Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

PNB bankas klienti ceturtdienas rītā vēl pirms bankas darba laika sākuma pulcējās pie bankas

Sākoties garantēto atlīdzību izmaksām, PNB bankas klienti ceturtdienas rītā vēl pirms bankas darba laika sākumā pulcējās pie bankas, aģentūrai LETA apstiprināja PNB bankas komunikācijas vadītāja Vineta Vilistere-Lāce.

Viņa arī atzīmēja, ka visvairāk cilvēku šobrīd ir PNB bankas Latgales filiālēs.

"Klienti jau pirms filiāļu darba laika sākuma pulcējās pie PNB bankas filiālēm, lai varētu saņemt garantēto valsts atlīdzību. Visvairāk cilvēku šobrīd ir Latgales filiālēs. Tur mūsu darbinieki komunicē ar klientiem un informē, par naudas garantēto naudas līdzekļu noformēšanas kārtību, izskaidro situāciju, ka "PNB bankas" filiālēs skaidru naudu neizmaksā, pārskaitījumi tiek veikti uz klientu norādīto kontu, kā arī to, ka filiāles strādās arī piektdien, sestdien un attiecīgi process turpināsies arī pēc tam," sacīja Vilistere-Lāce.

Tāpat viņa norādīja, ka sūdzības no klientiem nav saņemtas.

Vilistere-Lāce arī atgādināja, ka daļai klientu ne ceturtdien, ne tuvākajās dienās nekur nav jādodas - atlīdzību viņi saņems automātiski. Arī pārējos klientus banka aicina iespēju robežās plānot vizīti nākamajās dienās un nedēļās.

"Ņemot vērā pieteikuma apstrādes laiku un cilvēku skaitu, kam primāri nepieciešams pārskaitīt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) maksājumus, paredzams, ka izmaksu process aizņems vismaz mēnesi," sacīja bankas pārstāve.

Jau vēstīts, ka PNB bankas klientiem ceturtdien sākās garantēto atlīdzību izmaksas. Garantētās atlīdzības PNB bankas klientiem izmaksā banka Citadele.

PNB bankas klientiem tiks izmaksāta garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro. Paredzēts, ka 99,2% PNB bankas klientu garantētās atlīdzības veidā saņems noguldījumus pilnībā, tostarp 95% ir iekšzemes klientu, savukārt 4,2% - ārvalstu klientu.

Privātpersonām, kas ir VSAA maksājumu - pabalstu, pensiju - saņēmēji ar jau esošu kontu bankā Citadele, nav nepieciešams doties uz banku Citadele, jo garantētā atlīdzība tiks automātiski pārskaitīta uz kontu bankā Citadele. Taču sešu mēnešu laikā no atlīdzību izmaksu sākuma būs nepieciešams apstiprināt VSAA, vai arī turpmāk ir vēlme saņemt maksājumus bankā Citadele.

Privātpersonām, kas ir VSAA maksājumu saņēmēji, bet bez konta banka Citadele no šodienas jādodas uz noteiktām PNB banka filiālēm, dokumentu parakstīšanai līdzi ņemot pasi vai ID karti. Šiem klientiem tiks automātiski atvērts konts bankā Citadele un ieskaitīta garantētā atlīdzība. Tostarp šiem klientiem bankas Citadele internetbanka būs pieejama uzreiz pēc dokumentu parakstīšanas, bet norēķinu karti varēs saņem pa pastu divu darba dienu laikā. Vienlaikus PNB banka filiālē būs iespējams aizpildīt iesniegumu VSAA par turpmāko pabalstu/pensiju saņemšanu bankā Citadele vai kādā citā bankā.

Privātpersonām, kuras ir rezidents ar jau esošu kontu bankā Citadele, ir jāaizpilda pieteikums par garantētās atlīdzības saņemšanu internetbankā vai bankas Citadele filiālē. Šiem klientiem garantētā atlīdzība tiks pārskaitīta uz kontu bankā Citadele vai kontu jebkurā citā finanšu iestādē.

Savukārt privātpersonām, kuras ir rezidents bez konta bankā Citadele, ir jādodas uz bankas Citadele filiāli, jāidentificējas un jāsaņem garantēto atlīdzību ar pārskaitījumu uz kontu jebkurā finanšu iestādē.

Tajā pašā laikā privātpersonām, kas ir ārvalstu rezidenti, kā arī juridisko personu pārstāvjiem ir jāzvana uz bankas Citadele informatīvo tālruni un jāvienojas par tikšanos.

Latvijas Noguldījumu garantiju sistēma paredz līdz 100 000 eiro garantēto atlīdzību katram noguldītājam. To izmaksā gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā. Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu noguldījumiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai.

Garantēto atlīdzību izmaksai PNB bankas klientiem ir nepieciešami aptuveni 279 miljoni eiro.

Tāpat ziņots, ka no 15.augusta, plkst.21 ir apturēta PNB bankas darbība. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Top komentāri

Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
ES PIEPRASU IEJAUKTIES PREZIDENTU ! NE JAU TĀPĒC MĒS BIJĀM BARIKĀDĒS ,LAI ŠODIEN ĻAUTU KAUTKĀDIEM LOPIEM ŅIRGĀTIES PAR MŪSU LATVIJU !
latvietis
l
un te vēl LUMINOR banka ar saviem tizlajiem ''kalkulatoriem'' ......!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas