Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +10 °C
Apmācies
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

Siguldas domes priekšsēdētājas gāzēji par jauno vadītāju vēl neesot vienojušies

Deputāti, kuri ir vienojušies no amata gāzt Siguldas domes priekšsēdētāju Līgu Sausiņu (NA), par jauno vadītāju vēl neesot vienojušies, bet amatam esot vairāki pretendenti, aģentūrai LETA apgalvoja aptaujātie Siguldas novada domes deputāti.

Deputāte Ina Stupele (JV) uzsvēra, ka 14 deputāti, kuri parakstījuši un iesnieguši pieprasījumu par Sausiņas atcelšanu no amata, vienojušies, ka nākamajam pretendentam uz domes priekšsēdētāja amatu ir jābūt pieredzei vadītāja amatā. Viņa atzīmēja, ka starp deputātiem ir gan bijušais Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Linards Kumskis (NA), gan bijusī Mālpils novada domes priekšsēdētāja Solvita Strausa (NA), kā arī zemnieku saimniecības "Pīlādži" īpašnieks Jānis Zilvers.

Domes priekšsēdētājas vietnieks Kristaps Zaļais (NA) piebilda, ka jaunajam domes priekšsēdētājam ir jābūt ar labu reputāciju, viņam jābūt pieredzei vadībā un sadarbības prasmēm. Arī viņš uzskata, ka esošajā domes sasaukumā ir vairāk nekā viens pretendents domes vadītāja amatam, kas būtu cienīgs uzņemties šos pienākumus.

Runājot par to, kādēļ 14 no 19 pašvaldības deputātiem ir iesnieguši pieprasījumu par Sausiņas atcelšanu no domes priekšsēdētājas amata, Zaļais stāstīja, ka lēmums nav sasteigts un situācija pašvaldībā eskalējusies jau ilgāku laiku. Par domes priekšsēdētājas darbu neapmierinātību esot pauduši gan iedzīvotāji, gan pašvaldībā strādājošie, kā arī neapmierinātība briedusi deputāti. "Ņemot to visu vērā, vairākums deputātu sanāca kopā un vienojās izmantot demokrātiskas sabiedrības priekšrocību izteikt neuzticību domes priekšsēdētājai," piebilda Zaļais.

Viņa skatījumā, ar šo lēmumu deputāti nav radījuši nestabilitāti pašvaldībā. Visi pakalpojumi iedzīvotājiem tiek nodrošināti. "Mūsu pieprasījumu plāno izskatīt 25.janvāra kārtējā domes sēdē. Pēc balsojuma lemsim par turpmāko rīcību. Patlaban nav vienošanās par vienu pretendentu domes priekšsēdētāja amatam, taču ir cilvēki, kuri ir gatavi uzņemties pašvaldības vadību," uzsver domes priekšsēdētājas vietnieks.

Stupele piebilda, ka, lai arī "Jaunajai vienotībai" pēc pašvaldību vēlēšanām NA deputāti piedāvāja sadarboties, taču piedāvājums tā arī ir palicis formāls, jo šo gadu laikā viņu priekšlikumi neesot sadzirdēti. "Patlaban esam gatavi iesaistīties jaunā koalīcijā," atzīmēja Stupele.

Kā vēstīts, vairākums jeb 14 no 19 Siguldas novada pašvaldības deputātiem 15.janvārī iesniedza pieprasījumu par Siguldas novada domes priekšsēdētājas Sausiņas (NA) atcelšanu no ieņemamā amata. Priekšsēdētājas atkāpšanos pieprasījuši arī septiņi no 12 deputātiem, kas pārstāv viņas partiju apvienības - "Nacionālās apvienības" (NA), "Latvijas Reģionu apvienības" (LRA) un Latvijas Zaļās partijas (LZP) - sarakstu.

Deputātu prasības pamatā esot neapmierinātība ar priekšsēdētājas veikumu pašvaldības pārvaldes darba organizēšanā un sadarbību neveicinošs vadības stils. Pieprasījuma parakstītāji uzskata, ka Sausiņa personīgās ambīcijas noliek augstāk par pienākumu strādāt sabiedrības labā, kā arī nespējot nodrošināt domes un Siguldas novada pašvaldības pārvaldes darba, kas saistīts gan ar domes budžeta izstrādi, gan ar budžeta izpildi, atklātību un caurskatāmību.

Deputāti pieprasījuši sasaukt domes ārkārtas sēdi vai izskatīt jautājumu 25.janvāra kārtējā domes sēdē. Saskaņā ar Pašvaldību likuma 19.panta trešo daļu, pieprasījumu par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata izskata tuvākajā domes sēdē, bet ne vēlāk kā desmit darbdienu laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas. Ja šajā laikā nav paredzēta domes kārtējā sēde, domes priekšsēdētājs sasauc domes ārkārtas sēdi. Ievērojot minēto un to, ka 25.janvārī ir paredzēta Siguldas novada pašvaldības domes kārtējā sēde, deputāti lūguši iekļaut jautājuma izskatīšanu domes sēdes darba kārtībā. Tādējādi to, kad šis jautājums tiks izskatīts domes sēdē, lems pašreizējā domes priekšsēdētāja.

Pieprasījumu parakstījuši "Siguldas novada partijas" deputāti Ance Pētersone un Erlends Eisaks, Latvijas Zemnieku savienības deputāti Reinis Ādamsons un Jānis Zilvers, "Jaunās vienotības" deputāti Ina Stupele un Jānis Paulovičs, partiju apvienības NA/LRA/LZP deputāti Zane Segliņa, Zane Berdinska, Artūrs Caucis, Linards Kumskis, Kristaps Zaļais, Solvita Strausa, Eva Viļķina, kā arī partiju apvienības ""Latvijas attīstībai" un Vidzemes partija" deputāts Modris Jaunups.

Kā aģentūrai LETA apliecināja pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītāja Zane Leimane, patlaban deputātu pieprasījumu plānots izskatīt kārtējā domes sēdē, kas notiks 25.janvārī.

Komentējot domes vairākuma deputātu pieprasījumu atkāpties no amata, Sausiņa pauda, ka, pārņemot domes vadību, pagājušā gada laikā ir izdarīts ļoti daudz. Ir panāktas būtiskas izmaiņas pašvaldības vadības un iedzīvotāju komunikācijā, veidojot atvērtu un uz sadarbību vērstu dialogu, lai izprastu iedzīvotāju vajadzības.

Pēc viņas vārdiem, par prioritāti budžeta veidošanā ir izvirzīta līdzšinējā atbalsta saglabāšana iedzīvotājiem, tai skaitā brīvpusdienas bērnudārzos un skolās. Šogad budžeta veidošana visām pašvaldībām ir ļoti sarežģīta, to ietekmē papildu finansējuma nepieciešamība atlīdzības izdevumiem saistībā ar minimālās algas palielināšanu un pedagogu darba samaksas paaugstināšanu, kā arī sociālo pakalpojumu attīstība. Līdztekus tam ir plānots finansējums nozīmīgiem infrastruktūras projektiem, teica Sausiņa.

Kā vēstīts, Sausiņu par Siguldas novada domes priekšsēdētāju ievēlēja 2022.gada rudenī, jo bijušais domes priekšsēdētājs Mitrevics tika ievēlēts 14.Saeimā.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās Sausiņa par deputāti tika ievēlēta no NA/LRA/LZP apvienotā saraksta un ievēlēšanas brīdī bija LRA biedre, taču no tās izstājās, un domes priekšsēdētājas amatā tika ievēlēta, esot bezpartejiska.

Sausiņai Siguldas novada domes deputāta mandāts ir kopš 2009.gada, kopš 2013.gada viņa bija Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietniece, kā arī bioloģijas skolotāja Siguldas Valsts ģimnāzijā.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas