Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Apvienos divas VUGD Liepājas struktūrvienības

Lai efektīvi izmantotu cilvēku un finanšu resursus, saglabātu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sniegtā pakalpojuma kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem, no 3.februāra VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 2.daļa tiks apvienota ar posteni Ziemeļu ielā 21a, lielāko daļu personāla un tehnikas izvietojot posteņa telpās un papildus stiprinot arī citas struktūrvienības, portālu Diena informē VUGD.

Lēmums apvienot Liepājas 2.daļu ar Liepājas 2.daļas posteni pieņemts, ņemot vērā vairākus faktorus: depo ēkas Jelgavas ielā 41 slikto stāvokli, cilvēku drošības riskus un ēkas neatbilstību mūsdienu ugunsdzēsības depo vajadzībām, struktūrvienību ierašanās laika notikuma vietā pārklāšanos, kā arī izsaukumu skaita sadalījumu starp VUGD struktūrvienībām Liepājas pilsētā. 

Esošais struktūrvienību izvietojums Liepājā ir tāds, kas ļauj izpildīt normatīvajos aktos noteikto ierašanās laiku uz notikumu – 8 minūtēs. Turklāt teritorijas, kur iespējams ierasties noteiktajā laikā, blakus esošajiem depo pārklājas. Tas nozīmē, ka struktūrvienību apvienošana neietekmēs palīdzības sniegšanu, bet ļaus efektīvāk izmantot personāla resursus. 

"Viens no VUGD struktūrvienību apvienošanas priekšnosacījumiem bija iedzīvotājiem sniegtā pakalpojuma pieejamības un kvalitātes saglabāšana. Optimizācijas rezultātā nesamazināsies amatpersonu skaits, kas katru dienu reaģēs uz izsaukumiem Liepājas pilsētā. Papildus, palielinot personāla skaitu dežūrmaiņā, tiks stiprināts Liepājas 1.daļas 1.postenis," informē VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks kapteinis Andis Auziņš. 

VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris pulkvežleitnants Vilnis Bents skaidro: "Liepājas 2.daļas ēka Jelgavas ielā ir šobrīd vecākā ugunsdzēsības depo ēka Latvijā. Tā celta 1850.gadā un ir nolietojusies par gandrīz 100%. 2011.gadā ēkai konstatēja daudz plaisu, metāla konstrukcijas bija nolietojušās, izrūsējušas un tika atzīts, ka būve kopumā vairs nespēj veikt savas funkcijas. Jau pāris gadus atpakaļ depo garāžā veikti konstrukciju stiprināšanas darbi. Ēka un tajā esošās telpas vairs neatbilst sanitārajām, darba aizsardzības un darba vides prasībām un rada bažas par personāla drošību. Tā ir energoneefektīva, ar ļoti lieliem siltuma zudumiem un uzturēšanas izdevumiem."

Tā kā Liepājas 2.daļas ēkas garāža celta atbilstoši 19.gadsimta ugunsdzēsības tehnikas un aprīkojuma izmēriem, tā neatbilst mūsdienu ugunsdzēsības prasībām  un tajā nav iespējams izvietot jaunāko un modernāko ugunsdzēsības tehniku, skaidro VUGD.

Lēmums cilvēkresursus un tehniku koncentrēt posteņa telpās Ziemeļu ielā pieņemts, izvērtējot VUGD Liepājas daļu un posteņu izbraukumu skaitu. Piemēram, 2019.gadā no visām Liepājā izvietotajām VUGD struktūrvienībām visvairāk izbraukumu uz ugunsgrēku dzēšanu bija tieši Liepājas 2.daļas postenim, kas 2019.gadā dzēsis 121 ugunsgrēku, no tiem 37 kūlas ugunsgrēkus, un 20 meža ugunsgrēkus.

"Ar šo optimizāciju mēs koncentrējam spēkus tur, kur ir vairāk notikumu, turklāt nodrošinot to, ka uz šiem notikumiem jau sākotnēji ierodas lielāks ugunsdzēsēju glābēju skaits," skaidro Auziņš.

"Lai gan saprotams, ka Liepājas 2.daļas pārcelšanās uz Ziemeļu ielu rada jautājumus iedzīvotājos, aicinu atcerēties, ka drošību neveido tikai ugunsdzēsības depo attālums līdz mājoklim. Katra cilvēka drošība ir atkarīga arī no tā, cik ļoti viņš rūpējas par sava mājokļa ugunsdrošību, vai tiek ievērotas ugunsdrošības prasības, regulāri veikta apkures ierīču un dūmvadu tīrīšana un tehniskā stāvokļa pārbaude, elektroinstalāciju pretestības mērījumi, cik ātri tiek pamanīta ugunsgrēka izcelšanās, ko veicina tieši dūmu detektora uzstādīšana mājokļos, kā arī no cilvēka pareizas rīcības, izceļoties ugunsgrēkam," atgādina VUGD priekšnieka vietnieks ģenerālis Kristaps Eklons.  

"Tuvākā nākotnē ir nepieciešamība atrast finansējumu jauna depo būvniecībai Liepājā," skaidro VUGD priekšnieka vietnieks ģenerālis Kristaps Eklons. 

Līdz šim Liepājā bija četras VUGD struktūrvienības, bet apvienošanas rezultātā pilsētā būs izvietoti trīs ugunsdzēsības depo – Liepājas 1.daļa (Ganību ielā 63/67), Liepājas 1.daļas 1.postenis (Kapsēdes ielā 6) un Liepājas 2.daļa, kas līdz ar apvienošanu tiek pārvietota no ēkas Jelgavas ielā 41 uz tagadējām posteņa telpām (Ziemeļu ielā 21a). 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Cer izvairīties no sabrukuma(10)

Ar Covid-19 saslimušo skaits Latvijā aug strauji un ātros tempos kāpj arī to pacientu skaits, kuriem šī slimība liek doties uz slimnīcu. Covid-19 pacientu daudzums ārstniecības iestādēs palielinās ar...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas