Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +26 °C
Skaidrs
Piektdiena, 19. augusts
Melānija, Imanta

FOTO: Ar vērienu atklāj kultūras centru Siguldas devons

Ar stāstu par devona laikmetu un multimākslinieka Arta Dzērves videoprojekcijām, kas atdzīvināja ēkas sienas, kā arī grupu Tautumeitas un DaGamba koncertiem piektdien atklāts kultūras centrs Siguldas devons. Ēka nosaukta par godu periodam, kas Gaujas smilšakmens slāņos uz laiku laikiem ierakstījis maģisku kodu no laika, kad Siguldas apkaimi klāja ūdeņi. Siguldas devona fasādes dizainā izmantoti dekoratīvi paneļi, kuru apdrukā redzams smilšakmens atsegumu raksts no Velnalas klintīm, kur visbagātīgāk saglabājušās devona zivju un floras fosīlijas, portālu Diena.lv informēja Siguldas Attīstības aģentūras direktore Laura Skrodele.

Devona perioda iezīmes devušas nosaukumus arī kultūras centra zālēm: Radix (lielā zāle, latīniski – sakne), Silva (mazā zāle, latīniski – mežs) un Digiti (kinozāle, latīniski – pirksti). Zāļu nosaukumi atgādina par devona laikmeta norisēm, kas būtiski ietekmējušas pasaules evolūciju.

Pēc vērienīgās pārbūves, 1962. gadā būvētā ēka un telpas kļuvušas plašākas, mūsdienīgākas, daudzfunkcionālas. Pārbūvētajā ēkā ir izcila akustika ar mazu reverberācijas laiku, tādejādi sniedzot iespēju veikt augstvērtīgus audio ierakstus un arī nodrošināt kvalitatīvas tiešraides no kultūras notikumiem. Latvijas atzītākie skaņas eksperti Andris Ūze un Krišjānis Geidāns norāda, ka kultūras centrā uzstādītais Meyer Sound ir viens no pasaulē populārākajiem apskaņošanas sistēmu zīmoliem, kura aprīkojumu izmanto daudzi pasaulē atzīti mākslinieki un rokgrupas. Siguldas devonā ir uzstādīta šobrīd jaunākā apskaņošanas sistēmas modifikācija. Tās galvenā priekšrocība – pastiprinātā skaņa tiek maksimāli pietuvināta dabīgai skaņai, turklāt sistēma ir viegli saprotama un vadāma. Šīs apskaņošanas sistēmas vecākas versijas uzstādītas arī citur Latvijā.

Visās zālēs ir uzstādīti augstas izšķirtspējas video projektori, bet Radix zāle ir īpaši pielāgota pasākumiem, kuriem nepieciešamas sarežģītas dekorācijas – skatuve ir padziļināta, aprīkota ar paceļamām konstrukcijām un profesionālām skatuves gaismām. Ar kvalitatīviem tehnoloģiskajiem risinājumiem nokomplektēta arī Digiti zāle, kurā norisināsies mazākas formas koncerti, izrādes vai kino seansi.

Siguldas novada Kultūras centra pārbūvē pašvaldība investējusi 8 273 886 eiro. Daļa no rekonstrukcijas izmaksām 1 921 171,03 eiro apmērā segta, īstenojot Emisijas kvotu izsoļu instrumenta finansēto projektu Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Siguldas novada Kultūras centra ēkā. Domājot par energoefektivitāti, jaunais kultūras centrs ir aprīkots ar ēkas vadības sistēmu, kas automātiski regulē un vada ventilācijas, apkures, apgaismojuma un kondicionēšanas iekārtas. Izmantojot šo sistēmu, ir iespējams nozīmīgākos enerģijas patērētājus – aukstuma staciju, siltummezglu, ventilācijas agregātus – regulēt atbilstoši nepieciešamībai, būtiski palielinot ēkas energoefektivitātes līmeni.

Top komentāri

NAV VIENALGA
N
Atkal jau ne vārda par projektētājiem jeb arhitektiem! Kas tā ir par modi skricelēt rakstu, bet neko neteikt par tiem cilvēkiem, kas to visu ir izdomājuši!? Pat akustikas projektētāji ir pieminēti. Pilnīgs amatierisms!
astra
a
Ar Paula klimperēšanu un zinģītēm baigais vēriens radās? :D
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas