Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Ringolds Balodis "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas darbu Sudrabas vadībā dēvē par tautas dāvātās uzticības piesmiešanu

Balodis pametīs NSL frakciju, demonstrējot neapmierinātību ar Sudrabu

Saeimas deputāts Ringolds Balodis nolēmis izstāties no partijas No sirds Latvijai (NSL) Saeimas frakcijas, lai tādā veidā paustu savu kritisko attieksmi pret Ingunas Sudrabas (NSL) kā tā dēvētās "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas vadītājas darbu, aģentūrai LETA atzina politiķis.

Līdz ar Baloža lēmumu NSL zaudēs frakcijas statusu, un NSL pārstāvji Saeimā darbosies kā neatkarīgie deputāti. Frakcijas statuss tiks zaudēts, jo tajā vairs nebūs nepieciešamie vismaz pieci deputāti no viena 12. Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta.

"Man nav pieņemams un ir kauns par publisko farsu, ko ir izvērsusi parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja, viņai patiesībā kļūstot par izmeklēšanas kapraci, nevis parlamentāro kontrolieri," uzsver Balodis. Viņš šo situāciju vērtē kā tautas dāvātās uzticības piesmiešanu.

Politiķis pauž, ka šādā situācijā "nevēlos būt kluss vērotājs, tāpēc norobežojos no frakcijas un labāk esmu neatkarīgs deputāts". Balodis oficiālu dokumentu par izstāšanos no frakcijas Saeimā plāno iesniegt nākamās nedēļas sākumā.

Sudraba telefonsarunā Latvijas Televīzijai pauda, ka Baloža lēmums viņai ir pārsteigums, jo deputāts viņai nebija devis nekādus mājienus par to, ka varētu frakciju pamest. Sudraba pauda cerību, ka nākamās nedēļas laikā varēs ar Balodi runāt klātienē.

Pēc frakcijas statusa zaudēšanas NSL vairs nepienāksies frakcijas konsultanti, automašīna un frakcijas telpas parlamentā, kā arī frakcijām piešķiramie saimnieciskie un reprezentācijas izdevumi.

Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere aģentūrai LETA apstiprināja, ka frakcijā nevar darboties mazāk par pieciem deputātiem. Tas izriet no Saeimas Kārtības ruļļa regulējuma, kas paredz, ka frakciju var izveidot ne mazāk kā pieci viena kandidātu saraksta deputāti.

Tas ietekmēs arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas sastāvu, kā arī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. Par izmaiņām komisiju sastāvā jālemj Saeimai. Meistere atgādināja, ka Nacionālajā drošības komisijā darbojas pa vienam deputātam no katras frakcijas, bet Mandātu komisijā - pa diviem.

Balodis aģentūrai LETA apliecināja, ka apzinās, ka ar savu soli zaudēs vietu NDK sastāvā. Balodis nav NSL partijas biedrs, bet startējis no tās saraksta 12. Saeimas vēlēšanās.

Kā ziņots, 12. Saeimā no NSL saraksta tika ievēlēti septiņi deputāti. No viņiem parlamentārieši Silvija Šimfa un Arvīds Platpers no frakcijas izstājās pērn decembrī.

(pievienota 5. rindkopa)

Top komentāri

no Jūrmalas
n
Šis kungs ir liels pašlabuma meklētājs. Taču šoreiz viņš rīkojies pareizi. Sudraba parl.izmeklēšanas komisju ir pārvērtusi par apsmieklu un fikciju
AA
A
Balodis aizies un tad arī frakcija beigs pastāvēt, jo nebūs pietiekams deputātu skaits. Kirdik. Interesanti, vai Sūdraba gāzīsies gar zemi?
Trollis JT
T
Man nav pārsteigums Baloža aiziešana no šīs jocīgās dāmītes partijas. Pārsteigums bija viņa atnākšana.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas