Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vāc parakstus pret vēja elektrostaciju parka būvniecību Jelgavas novadā

Pārmetot vietējai pašvaldībai nepietiekamu sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanā, iedzīvotāju grupa sākusi parakstu vākšanu pret vēja elektrostaciju parka būvniecību Jelgavas novadā, aģentūru LETA informēja viens no parakstu vākšanas iniciatoriem Ainārs Sviklis.

Novada iedzīvotāji izpētījuši, ka 2019.gada 27.februārī sabiedriskajā apspriešanā izsludinātajos teritorijas plānošanas dokumentos jau ir iekļauta norma, kas paredz vēja parka būvniecību uz lauksaimniecības zemes. Iedzīvotāji nolēmuši vērsties arī Jelgavas novada pašvaldībā, lai rastu atbildes uz jautājumiem par iespējamo vēja parka būvniecību, par sabiedrības informēšanu un iesaisti teritorijas plānošanas un attīstības jautājumos.

"Iedzīvotājiem tiek apgalvots, ka vēja parks ir tikai iecere un iedzīvotāju viedoklis tiks ņemts vērā, bet paslepus tiek "bīdīts" dokuments, kurā vēja parka būvniecība jau ir paredzēta. Tas iedzīvotājos rada neticību pašvaldībai. Situāciju pasliktina tas, ka arī konkrēta būvniecības ieceres vieta tiek turēta slepenībā," sacīja Sviklis.

Viņaprāt ir dīvaini, ka apspriešanā nodotajā dokumentā ir paredzētas pietiekami konkrētas prasības mežu stādīšanai, māju un citu objektu būvniecībai, bet nav noteikti praktiski nekādi apbūves parametri tik iespaidīgām būvēm kā vēja ģeneratori, kuru augstums varētu pārsniegt pat 240 metrus, kas ir piecas reizes vairāk nekā Brīvības piemineklis.

Pēc viņa paustā, šāda lēmumu pieņemšana no pašvaldības puses līdz šim un pašlaik noteikti ļaus neņemt vērā nekādus iedzīvotāju iebildumus nākotnē.

Lai ar savu nostāju ziņotu pašvaldībai, novadā sākta parakstu vākšana par lauksaimniecības zemju un dzīves kvalitātes nosargāšanu Jelgavas novadā. Parakstu vietas plānots organizēt novada pagastos, tāpat tiek aicināti iesaistīties parakstu vācēji. Vienlaikus ir sākta parakstu vākšana arī sabiedrības iniciatīvu platformā manabalss.lv.

Sviklis pauda, ka ir svarīgi, lai pašvaldība savlaicīgi un korekti informē un iesaista iedzīvotājus, lai pēc būtības ievēro normatīvajos aktos noteikto par teritorijas plānošanu un attīstību, lai domes sēdēs pēkšņi neparādās iepriekš nepieteikti jautājumi.

Jau vēstīts, ka uzņēmums SIA Eolus tuvāko četru gadu laikā Dobeles un Tukuma novados par aptuveni 250 miljoniem eiro plāno būvēt Latvijā lielāko vēja elektrostaciju parku, uzstādot 51 vēja turbīnu, un iecere izsaukusi pretestību vietējo iedzīvotāju vidū.

Vēlāk uzņēmums paziņojis par iespēju izskatīt šādu ieceri arī Jelgavas novada Elejas pagastā. Februāra beigās uzņēmuma pārstāvji uzklausīti novada domes sēdē.

"Iedzīvotāji vienmēr sākotnēji būs pret vēja parkiem, un tā nav tikai Latvijā. Bet pēc tam, kad turbīnas uzceltas, neviens vairs nenāk sūdzēties," deputātiem apgalvoja uzņēmuma valdes loceklis Gatis Galviņš, aicinot novada domei izvērtēt ieceri un arī iedzīvotājiem skaidrot tās ieguvumus.

Top komentāri

rietumi
r
Rietumos šos vēja parkus būvē jūrā. Šeit nabagi-rausēji būvē novados! Kur ir vējš vai tiešām Jelgavā?
OIK saņēmēji organizē "pret"
O
Tādu vēja elektrostaciju būve, kuras var ražot zaļo enerģiju bez OIK subsīdijām, ir ļoti neizdevīga esošajiem OIK saņēmējiem, jo tas izslēdz argumentu, ka OIK jāsaglabā "zaļuma" dēļ. Tāpēc OIKisti par no mums izkrāpto OIK naudu organizē kampaņas pret jaunajām vēja elektrostacijām.
hmmm
h
Es gan labprāt paraksītos PAR šāda projekta būvniecību. Ja klausītos vietējo iedzīvotāju kaprīzēs, tad nedz RailBaltic, Nacionālai bibliotēkai, nedz vēja ģenerātoriem nedz daudz citiem vērienīgiem projektiem nebūtu vietas. Nav iespējams, no vienas puses tukš-muldēt par Latviju kā modernu, tehnoloģiski attīstītu sabiedrību no vienas puses, un totālu dabas rezervātu bez modernām inženiertehniskām būvēm no otras puses. Šādos gadījumos ir paredzētas TAISNĪGAS kompensācijas attiecīgo zemesgabalu īpašniekiem. Kas tā par bezkaunību, kavēt Latvijas attīstību!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas