Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rūdītam nodokļu nemaksātājam pieci gadi aiz restēm

Rīgas apgabaltiesa šomēnes piespriedusi piecu gadu cietumsodu kādam vīrietim, kurš notiesāts par izvairīšanos no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas vairāk nekā viena miljona eiro apmērā, kā arī par noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanu, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Saskaņā ar apsūdzību divas personas bija kāda uzņēmuma atbildīgās amatpersonas. Abi nolēma dokumentāli noformēt un deklarēt Valsts ieņēmumu dienestā (VID) faktiski nenotikušus jeb fiktīvus darījumus par uzņēmuma it kā saņemtiem pakalpojumiem un precēm.

Laika posmā no 2008. gada līdz 2010. gadam abi vīrieši uzņēmuma vārdā organizēja un veica reālu finansiāli saimniecisko darbību, proti, tikās ar darījumu partneriem, slēdza ar PVN apliekamus darījumus celtniecības, remontdarbu un elektroinstalācijas darbu jomā, nodrošināja šo darījumu izpildīšanu un deklarēšanu VID, kontrolēja naudas līdzekļu plūsmu. Taču viņi deklarēja VID arī fiktīvus ar PVN apliekamus darījumus.

Kopsummā viņi nodarīja Latvijas budžetam mantiskos zaudējumus nenomaksāto nodokļu veidā 1 013 128 eiro apmērā, skaidroja Majevska.

Pēc tam viņi abi grupā veica noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu 599 652 eiro apmērā. To viņi darīja, mainīdami noziedzīgi iegūto finanšu līdzekļu atrašanās vietu, slēpdami un maskēdami to piederību un izcelsmi.

Viena no šīm personām jau ir mirusi, attiecīgi pret viņu kriminālprocesu izbeidza nereabilitējošu apstākļu dēļ. Otrai persona tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz četriem gadiem. Tāpat tiesa arī noteica kompensāciju 1 011 709 eiro apmērā, kas jāatmaksā valstij. Spriedumu vēl var pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Top komentāri

Juris Jupis
J
Kā sauc šo mīksti sodīto antivaroni, un kāpēc viņa vārds ir noslēpums? Vai baidās, ka viņš varētu dalīties savā plašajā pieredzē?
Neslāvs
N
>16 800 € alga par mēnesi ķurķī. Nav slikti, daudzi sēdētu labprātīgi...
Ruta
R
Interesanti gan, ja si valsts le tiek iztelota, ka tiesiska, demokratiska pazobele tad, kapec sie divi noziedzinieki, Latvijas valsts aplaupitaji un tautas apzadzeji netiek nosaukti varda, uzvarda? Izskatas, ka vini ir notiesajusi ne istos noziedziniekus un tapec zurnalugas baidas publiski nosaukt so noziedzinieku vardus, uzvardus. Vai tas nozime ka Latvijas iedzivotajiem ir jasak minet vai tas ir Godman, Petersone, Skele, Leainskis, Stokenbergs, Kristovskis, Pabriks, Lembergs, Berzins, Krumane, Rimsevics, Repse.......vai kads cits?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Minimālā alga kā Eiropā?(21)

Brīdī, kad Latvijā tiek lauzti šķēpi par to, kā reformēt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmes un maksāšanas nosacījumus, Eiropas Savienības (ES) līmenī nav aizmirsta iecere atr...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas