Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijas dzelzceļš

Linkaits: LDz jāveic nopietns darbs kļūšanai par caurskatāmu uzņēmumu

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) ir jāveic nopietns darbs, lai kļūtu par uz klientiem orientētu un caurskatāmu kompāniju, pēc Konkurences padomes (KP) lēmuma piespriest 5,7 miljonu eiro sodu par ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu aģentūrai LETA norādīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Kukuļa piedāvājums nenoteiktā vietā, laikā, veidā

"Ienākot tiesas zālē, prokuroram ir uzreiz jāpārliecina tiesnesis ar pierādījumiem un jāveic pierādījumu analīze," tā savu redzējumu dažas dienas pēc apstiprināšanas amatā publiski izklāstīja jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns, akcentējot prokurora izšķirīgo lomu gan izmeklēšanā, gan tiesvedībā. Bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa un igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska kukuļošanas lietas izskatīšana Vidzemes rajona tiesā Limbažos ar prokuratūras mainītām apsūdzībām, ar pierādījumu defektiem un ar apsūdzības lieciniekiem, kuri apgāž pašas apsūdzības versiju, uzskatāmi apliecina, cik tāls vēl ir ceļš līdz jaunā ģenerālprokurora vīzijas īstenošanai.

Magoņa lietas materiāli demonstrē Juraša metodes

Turpinoties bijušā a/s Latvijas dzelzceļš prezidenta Uģa Magoņa un igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska kukuļošanas lietas iztiesāšanai Vidzemes rajona tiesā Limbažos, atklājas aizvien jauni fakti par to, kas juristu aprindās gadiem ilgi dēvēts par "Juraša metodēm", – paviršību, nolaidību un nevērību pret formālām likuma prasībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbā. Tas var novest pie tā, ka par nelikumīgi iegūtu un līdz ar to nederīgu var tikt atzīts vienīgais sarunu ieraksts, kura saturu apsūdzība traktē kā apliecinājumu tam, ka Osinovskis maksājis Magonim pusmiljona eiro kukuli par uzvaras nodrošināšanu lokomotīvju iepirkumā.

LDz plāniem draud stopkrāns

Pagājušajā nedēļā va/s Latvijas dzelzceļš (LDz) valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs medijiem prezentēja uzņēmuma jauno biznesa modeli, kas paredz sniegt plašāku pakalpojumu spektru, piedāvājot arī jūras un autokravu ekspedīcijas, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus. Biznesa stratēģijas maiņu tiešā mērā ietekmējusi situācijas krasa pasliktināšanās kravu pārvadājumu jomā kopš pagājušā gada vidus, kā dēļ būtiski kritušies LDz ieņēmumi. Tādēļ pēdējo pusgadu uzņēmuma vadība intensīvi meklē iespējas samazināt izdevumus, tostarp arī būtiski samazinot nodarbināto skaitu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide