Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Popē plāno būvēt četras vēja elektrostacijas

Popes kultūras namā 5.jūlijā plkst.19 notiks sabiedriskā apspriešana par SIA 4 Wind ieceri būvēt četras vēja elektrostacijas Popē, liecina paziņojums Vides pārraudzības valsts biroja (VPVB) mājaslapā.

Pēc VPVB lēmuma ir uzsākts ietekmes uz vidi novērtējums četrām vēja elektrostacijām (VES) ar katras jaudu 5,6 MW (kopā 22,4 MW) Ventspils novada Popes pagasta nekustamajā īpašumā Sārce.

Plānotais VES maksimālais augstums - 240 metri, rotora diametrs - 158 metri, aizsargjoslas rādiuss - 360 metri.

Tiek izskatītas divas VES novietojuma alternatīvas 158 hektārus lielajā zemes gabalā. Viena no novietojuma alternatīvām ir četras VES rindā nekustamā īpašuma austrumu malas dienvidu virzienā izvietotajās zemes vienību daļās, savukārt otra alternatīva ir četras VES rindā nekustamā īpašuma rietumu malas ziemeļu virzienā izvietotajās zemes vienību daļās.

Darbības vietai tuvākās Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamās dabas teritorijas (NATURA 2000) atrodas aptuveni 3,3 kilometru attālumā - dabas piemineklis Popes muižas alejas un dabas liegums Popes zāļu purvs.

Kā liecina Firmas.lv informācija, SIA 4 Wind dibināta 2018.gada beigās un tās apmaksātais pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma īpašnieki, kam katram pieder 50% kapitāldaļu, ir Andris Didrihsons un Kristaps Stepanovs. Abiem 4 Wind īpašniekiem pieder kapitāldaļas arī vairākos citos uzņēmumos, kas strādā vēja enerģijas ražošanas uzņēmumos.

Top komentāri

Scorseze
S
Atceros, kas bija par ķērkšanu medijos kad kāda cita firma arī ar pāris tūkstošu pamatkapitālu mēģināja uzsākt līdzīgu projektu Latvijā. Tad visi teica ka šādus miljonu projektus nevar uzsākt firmas kurām nav vismaz miljons eiro pamatkapitāla:):):):) Atļaušos piezīmēt, ka Latvijas apstākļos nekas cits kā bankrots šādu kompāniju nevar sagaidīt, ja nu vienīgi nav divu palīglīdzekļu, proti, naudas atmazgāšana un "zaļās enerģijas" debīlās pārmaksas, kuru rezultātā visi Latvijas patērētāji sametas, lai kāds varētu forši padzīvot:):):):):):):) Laiks iet, bet Latvija turpina braukt dziļākās auzās:) Ja kādam liekas, ka es runāju muļķības, iesaku pašiem aizbraukt un pavērot šos vēja parkus Ainažos un pie Liepājas, kur liela daļa no šiem ģeneratoriem vienkārši stāv, citi knapi griežas:) un tad papētiet šo kompāniju finanšu rādītājus:):):) būsiet pārsteigti:):):):)
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas