Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +17 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

Siguldas dzelzceļa stacijā atklāj paaugstināto peronu

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss kopā ar Latvijas dzelzceļa (LDz) prezidentu Uģi Magoni un Siguldas novada Domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu 4.septembrī Siguldas stacijā atklāja pasažieru infrastruktūras labiekārtošanas pilotprojekta ietvaros uzbūvēto paaugstināto peronu.Projekta ietvaros ir izbūvēti salu un malu peroni ar augstuma atzīmi + 0.

55m attiecībā pret sliežu augšējās malas atzīmi. Izveidoti peronu pieslēgumi vietējās pašvaldības esošajai gājēju ceļu infrastruktūrai. Uzstādīti stacijas teritorijas labiekārtošanas elementi – soli, informatīvie stendi un tablo, kā arī atkritumu urnas. Papildus Siguldas stacijā uzstādīts aizsargžogs, jauns perona apgaismojums un apziņošanas sistēma, kas nodrošinās lielāku pasažieru drošību un samazinās negadījumu riskus. „Ir pamats lepoties, ka Latvijā ir kļuvis par vienu sakārtotu visiem pieejamu infrastruktūras objektu vairāk. Šis ir labs piemērs tam kā pašvaldība un valstij piederošs nozīmīgs uzņēmums savstarpēji sadarbojoties spēj ievērojami uzlabot iedzīvotājiem pilsētvidi  un padarīt to ērtu un pieejamu ikvienam. Novēlu neapstāties pie sasniegtā un īstenot līdzīgus projektus arī citviet Latvijā,” uzsver A.Matīss.„Staciju loma mūsdienās ir mainījusies – vairs nav nepieciešamība pēc lielām uzgaidāmām telpām, pasažieru aprite notiek straujāk, arī biļetes var iegādāties gan vilcienā, gan internetā. Sadarbībā ar Siguldas novada Domi ir rasts lielisks risinājums stacijas ēkas izmantošanai – padarot to daudzfunkcionālu,” uzskata U.Magonis. „Mēs jau vairākus gadus meklējām risinājumus, kādā veidā uzlabot pasažieru infrastruktūru. Pirmais, eksperimentālais paaugstināta perona projekts pirms dažiem gadiem tika uzbūvēts līnijas Rīga-Krustpils pieturas punktā Dendrārijs, tāpēc šajā projektā varējām izmantot gūto pieredzi, lai mūsu darba rezultāts apmierinātu vilciena pasažierus. Nākamā gada laikā plānojam apgūt Eiropas Savienības atvēlētos līdzekļus un pilnveidot pasažieru infrastruktūru Jūrmalas un Jelgavas virziena stacijās,” stāsta U.Magonis.

„Siguldas novada pašvaldība pagājušā gada septembrī atklāja rekonstruēto dzelzceļa staciju un laukumu. Pašvaldības investīcijas šajā teritorijā pārsniedza 1,2 miljonus latu, tādēļ esam gandarīti arī par „Latvijas dzelzceļa” investīciju jaunu, paaugstinātu peronu izbūvē, kas ļauj pasažieriem ērtāk iekāpt un izkāpt no vilciena. Investīcijas Siguldas dzelzceļa stacijas infrastruktūras sakārtošanā ir lielisks piemērs, kā pašvaldība un „Latvijas dzelzceļš” apvienojot resursus un idejas, ir radījuši pasažieriem drošu, ērtu un sakārtotu vidi”, investīcijas novērtē Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Apgūstot pieejamo Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējumu Latvijas dzelzceļš (LDz) līdz 2015.gadam paaugstinās pasažieru platformas vairākās stacijās Jelgavas un Jūrmalas virzienos. Tādējādi pasažieriem iekāpjot vai izkāpjot no vilciena nebūs nepieciešams veikt 33 centimetru pakāpienu līdz pirmajam vagona pakāpienam. Pēc SIA Pasažieru vilciens  datiem dienā šādu (33 cm) pakāpiena augstumu veic 58 tūkstoši cilvēku. Kopumā veiktais attālums ir salīdzināms ar divkāršu uzkāpšanu un nokāpšanu no Everesta.

Pasākuma ietvaros satiksmes ministrs Anrijs Matīss, Latvijas dzelzceļa prezidents Uģis Magonis un Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevis Siguldas stacijā atklāja jauno perona pulksteni, kurš turpmāk rādīs laiku vilcienu pasažieriem.

Perona izbūve prasīja nedaudz vairāk kā gadu un tos veica uzņēmums SIA RBSSKALS Būvsabiedrība. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas