Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atlaista Preiļu slimnīcas valde

Ceturtdien SIA Preiļu slimnīca kapitāldaļu turētāju kopsapulcē sliktas pārvaldības dēļ atlaista slimnīcas valde, aģentūru LETA informēja Preiļu novada domes priekšsēdētāja un viena no slimnīcas kapitāldaļu turētājām Maruta Plivda (Latgales partija).

Viņa stāstīja, ka šodien uz kapitāldaļu turētāju kopsapulci neieradās valdes priekšsēdētāja Iveta Stare, bet divi pārējie valdes locekļi nespēja atbildēt uz kapitāldaļu turētāju jautājumiem. "Mums radās pamatotas bažas par valdes darbu, tādēļ pieņēmām lēmumu atlaist esošo valdi un par pagaidu valdes priekšsēdētāju kļuva Skaidrīte Žukova," pastāstīja Plivda.

Kapitāldaļu turētāji nav bijuši apmierināti par to, ka esošie valdes locekļi nav spējuši paskaidrot kādiem mērķiem tērēts vairāk nekā pusmiljons eiro izdevumu pozīcijā Citi izdevumi. Pērn slimnīcas apgrozījums bijis nedaudz virs trim miljoniem eiro. "Tas mums radīja aizdomas par sliktu uzņēmuma pārvaldību," teica Plivda.

Pagājušā gada nogalē slimnīca izveidojusi Rehabilitācijas nodaļas filiāli Varakļānos. Šodien kopsapulces darba kārtībā bija iekļauts jautājums par SIA Preiļu slimnīca Rehabilitācijas nodaļas Varakļānu filiāles ierakstīšanu komercreģistrā, kas būtībā ir jauns uzņēmums, par kuru iepriekš nebija informēti kapitāldaļu turētāji un arī valdes locekļi nespēja atbildēt kapitāldaļu turētājiem uz viņus interesējošiem jautājumiem, piebilda Plivda.

Viņa stāstīja, ka ir jomas, kurās valde ir strādājusi labi, taču situācija pasliktinājusies pērn oktobrī.

"Tagad mēs kopā ar otru kapitāldaļu turētāju - SIA Centrālā laboratorija - lemsim, cik daudz valdes locekļi ir nepieciešami uzņēmumā, jo iespējams, ka darba pienākumus var veikt arī viens cilvēks," teica Plivda. Viņa piebilda, ka, visticamāk, tiks izsludināts konkurss uz vakanto vietu, lai izvērtētu atbilstošāko kandidātu.

Savukārt atlaistā slimnīcas vadība pārmetumus noraida, un nu jau bijusī valdes priekšsēdētāja Stare uzskata, ka Plivda melo. "Visi izdevumi ir atšifrēti, informācija par katru izdevumu pozīciju un kontu izraksti domē tika iesniegti divas reizes," sociālajā tīklā Facebook pie raksta par slimnīcas vadības atlaišanu komentējusi Stare.

Slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Urka aģentūrai LETA apgalvoja, ka detalizētu skaidrojumu par to, kādiem mērķiem tērēta nauda izdevumu pozīcijā Citi izdevumi, iestādes grāmatvedība kapitāldaļu turētājiem esot iesniegusi jau iepriekš. Šodien valdes locekle uz kapitāldaļu turētāju kopsapulci neesot varējusi ierasties nopietnu, negaidītu veselības problēmu dēļ.

No atlaistās valdes priekšsēdētājas Stares komentāra Facebook noprotams, ka kapitālsabiedrībai pārmesta atsevišķu darbību nesaskaņošana ar kapitāldaļu turētājiem, kā arī dāvanu karšu un ārstnieciskajai vingrošanai paredzētu kuponu dāvināšana mārketinga nolūkos.

"Viena fizioterapeita darba vieta Varakļānos noteikti nav filiāle, bet struktūrvienība, kuras reģistrācijai VID [Valsts ieņēmumu dienestā] nav nepieciešama kapitāldaļu turētāju atļauja. Katra dāvanu karte rehabilitācijas pakalpojumam ir reģistrēta un nauda iemaksāta uzņēmuma kasē. Bezmaksas kuponus ārstnieciskai vingrošanai saņēma mūsu novada darba devēji Uzņēmēju pasākumā kā reklāmu apmeklēt Rehabilitācijas nodaļu rūpēs par savu un darbinieku veselību un labsajūtu!" sociālajā tīklā Facebook komentējusi atlaistā slimnīcas valdes priekšsēdētāja.

Slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Urka pauda bažas, ka, atlaižot slimnīcas pašreizējo valdi, tiek apdraudēta uzņēmuma veiksmīga tālākā darbība un iepriekš izvirzīto stratēģisko mērķu sasniegšana, kā arī sākto projektu veiksmīga pabeigšana.

Kā liecina Firmas.lv informācija, SIA Preiļu slimnīca apgrozījums 2017.gadā bija 2,20 miljoni eiro, savukārt peļņa - 44 617 eiro. Preiļu novada domei pieder 74,14% slimnīcas kapitāla daļu, savukārt SIA Centrālā laboratorija - 25,86% daļu.

ziņa papildināta ar slimnīcas atlaistās valdes viedokli

Top komentāri

He
H
Atkal tās spēlītes, kuras dažs labs uzskata par politiku. Par šo gājienu, kurš ir galīgi nepamatots un kaitējošs, būtu iniciatoriem un tiem, kas viņus atbalsta, jāatbild.
Irlielāmērāticams
I
ka tie, kuri vēlas pataisīt Ivetu Stari par zagli, vai vismaz par muļķi ... paši nav nekādi eņģeļi.
.
.
Lai Dievs jūs pasarga no šī cauruma- Preiļu slimnīcas! Man bija viens radinieks, kuram nevarēja uzstādīt diagnozi 7 (jā septiņu!) mēnešu laikā, un viņš tagad atrodas Preiļu kapos bez diagnozes, dažas pēdas zem zemes. Tika spēlēts neiedomājams, necilvēcīgs futbols, un beigās tuvinieki tika spiesti parakstīt papīru par sekcijas neveikšanu- ka tik kāda šļura "dakterīšiem" nesanāk. Tur ne tikai valdi vajag padzīt.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Burova kļūšanu par Rīgas mēru vērtēju

Kopā nobalsojuši: 2039

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas