Laika ziņas
Šodien
Smidzina
Rīgā +5 °C
Smidzina
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Spēcīgajā negaisā cietušās pašvaldības vēl apkopo radītos zaudējumus

Tukuma novada pašvaldība un arī kaimiņu vietvaras vēl apkopo zaudējumus, kas infrastruktūrai un objektiem nodarīti negaisā naktī uz 12. jūniju, noskaidroja aģentūra LETA. Lai arī Tukumā zaudējumus aplēst bija plānots divu nedēļu laikā, pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde skaidroja, ka vēl līdz jūlijam darbojas darba grupa, kuras uzdevums ir apkopot visu informāciju. Pēc tam visdrīzāk tiks sasaukta novada domes ārkārtas sēde, kurā varētu lemt paar līdzekļu pieprasīšanu no valsts negaisa seku likvidēšanai.

Arī Engures novadā zaudējumu apmērs vēl nav apzināts.

"Mūsu pašvaldības nekustamiem īpašumiem šī vētra nav radījusi postījumus ēkām, bet ir nolauzti koki un izskaloti atsevišķi ceļa posmi. Līdz ar to ir radušies neparedzēti izdevumi teritorijas sakopšanai, koku zāģēšanai un ceļu remontdarbiem. Faktiskie izdevumi šiem darbiem vēl nav apkopoti. Lielāki postījumi ir nodarīti privātīpašumiem, bet arī par šiem vēl nav apkopoti radītie zaudējumi," aģentūru LETA informēja Engures novada pašvaldības izpilddirektors Imants Valers.

Pašlaik vienīgie, kuri pašvaldībā iesnieguši informāciju par zaudējumiem, ir zemnieku saimniecība Eglāji, kur nopostīta augļu raža, radot zaudējumus 70 000 eiro apmērā, kā arī kādas automašīnas īpašniece, kuras automašīnai pie Šlokenbekas muižas uzkritis koks, radot 2000 eiro zaudējumus.

Savukārt Kandavas novadā negaisa laikā pašvaldības īpašumam postījumi nav nodarīti postījumi, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Līga Šupstika.

Kopumā negaiss, lielākos postījumus ir nodarījis Matkules pagastā, mazākos apmēros Vānes un Zemītes pagastos. Zemnieku saimniecībās cietis rapsis 130 hektāru platībā, ziemas kvieši 92 hektāru platībā, pupas, kas augušas 20 hektāros. Tāpat negaiss izpostījis kādu ābeļdārzu, cietuši arī vasaras mieži un ķiploku plantācija.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas