Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Talsi

Talsi atkal paliek bez priekšsēdētāja

"Elle ir tukša, un visi velni ir šeit," – šos Viljama Šekspīra vārdus uz Talsu novada pašreizējo deputātu sastāvu vakardienas domes sēdē attiecināja partijas Mēs – Talsiem un novadam pārstāve Ilva Norenberga. Visi trīs šīs partijas deputāti nepiedalījās balsojumā par Daiņa Karola (LZS) atcelšanu no domes priekšsēdētāja amata. Pirms diviem gadiem tieši toreizējais pirmais vicemērs Karols amatā nomainīja Edgaru Zelderi (Mēs – Talsiem un novadam).

Talsu domes vadība var mainīties jau otro reizi šajā sasaukumā

Pašreiz amatā esošajam Talsu novada domes priekšsēdētājam Dainim Karolam (LZS) ir pārliecība par astoņu deputātu atbalstu, viņu pašu ieskaitot. Domē ar 17 deputātiem tas nav pietiekami, lai noturētos amatā, un tieši par mēra atcelšanu šodien lems novada dome. Varas maiņas iniciatori savulaik aktīvi darbojās arī iepriekšējā mēra Edgara Zeldera (Mēs – Talsiem un novadam) atcelšanā un pašreizējās koalīcijas izveidošanā. ​

Ilgais ceļš līdz Talsu mēra maiņai

Talsu pilsētas svētkus novads sagaidīs ar jaunu domes priekšsēdētāju, kuru domnieki vēlēja ceturtdien vēlu vakarā. Pirms sēdes kā vienīgais mēra kandidāts bija minēts līdzšinējais pirmais vietnieks Dainis Karols (LZS). Vairāk nekā mēnesi ilgie partneru mēģinājumi pārliecināt nu jau bijušo domes priekšsēdi Edgaru Zelderi (Mēs – Talsiem un novadam) mainīt vadības stilu un saliedēt deputātus vai arī dot vietu kādam no kolēģiem, lai saglabātu esošo koalīciju, beidzās neveiksmīgi. Zelderis vēršanos pret sevi saistīja ar vārdā nenosauktu interešu grupu cīņu par finansiāli apjomīgajiem projektiem, kuros mērs esot centies nepieļaut naudas izsaimniekošanu. Viņš pats atkāpties negrasījās.

Ar 12 balsīm gāž Talsu mēru

Ceturtdien pēcpusdienās Talsu novada pašvaldībā ar 12 balsīm "par" deputāti lēmuši par Edgara Zeldera (Mēs - Talsiem un novadam) atbrīvošanu no domes priekšsēdētāja amata, ziņo Talsu novada pašvaldībā.

Atkal pieprasa atbrīvot no amata Talsu mēru Zelderi; šoreiz balsu varētu pietikt

Vien divas nedēļas pēc iepriekšējā neuzticības balsojuma virkne deputātu atkal iesnieguši pieprasījumu atbrīvot no amata Talsu novada domes priekšsēdētāju Edgaru Zelderi (Mēs - Talsiem un novadam) - šoreiz pieprasītājiem pievienojušies arī tie pieci deputāti, kuri iepriekš balsoja pret mēra gāšanu vai arī balsojumā nepiedalījās.

Talsi noskaņojas pārmaiņām

Reaģējot uz Talsu novada domes astoņu deputātu aicinājumu pašvaldības vadītājam Edgaram Zelderim (Mēs – Talsiem un novadam) atkāpties no amata, koalīcija pirmdien uzsāks sarunas par iespēju stabilizēt politisko situāciju pašvaldībā. Domes priekšsēdis Zelderis Dienai sacīja, ka neplāno atkāpties no amata, jo neredz pamatu šādam solim. Dienas rīcībā ir neoficiāla informācija, ka koalīcija tomēr apspriedīs varbūtējo rotāciju domes vadībā, apzinoties, ka ar vienas balss pārsvaru būs grūti nodrošināt stabilu pašvaldības darbu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide