Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +8 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

Rēzeknes domes deputāti kārtējo reizi noraida visus priekšlikumus sabalansēta budžeta pieņemšanai

Rēzeknes domes deputāti ārkārtas domes sēdē šodien kārtējo reizi noraidīja visus priekšlikumus sabalansēta budžeta pieņemšanai.

Izpilddirektors Raimonds Olehno sēdes sākumā izklāstīja budžeta vadības darba grupas izstrādātos priekšlikumus, kurus pieņemot, būtu iespējams segt budžeta deficītu - 3,5 miljonus eiro un, izpildot Finanšu ministrijas (FM) izvirzītos nosacījumus, saņemt 5 miljonus eiro ilgtermiņa aizdevumu investīciju projektu finansēšanai.

Izstrādātie priekšlikumi ir darba grupas trīs mēnešu darba rezultāts, uzsvēra izpilddirektors, un viņa ieskatā īsti neesot iespējams atrast citu segumu budžeta deficītam. Alternatīva varot būt štatu saraksta pārskatīšana, atlaižot pašvaldības darbiniekus.

Starp piedāvātajiem priekšlikumiem bija atteikšanās no atvaļinājuma pabalsta pašvaldības darbiniekiem, kas tika noraidīta vienā no iepriekšējām domes sēdēm, atteikšanās no brīvprātīgās iniciatīvas pabalstiem, kā arī četru dienu darba nedēļa pašvaldības darbiniekiem. Turklāt ietaupījums veidots ar rezervi aptuveni 0,3 miljoni eiro, kas, iespējams, ļautu atgriezties pie piecu dienu darba nedēļas jau pēc dažiem mēnešiem.

Nobalsojot pret šiem priekšlikumiem, naudas atalgojuma izmaksai pašvaldībā varētu pietrūkt jau maijā, pauda Olehno. Viņš uzsvēra, ka pašvaldības budžeta pieņemšana ar deficītu aizliegta ar likumu.

Sēdē piedalījās 10 no 13 domes deputātiem. Ar četrām opozīcijas deputātu balsīm "par" un sešām "pret" piedāvātie priekšlikumi tika noraidīti.

Līdz ar to Rēzeknes domei paliek viena diena līdz noteiktajam termiņam - 21.februārim - sabalansēta budžeta pieņemšanai.

Kā ziņots iepriekš, Finanšu ministrija (FM) ir izvērtējusi Rēzeknes pilsētas pašvaldības iesniegto 2024.gada budžeta projektu, kurā paredzēts kopējais ieņēmumu apjoms 49,2 miljoni eiro, kopējais izdevumu apjoms 50,6 miljoni eiro un 1,3 miljonu eiro liels pamatbudžeta deficīts. Likums nosaka, ka budžetā ir jāparedz un jāpamato, kādi līdzekļi nepieciešami pašvaldībām to funkciju izpildei, nodrošinot, ka izdevumi tiek segti ar ieņēmumiem.

Atbilstoši normatīvo aktu regulējumam gadskārtējam pašvaldības budžetam jābūt apstiprinātam domē ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc valsts budžeta likuma izsludināšanas. 2024.gadā pašvaldībām kārtējā gada budžeti ir jāpieņem līdz 21.februārim.

Ja finanšu grūtībās nonākusī Rēzeknes pilsēta apstiprinās bezdeficīta budžetu, Valsts kase pilsētas finanšu situācijas stabilizēšanai piešķirs piecu miljonu eiro aizdevumu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas