Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Vēja enerģija

Parakstīts saprašanās memorands par Igaunijas un Latvijas vēja parka projektu

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) un Igaunijas ekonomikas un infrastruktūras ministrs Tāvi Āss elektroniski parakstījuši Ekonomikas ministrijas (EM) un Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrijas saprašanās memorandu par Latvijas un Igaunijas atkrastes vēja enerģijas parka kopprojektu.

LOSP atbalsta Laflora virzīto vēja parku ieceres projektu Jelgavas novadā

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) atbalsta Laflora virzīto vēja parku ieceres projektu Jelgavas novadā Kaigu purvā, jo vēja enerģija ir viens no videi draudzīgākajiem enerģijas avotiem un projekts palīdzēs Latvijai tuvināties nospraustajiem klimata mērķiem, aģentūrai LETA pauda LOSP.

Meklē zaļus risinājumus

Par vides aizsardzību ir jārūpējas gan ikvienam cilvēkam, veidojot zaļus ieradumus, gan jebkuram uzņēmumam, sabalansējot peļņas gūšanu ar atbildību pret dabu, gan arī kopumā valstīm. Šāds apgalvojums pēdējā laikā ir dzirdams ļoti bieži.

Biedrība Zaļā brīvība: Vai atļaut būvēt vēja parkus mežos?

Kopējā vēja turbīnu jauda, kas Latvijā uzstādīta līdz 2018. gada beigām ir 66 MW, un tā veidoja tikai vienu procentu no elektroenerģijas gala patēriņa Latvijā 2018. gadā salīdzinājumā ar septiņiem procentiem Igaunijā un deviņiem procentiem Lietuvā. Lai gan visas trīs Baltijas valstis ir apstiprinājušās Eiropas Savienības pagājušās nedēļas vienošanos sasniegt klimatneitralitāti līdz 2050. gadam, tomēr Latvijai ir daudz darāmā savas enerģētikas sistēmas pārveidošanā, ja tā vēlas sasniegt šo mērķi. Lai gan Nacionālā enerģētikas un klimata plāna (NEKP) projekts, kuru plānots apstiprināt Ministru kabinetā un iesniegt Eiropas Komisijā vēl līdz šī gada beigām, plāno palielināt kopējo uzstādīto vēja jaudu uz sauszemes un jūrā par vismaz 800 MW līdz 2030. gadam, līdz šim panāktais progress virzībā uz mērķi ir neliels.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide