Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Vēja enerģija

Meklē zaļus risinājumus

Par vides aizsardzību ir jārūpējas gan ikvienam cilvēkam, veidojot zaļus ieradumus, gan jebkuram uzņēmumam, sabalansējot peļņas gūšanu ar atbildību pret dabu, gan arī kopumā valstīm. Šāds apgalvojums pēdējā laikā ir dzirdams ļoti bieži.

Biedrība Zaļā brīvība: Vai atļaut būvēt vēja parkus mežos?

Kopējā vēja turbīnu jauda, kas Latvijā uzstādīta līdz 2018. gada beigām ir 66 MW, un tā veidoja tikai vienu procentu no elektroenerģijas gala patēriņa Latvijā 2018. gadā salīdzinājumā ar septiņiem procentiem Igaunijā un deviņiem procentiem Lietuvā. Lai gan visas trīs Baltijas valstis ir apstiprinājušās Eiropas Savienības pagājušās nedēļas vienošanos sasniegt klimatneitralitāti līdz 2050. gadam, tomēr Latvijai ir daudz darāmā savas enerģētikas sistēmas pārveidošanā, ja tā vēlas sasniegt šo mērķi. Lai gan Nacionālā enerģētikas un klimata plāna (NEKP) projekts, kuru plānots apstiprināt Ministru kabinetā un iesniegt Eiropas Komisijā vēl līdz šī gada beigām, plāno palielināt kopējo uzstādīto vēja jaudu uz sauszemes un jūrā par vismaz 800 MW līdz 2030. gadam, līdz šim panāktais progress virzībā uz mērķi ir neliels.

Vēja enerģijas asociācija izstājas no LAEF

Latvijas Vēja enerģijas asociācija (VEA) ir nolēmusi izstāties no Latvijas atjaunojamās enerģijas federācijas (LAEF), lai turpmāk neatkarīgi veicinātu tirgus principos balstītu atjaunojamās enerģijas nozares attīstību, portālu Diena.lv informē VEA.

Popē plāno būvēt četras vēja elektrostacijas

Popes kultūras namā 5.jūlijā plkst.19 notiks sabiedriskā apspriešana par SIA 4 Wind ieceri būvēt četras vēja elektrostacijas Popē, liecina paziņojums Vides pārraudzības valsts biroja (VPVB) mājaslapā.

Latvenergo plāno trīs gadu laikā izveidot vēja parku pilotprojektus

Energokoncerns AS Latvenergo plāno tuvāko trīs gadu laikā izveidot vēja parku pilotprojektus, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Latvenergo padomes loceklis Mārtiņš Bičevskis. Viņš atzīmēja, ka koncerna efektivitātes un attīstības programma paredz ne tikai izdevumu samazināšanu, bet arī jaunus attīstības virzienus.

Mazināt atkarību no importētiem resursiem

Vēja enerģija patlaban ir lētākā no zaļajām enerģijām, tai prognozējama liela loma, intervijā Jolantai Plaukai uzsver Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dzintars Kauliņš.

Latvenergo: Latvijā jāattīsta vēja enerģijas izstrāde

Latvijā jāattīsta vēja enerģijas ģenerācija, lai atjaunojamo energoresursu (AER) īpatsvars enerģijas kopējā galapatēriņā būtu 45%, AS Latvenergo enerģētikas tirgus apskatā norāda uzņēmuma komercdirektors Uldis Bariss.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide