Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

No amata atbrīvo Talsu novada domes priekšsēdētāju Pētersoni

Talsu novada domes deputāti ārkārtas sēdē ar 10 balsīm "par" un deviņām balsīm "pret" no domes priekšsēdētājas amata atbrīvoja Sandru Pētersoni (NA).

Ārkārtas sēdē Pētersone uzsvēra, ka amatā aizvadītais laiks viņai ir bijis izaicinājumu pilns, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, kas paredzēja gan novada administratīvās teritorijas izmaiņas, gan arī funkciju pārdali.

 
Viņa norādīja, ka reformas nav īstenojamas īsā laikā, tam ir gan psiholoģiski iemesli, gan iemesli, kas saistīti ar ieradumiem, normatīvo dokumentu sagatavošanu un atšķirīgiem viedokļiem. Pētersone pieļāva, ka, iespējams, sākotnēji tika atvērts pārāk plašs skatāmo jautājumu loks, kam nepietika kapacitātes un kas radīja darbiniekos pārslodzi, vēl papildus tam nāca epidemioloģiskie ierobežojumi un jautājumi, kas saistīti ar Ukrainas bēgļu jautājumu risināšanu. "Tas deva papildu artavu, lai darbs nebūtu tik ātrs, kā šeit pie galda sēdošie to vēlētos," atzina Pētersone.
 
Viņa minēja lielākos šajā periodā paveiktos darbus, tostarp normatīvo aktu sakārtošanu, kas attiecas uz iedzīvotāju atbalstu, un pabeigtos un iesāktos investīciju projektus par vairāk nekā desmit miljoniem eiro.
 
Pētersone pateicās domes darbiniekiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem par kopīgi padarīto. Viņa uzsvēra, ka visu deputātu vienīgajai ambīcijai domē vajadzētu būt novada attīstībai un cieņpilnai savstarpējai komunikācijai.
 
Savukārt opozīcijas pārstāve Ilva Norenberga ("Mēs - Talsiem un novadam") uzsvēra, ka šodien tiek atdots parāds vēlētājiem, kuri pagājušajā vasarā nobalsoja par Edgaru Zelderi ("Mēs - Talsiem un novadam") un Evu Kārkliņu, kas tolaik kandidēja no Nacionālās apvienības (NA) saraksta, bet vēlāk izstājās, cerot, ka kāds no viņiem vadīs apvienoto Talsu novadu, taču varu saglabāja NA, virzot Pētersoni par priekšsēdētāju.
 
Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Astrātovs, kas šodien vadīja ārkārtas sēdi, informēja, ka trešdien, 9.novembrī, plkst.15 paredzēta domes ārkārtas sēdes sasaukšana, lai skatītu jautājumu par Talsu novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanu.
 
Savukārt deputāts Aldis Pinkens paziņoja, ka šodien tiks iesniegts pieteikums par domes ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai izskatītu desmit jautājumus. Astrātovs uzsvēra, ka šodien darbdienas laikā vairs nav iespējams sasaukt ārkārtas sēdi un tā jau ir izsludināta 9.novembrī.
 
Kā vēstīts, trešdien, 26.oktobrī, Talsu novada dome saņēma desmit Talsu novada domes opozīcijas deputātu parakstītu iesniegumu par Talsu novada domes priekšsēdētājas Pētersones atbrīvošanu no amata.
 
Pieprasījumu par Pētersones atbrīvošanu no amata parakstījuši Edgars Zelderis, kuram 1.novembrī ir apstiprināts 14.Saeimas deputāta mandāts un viņš domē darbu vairs neturpina, Lauris Pīlēģis, Ilva Norenberga un Kalvis Kalniņš no "Mēs - Talsiem un novadam" saraksta, Aldis Pinkens, Māris Rozenbergs un Andra Grīvāne no "Jaunās vienotības" (JV), Latvijas Zaļās partijas deputāti Ieva Brūna un Ainis Stūrmanis, kā arī NA bijusī pārstāve Eva Kārkliņa.
 
Tas tika virzīts kā papildu darba kārtības jautājums 27.oktobrī paredzētajā kārtējā domes sēdē. Lai iekļautu papildu jautājumu domes sēdes darba kārtībā, nepieciešams, lai tam piekrīt ne mazāk kā divas trešdaļas no klātesošajiem domes deputātiem. Deputātu vairākums neatbalstīja šī jautājuma iekļaušanu sēdes darba kārtībā, tāpēc papildinātā domes sēdes darba kārtība netika apstiprināta, un sēde nenotika.
 
Talsu novada pašvaldība lūdza Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) viedokli par jautājuma par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata, ko pieprasījusi vismaz viena trešdaļa domes deputātu, iekļaušanu kārtējās domes sēdes darba kārtībā un par to, vai 27.oktobra domes sēde atzīstama par nenotikušu vai pārtrauktu.
 
Kā skaidro Fedko, VARAM atbilde tika saņemta 2.novembrī, un tajā norādīts, ka konkrētajā gadījumā jautājums par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata varēja tikt iekļauts kārtējā 27.oktobra domes sēdes darba kārtībā, ievērojot likuma "Par pašvaldībām" 31.pantu, proti, ja jautājuma iekļaušanu domes sēdes darba kārtībā atbalsta ne mazāk kā divas trešdaļas no klātesošajiem domes deputātiem.
 
Gadījumā, ja nav saņemts divu trešdaļu no klātesošo domes deputātu atbalsts par jautājuma par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata iekļaušanu domes sēdes darba kārtībā, domes priekšsēdētājam ir jāsasauc domes ārkārtas sēde, ievērojot likuma "Par pašvaldībām" 65.panta ceturtajā daļā noteikto termiņu, proti, ne vēlāk kā divu nedēļu laikā no priekšlikuma par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata saņemšanas dienas.
 
Kā vēstīts, Talsu novada domes opozīcijas deputāti jau vasarā bija plānojuši no amata gāzt domes priekšsēdētāju Pētersoni, taču amatus atstājot izpilddirektores vietniekiem un izpilddirektorei dodoties attaisnotā prombūtnē, opozicionāri no šīs ieceres atteicās.
 
Talsu novada domes opozīcijā esošie deputāti Pētersonei pārmet to, ka ir ļoti iztukšots izpildvaras aparāts, kā rezultātā pašvaldība nevar produktīvi strādāt.
 
Uz jautājumu par to, vai viņiem jau ir pretendents domes priekšsēdētāja amatam, Pinkens norādīja, ka ir apzināti cilvēki, taču nevienu konkrēti atklāt viņš nevēlējās.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas