Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Par suņa nosišanu ar cirvi piespriež divus mēnešus aiz restēm

Zemgales rajona tiesa Jelgavā piespriedusi īslaicīgu brīvības atņemšanu uz diviem mēnešiem kādam vīrietim, kurš notiesāts par sava suņa nosišanu ar cirvi, lasāms publiski pieejamajā anonimizētajā tiesas spriedumā.

Tajā rakstīts, ka notiesātais vīrietis šī gada 27.aprīlī ap plkst.13.10, atrodoties daudzdzīvokļu mājas pagalmā, būdams alkohola reibumā, cietsirdīgu motīvu vadīts, paņēma cirvi un bez pamatota iemesla, tīši ar tiešu nodomu, ne mazāk kā septiņas reizes ar cirvja asmeni sita pa sava mājas suņa galvu un vienu reizi pa suņa kreiso priekškāju.

Vīrieša prettiesisko darbību rezultātā iestājās suņa nāve. 

Tādā veidā vīrietis, cietsirdīgi izturoties pret dzīvnieku, pārkāpa Dzīvnieku aizsardzības likuma 4.panta pirmās daļas 1.punktu, kur noteikts, ka ir

aizliegta cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, tas ir, dzīvnieka nogalināšana, izņemot likumā noteiktos gadījumus.

Ar savām darbībām vīrietis izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 230.panta otrajā daļā, proti, cietsirdīgi izturējās pret dzīvnieku publiskā vietā. 

Tiesa nolēma vīrietim piespriest divus mēnešus ilgu īslaicīgi brīvības atņemšana, kā arī probācijas uzraudzību uz pusotru gadu. 

Top komentāri

>:-)
&
Patiesībā tie divi mēneši ir MUMS piespriesti. Šis, tur, bezjēgā atpūtīsies, "diētisku" pārtiku, valsts uzsauktu, baudīdams. Būtu labāk kādus spaidu darbus piesprieduši uz kādu pusgadu vismaz ?
>:-)
&
Te nu bija: „Laba mana māmuliņa, Labi mani mācījusi: Ne sunīša, kājām spert, Ne guntiņas pagalītes.” Mīļmāmiņa īstenu āzi izaudzinājusi .
zvirbulēns
z
Ir gan mums humānas tiesas! :(
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas