīs gadu jubilejai veltītajā pasākumā norādīja, ka "īstenoti visi nepieciešamie pasākumi, lai birojs spētu pilnvērtīgi darboties un īstenotu tam uzticētās funkcijas - veiktu neatkarīgu un objektīvu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanu un novēršanu".

Jau kopš IDB darbības sākuma būtiska loma atvēlēta preventīvo funkciju īstenošanai, viņš akcentēja.

"Ne mazāk svarīga par noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanu un vainīgo saukšanu pie atbildības, ir preventīvo pasākumu īstenošana. Nereti pietiek ar iekšējās kontroles vides pilnveidošanu, lai iestādes darbinieku atturētu no vēlmes iesaistīties pretlikumīgās darbībās," uzsvēra Mūrnieks.

Apzinoties iekšējās kontroles sistēmas nozīmīgumu, birojs prezentējis izstrādāto iekšējās drošības risku izvērtēšanas metodiku Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs, kā arī iesaistījies iekšējo drošības risku izvērtēšanā un rīcības plāna sagatavošanā konstatēto risku novēršanai.

Regulāri tiek iniciēti preventīvi pasākumi, tai skaitā arī sadarbībā ar citām iestādēm, kuru laikā iestādēs tiek aktualizētas identificētās problēmas un meklēti risinājumi to novēršanai, norādīja birojā.

Tāpat IDB regulāri organizē un piedalās dažādos informatīvi izglītojošos pasākumos, kuros tiek skaidrota biroja kompetence un līdz šim paveiktais.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) savukārt uzsvēra, ka trīs gadu laikā, kopš durvis vēra IDB, ir izveidota spēcīga profesionāļu komanda, par kuras darbu un rezultātiem viņš jūtas gandarīts.

"Šodien mēs varam runāt par to, ka iekšlietu sistēmā strādā kompetenta un neatkarīga tiesībsargājošā iestāde, kas efektīvi īsteno tai uzticētos uzdevumus, atklājot un novēršot amatpersonu izdarītos noziedzīgos nodarījumus. Tas vēlreiz apliecina to, ka pirms vairākiem gadiem radusies iecere izveidot neatkarīgu Iekšējās drošības biroju, ir bijusi pareiza," uzsvēra ministrs.

IDB savu darbību sāka 2015.gada 1.novembrī. IDB ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša tiesībsargājoša iestāde, kuras funkcijas ir atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu, izņemot Drošības policiju amatpersonas un darbinieki.

Tāpat birojs izmeklē ar vardarbību saistītus noziedzīgus nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm ieslodzījuma vietās, Ostas policijas, kā arī pašvaldības policijas darbinieki.

Top komentāri

TrollisJT
T
Virziens pareizs.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai saņēmi informatīvo vēstuli par EP vēlēšanām?

Kopā nobalsojuši: 564

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas