Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eigims uzskata, ka viņa valsts valodas zināšanas ir pietiekami labas

Daugavpils domes priekšsēdētājs Rihards Eigims (Mūsu partija) uzskata, ka viņa valsts valodas zināšanas ir pietiekami labas, aģentūrai LETA pastāstīja priekšsēdētāja padomniece komunikācijas jomā Olga Petkeviča.

Ja diktātu rakstīšanā valsts valodā viņam vēl esot problēmas, tad komunikācijai ar iedzīvotājiem un amatpersonām un pilsētas interešu aizstāvībai dažādās struktūrās viņa valsts valodas zināšanas esot pietiekamas, apgalvo Eigims.

Kā pamatojumu teiktajam Eigims min savu neseno dalību koalīcijas sēdē, kurā Daugavpils mēram aptuveni 50 minūtes ilgušajā diskusijā izdevies panākt, ka Daugavpils zinātkāres centra ZINOO attīstībai paredzētā 1,8 miljonu eiro kvota tiek saglabāta pretēji paredzētajam samazinājumam līdz 500 000 eiro.

Eigims nemācēja pateikt vai pārsūdzēs Valsts valodas centra (VVC) lēmumu, jo pagaidām to neesot saņēmis.

Jau vēstīts, ka VVC ir veicis atkārtotas Daugavpils domes priekšsēdētāja Eigima valsts valodas zināšanu pārbaudes un secinājis, ka viņa zināšanas joprojām nav atbilstošā līmenī.

VVC iepriekš sodīja Eigimu par to, ka viņš nelieto valsts valodu augstākā līmeņa otrajā pakāpē, kā to nosaka likums. Toreiz Daugavpils mērs apņēmās uzlabot savas valsts valodas prasmes, un šim nolūkam viņam tika dots pusgads.

Tomēr pēc nesen veiktas atkārtotas pārbaudes VVC konstatējis, ka Eigima latviešu valodas zināšanas joprojām nav atbilstošas. Pārbaudē konstatēts, ka Daugavpils mērs valsts valodu nelieto augstākā līmeņa otrajā pakāpē, tāpēc viņam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Lēmums šajā lietā VVC gan vēl nav pieņemts, un lieta tiks izskatīta mēneša laikā, iepriekš pastāstīja centra Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna.

Top komentāri

Pulcers
P
Labas, starp sūdīgām un ļoti sūdīgām!
Hūgo Vācietis
JA JAU EIGIMS TRAMVAJUS GRIB IEPIRKT NO KRIERVIJAS ARMIJAS KOMPLEKSA ,TAD AR VIŅU VISS IR SKAIDRRS ! PILNĪGI VISS !
Hūgo Vācietis
JA JAU ŠIS...TRAMVAJUS GRIB IEPIRKT NO KRIEVIJAS ARMIJAS KOMPLEKSA......TAD AR VIŅU VISS IR SKAIDRS ! PILNĪGI VISS !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Attīstībai/Par! vadībā politikā pieredzējušie(23)

Četri politiskie spēki uz Saeimas vēlēšanām izvirzījuši premjeru kandidātus, kuri ir Eiropas Parlamenta deputāti. Taču Attīstībai/Par! sestdien nominētais pretendents Artis Pabriks ir vienīgais, kur...

Neprognozējamā nenoteiktība(6)

Kā cīņa par latvisko elektorātu ietekmējusi Rīgas domes opozīcijas partiju savstarpējās attiecības, un kādu Saeimas vēlēšanu iznākumu varam gaidīt "postpatiesības" laikā – Agneses Margēvič...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas