Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Izgāžas mēģinājums ar miljonu eiro uzpirkt policistu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nodevis prokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret personu, kura Valsts policijas amatpersonai piedāvāja miljonu eiro lielu kukuli.

KNAB publicētajā infografikā pie paziņojuma norādīts, ka policijas izmeklēta kriminālprocesa ietvaros arestēta juridiskas personas manta - kredītiestādē uzglabāta nauda 32 miljonu eiro apmērā. Juridiskā persona, kuru KNAB nemin, uzdod izpildītājam, kas ir fiziska persona, jautājumu "atrisināt", proti, panākt, ka naudai noteiktais arests tiek atcelts. 

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka uzņēmuma pārstāvis ir Krievijas pilsonis, turklāt arī KNAB izplatītās infografikas faila nosaukums "RUS" netieši norāda uz Krievijas pilsoņa iesaisti šajā lietā.

24. oktobrī fiziskā persona, izmantojot starpnieku, sazinās ar Valsts policijas amatpersonu un piedāvā kukuli miljona eiro apmērā. Policists par notikušo informē vadību, kas nodod informāciju KNAB. 

Izplānotas operācijas laikā Valsts policijas amatpersona 9. novembrī pieņem no kukuļdevēja kukuļa daļu - 85 tūkstošus eiro. Kukuļdevējs uzreiz pēc tam tiek aizturēts.
 

Juridiskās personas pārstāvis sazinājies ar kādu fizisko personu, lai viņš "atrisina jautājumu" un panāk lēmuma par aresta atcelšanu. Tad fiziska persona, izmantojot "savedēju", sazinājusies ar VP amatpersonu un piedāvājusi tai vairāk nekā vienu miljonu eiro lielu kukuli. 

(pievienota 3. rindkopa)

Top komentāri

jupis
j
Kā te laiž....nu jau mazāk par miljonu neviens to kukuli nedod...:)
Vecsčekists
V
Paņemt miljonu nav problēma... pēc tam dzīvot ir problēma. Policists rīkojās absolūti pareizi.
reptilis
r
Man ir vienalga,vai tā amatpersona,kura paziņoja par kukļošanu,to darīja domādama,ka tas ir pārbaudījums vai patiešām aiz godīguma...,bet rezultāts ir labs. Un man vienalga vai mūsējie ierēdņi un vēlētās amatpersonas pašas izdomās,ka būt godīgam ir pareizi vai Amerikas ""onkulis""sitīs pa pirkstiem un teiks - nav labi! Galvenais ir ,lai saprastu ,ka godīgam būt ir izdevīgāk.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pareizs lēmums neīstā laikā

Lēmums konceptuāli ir pareizs, taču izvēlētais laiks tā īstenošanai gan ir nepiemērots. Tāda ir Dienas aptaujāto ekonomistu nostāja pret grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā, kas nodo...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas