Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris

Siguldas novads

FOTO: Ar vērienu atklāj kultūras centru Siguldas devons

Ar stāstu par devona laikmetu un multimākslinieka Arta Dzērves videoprojekcijām, kas atdzīvināja ēkas sienas, kā arī grupu Tautumeitas un DaGamba koncertiem piektdien atklāts kultūras centrs Siguldas devons. Ēka nosaukta par godu periodam, kas Gaujas smilšakmens slāņos uz laiku laikiem ierakstījis maģisku kodu no laika, kad Siguldas apkaimi klāja ūdeņi. Siguldas devona fasādes dizainā izmantoti dekoratīvi paneļi, kuru apdrukā redzams smilšakmens atsegumu raksts no Velnalas klintīm, kur visbagātīgāk saglabājušās devona zivju un floras fosīlijas, portālu Diena.lv informēja Siguldas Attīstības aģentūras direktore Laura Skrodele.

Ar DaGamba un Raimonda Paula uzstāšanos atklās pārbūvēto Siguldas Kultūras centru

Piektdien, 14. septembrī, durvis vērs nupat pārbūvētais Siguldas novada Kultūras centrs. Svinīgajā notikumā uzstāsies etno mūzikas grupa Tautumeitas un klasiskās mūzikas huligānu grupa DaGamba, bet dienu vēlāk - 15. septembrī - plkst.18 labāko skaņu sistēmu Baltijā iemēģinās Maestro Raimonds Pauls, portāls Diena.lv uzzināja Siguldas Attīstības aģentūrā.

Siguldā Zinību dienā atklāj jaunu pašvaldības sākumskolu

Siguldas novadā strauji pieaug bērnu dzimstība – katru mēnesi pasaulē nāk vairāk nekā 20 jaunie siguldieši, tādēļ 1.septembrī Siguldā atklāj jaunu sākumskolu. Laurenču sākumskola ir Latvijā pirmā jaunā pašvaldības skola, ko atklāj pēdējo divu gadu laikā, portālam Diena.lv pastāstīja novada pašvaldībā.

Apstiprināta jaunā Siguldas pils kompleksa attīstības stratēģija

Ar mērķi attīstīt vidi radošai uzņēmējdarbībai, Siguldas novada pašvaldības 10.jūlija Domes sēdē apstiprināta Siguldas pils kompleksa attīstības stratēģija 2014.-2018. gadam, portālu Diena.lv indormē Siguldas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jurkāne.Stratēģijas mērķis ir sniegt priekšlikumus tādas vides izveidei, lai Siguldas pils kompleksā veiksmīgi attīstītos radošā uzņēmējdarbība, veicinot inovācijas dažādos pakalpojumu un preču sektoros.

Noteiks jaunu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju Siguldas novadā

Lai nodrošinātu Latvijas un Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamo augu sugu un biotopu labvēlīgu aizsardzības statusu, Siguldas novadā tiks noteikta jauna īpaši aizsargājamā dabas teritorija - dabas liegums "Zušu-Staiņu sēravoti", - to paredz šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par dabas liegumiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide