Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Bordāns ASV apspriež Latvijas paveikto cīņā pret ekonomiskajiem noziegumiem

No 4.decembra līdz 8.decembrim tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) kopā ar Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāru Juri Jurašu (JKP) darba vizītē apmeklēja Vašingtonu, kur tikās ar ASV Tieslietu departamenta, Valsts departamenta, Valsts kases un Pasaules bankas pārstāvjiem, lai apspriestu Latvijas un konkrēti Tieslietu ministrijas īstenotos pasākumus Moneyval rekomendāciju ieviešanā un paveikto cīņā pret finanšu un ekonomiskajiem noziegumiem, informē tieslietu ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs.

Tikšanās laikā ar ASV Valsts kases sekretāra vietnieku Džastinu Muziniču tika apspriesta tieslietu ministra iniciatīva par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, Latvijas paveiktais attiecībā uz patieso labuma guvēju sistēmas ieviešanu Uzņēmumu reģistrā, sagatavotie grozījumi Prokuratūras likumā par ģenerālprokurora amata kandidāta izraudzīšanās kārtību, Saeimā iesniegtie Tieslietu ministrijas priekšlikumi grozījumiem Krimināllikumā, Kriminālprocesa likumā, kā arī Civilprocesa likumā, kas sagatavoti ar mērķi uzlabot kriminālprocesa un tiesvedību procesa efektivitāti. Tāpat ASV puse tika informēta par Valsts kontroles uzsākto revīziju par apstākļiem, kas traucē efektīvai noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanai un iztiesāšanai finanšu un ekonomisko lietu jautājumos. ASV puse pauda atbalstu specializētas Ekonomisko lietu tiesas izveidei, kā arī vērsa uzmanību uz to, ka visskaidrāk par Latvijas gatavību cīnīties ar naudas atmazgāšanu liecinātu apsūdzības naudas atmazgāšanas lietās iesaistītiem augsta līmeņa vadītājiem.

Bordāns uzsver: "ASV puse ir ļoti labi informēta par notiekošo Latvijā, kā arī apzinās tās grūtības, kas saistās ar finanšu noziegumu apkarošanas sistēmas izveidi, jo līdz šim nebija pievērsta pienācīga uzmanība naudas atmazgāšanas riskiem, uz kuriem norādīts Moneyval ziņojumā. Pats galvenais – arī ASV puse akcentēja to, uz ko ir jau norādījusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) Pretkukuļošanas darba grupas (WGB) publicētajā Latvijas 3.fāzes novērtējumā, proti, Latvija ir daudz paveikusi attiecībā uz tiesiskās bāzes sakārtošanu, bet vienlaikus galvenais rādītājs problēmas risināšanai ir apsūdzību trūkums augsta līmeņa banku vadītājiem par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, kas veikta izmantojot bankas infrastruktūru."

Vizītes laikā 7.decembrī Bordāns apmeklēja ALA valdes sēdi, lai informētu par Tieslietu ministrijas uzsāktajām iniciatīvām, kā arī pateiktos ALA un diasporas latviešiem par līdzšinējo sadarbību un atbalstu tiesiskuma un uzņēmējdarbības vides sakārtošanā Latvijā.

Top komentāri

Latgalīts
L
Valsts izzadzējiem piederošos laikrakstus arī jāiekļauj sankciju sarakstā.
Pareizaisvirsraksts
P
Bordāns ASV atskaitās par Latvijas paveikto cīņā pret ekonomiskajiem noziegumiem
Ekharts
E
Vai ir vēl kāda Eiropas valsts,kuras tieslietu ministrs brauc atskaitīties uz Vasingtonu?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Reketieru laiks(3)

"Šajā notikumā varbūt ne viens vien mazo veikaliņu īpašnieks atpazīs arī savas finansiālās "klaušas"," stāstu par provinces reketieru rokrakstu 1995. gada 15. septembra Die...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas